Понеділок
27.01.2020
Американський журнал Entrepreneur обрав 500 кращих франшиз
 

Кращою франшизою року стала Dunkin 'Donuts, франчайзингова програма в компанії стартувала в 1955 році.

А за п'ять років до цього Вільям Розенберг створив першу кав'ярню в місті Квінсі, штат Массачусетс. «Моя ідея була проста: чемний персонал, свіжі пончики, смачну каву і затишна обстановка - і покупець точно повернеться до вас завтра», - розповідав Розенберг.

Ідея розпочати власну справу прийшла до Вільяму під час Другої світової війни, коли він працював електриком в кораблебудівної компанії Bethlehem Shipbuilding. Кожен день Розенберг спостерігав за тим, як робітники в обідню перерву купують їжу в фургонах, і думав про те, чи можна зробити цей бізнес більш прибутковим.

Одного разу, переглядаючи звіти продажів, бізнесмен виявив, що майже половину виручки забезпечують кави і пончики. Ідея на мільйон була знайдена!

Розвиваючи франчайзинг, Розенберг надихнувся історією успіху Говарда Джонсона, який зміг масштабувати свій бізнес з невеликої крамниці до мережі з сотні ресторанів. А ще Розенберг заснував Міжнародну асоціацію франчайзингу, яка успішно працює і сьогодні

На сьогодні Dunkin donuts - це більше 1200 кав'ярень в 45 країнах, більш ніж 2,5 мільйонів донатів в день і 1,5 мільярда чашок кави на рік

Dunkin 'donuts спеціалізується на гарячому кави з льодом і різними смаками, а також на випічці: пончики, рогалики і кекси. Зараз під брендом працює 13 тисяч точок в 38 країнах, 9,5 тисячі та них - в США. Ціна франшизи стартує від $ 395 500 і доходить до $ 1,6 млн.

Що відрізняє бізнес-підхід Dunkin 'Donuts:

1. Головний офіс Dunkin 'Donuts закриває на собі маркетингові комунікації, як онлайн, так і офлайн. Франчайзі не дбає про зміст штату маркетологів, дизайнерів, технологів. Всі рішення подаються готовими, упакованими і перевіреними на практиці.

2. Компанія завжди відкрита до інновацій і недавно запропонував відвідувачам донантс-сендвіч з модним нині штучним м'ясом. До речі, Beyond Meat став хітом для компанії. Генеральний директор Дейв Хоффманн недавно сказав, що сендвіч з ковбасою Beyond тепер є другим бестселером в магазинах Dunkin's Manhattan після класичного бублика компанії з беконом, яйцем і сиром. Продажі бутерброда були більш ніж в два рази вище, ніж очікувалося

3. Компанія регулярно проводить опитування серед відвідувачів, нагороджуючи найактивніших безкоштовною кавою протягом року.

4. Компанія експериментує з форматами: в минулому році були запущені Dunkin on Sunset - це один з «магазинів наступного покоління» мережі швидкого харчування. Від традиційних кав'ярень його відрізняє дизайн, інноваційні технології. Так, клієнти, які ходять в магазин пончиків з 8 до 10 години ранку, отримували безкоштовний зразок сендвіча.

5. Dunkin 'Donuts продовжує розширюватися за рахунок нетрадиційних місць. Наприклад, на більшості американських стадіонах є точки і візки, з яких продають пончики і кава.

6. Кав'ярні продають в кінці дня пончики зі знижками, про що повідомляють покупцям в додатку. Так Dunkin 'Donuts боряться за зменшення харчових відходів.


найчайтіше читане

Як відкрити клінінгову компанію? Бізнес-план /18.05.2013

Хоча в середньому рентабельність клінінгового бізнесу становить 10%, це не відлякує підприємців. Адже попит на послуги щорічно збільшується

Відкриття СТО. Бізнес-план /16.11.2011

Як заробити на станції техобслуговування автомобіля

Основи спілкування продавця з клієнтом /22.02.2010

Сучасний продавець має ламати шаблони і постійно дивувати покупця. Тільки тоді він зможе підвищити ефективність своєї діяльності і зав’язувати цікаві контакти

Як відкрити кролячу ферму. Бізнес-план. /25.07.2014

Від хобі до бізнесу, або плоди кролівництва

Відкриття турагенції. Бізнес-план /23.11.2011

Зібрати речі і виїхати подалі від повсякденних проблем - мрія практично кожної людини. Багато хто прагне хоча б раз на рік її здійснити. Охочих заробити на цій людській пристрасті також знаходиться чимало. Ви опинилися серед них? Прекрасно! Для того, щоб ваш бізнес був прибутковим, важливо чітко для себе з’ясувати деякі нюанси цієї сфери.

популярне на форумі

Taco Bell собирается в Россию

Хочу эту франшизу

1 коментар
остання 19.04.2018
Тайрай: франчайзинг со вкусом Востока

Давай откроем этот бизнес в Беларуси.

1 коментар
остання 06.10.2016
Как открыть суши-бар. Бизнес-план.

Полезная информация

1 коментар
остання 16.04.2016
Собственный сэндвич-бар с FreshLine

Впервые побывал в фреш-лайне весной прошлого года и с тех пор хожу сюда чуть ли ни каждую неделю...

2 коментар
остання 18.02.2016
Макдональдс в цифрах

Интересная информация. Я люблю Макдональдс, хотя и не очень полезно

1 коментар
остання 27.01.2016
Символ немецкого фастфуда Curry Wurst

Где бы взять 40 тыс долл.? В Днепропетровске возле жд вокзала отличное заведение! . .еда,...

1 коментар
остання 13.10.2015
форнетти

Прочитала отзывы и удивилась! Я давно работаю с Форнетти, купила франшизу и стала за прилавок......

124 коментар
остання 21.07.2015
Собственный сэндвич-бар с FreshLine

Бываю довольно часто, всегда заказываю сок томатный и фрешлайн. Ребята на кассе довольно...

2 коментар
остання 17.06.2015