Основи спілкування продавця з клієнтом

Понеділок
22.02.2010
Сучасний продавець має ламати шаблони і постійно дивувати покупця. Тільки тоді він зможе підвищити ефективність своєї діяльності і зав’язувати цікаві контакти
 

Основа діяльності для будь-якого бізнесу - продаж. Незалежно від того, працює підприємець у галузі торгівлі чи послуг, йому варто опанувати мистецтво продажу, щоб здобути клієнтів і як результат розвинути свій бізнес. Часто основою його комерційної діяльності постають так звані хороші взаємини, знайомства і зв’язки з уже існуючими діловими партнерами, однак такий спосіб здобування замовлень з часом може перестати приносити плоди.

Зазвичай перший крок робить продавець: зав’язує телефонні контакти, а в точці продажу – сам підходить до покупця. Представляється, пропонує свої послуги або товари – найкращі, виняткові, єдині на ринку. Потім старається з’ясувати потреби потенційного клієнта, щоб до переваг свого товару чи послуги додати ще одну – індивідуальний підбір.

Щоб переконати клієнта, що продукт дійсно підібраний індивідуально, продавець на третьому кроці влаштовує презентацію. Принагідно передає потенційному клієнту всі необхідні відомості не лише про сам предмет торгової угоди, але й інформацію про ринок, тенденції і можливі застосування продукту. На цьому етапі продавець відчуває себе надзвичайно потрібним і контролює перебіг продажу. В уяві перед ним постає вже підписаний контракт (торговий договір, накладна), а отже і професійний успіх.

Однак не завжди все іде за планом. Свідомий клієнт може від самого початку знати, як виглядатиме процес продажу, а отже прагнутиме зміцнити свої позиції на переговорах: вдаватиме розчарування і відсутність зацікавленості в пропозиції, проситиме надіслати інформацію на його електронну пошту, а коли продавець наполягатиме, неохоче погодиться на коротку розмову. Більш того, клієнт інтуїтивно відчуває, що, коли він не проявлятиме надмірного ентузіазму на початку, продавець зробить все, щоб переконати його в придбанні запропонованого товару чи послуги. І так воно й буде. Якщо покупець вирішить повідомити про свої потреби, то зробить це для того, щоб максимально використати знання продавця щодо всіх аспектів пропозиції. Користуючись так званими безкоштовними консультаціями, він знає, що продавець легко поділиться з ним різноманітною інформацією.

На жаль, зазвичай після цього етапу відбувається досить радикальна зміна в поведінці потенційного клієнта, який раптово втрачає зацікавленість пропозицією.

Вище описана схема трохи згущує фарби. Ефективність традиційного підходу до етапів продажу (від першого контакту до завершення) в значній мірі залежить від особливостей товару, послуги а також вміння і компетенції самого продавця. Однак сам метод ще не є запорукою успіху.

Обхідні шляхи до клієнта

Незалежно від того, чи підприємець наймає продавців, чи сам займається залученням контактів, він мусить бути впевнений, що заходи, які використовуються в його фірмі, діятимуть належним чином, а торгові перемовини завершуватимуться укладанням угод. Щоб цього досягти, продавець повинен змінити свій підхід до продажів. Це не вдасться навіть через декілька днів підготовки. Для цього необхідний процес навчання схожий на вивчення іноземної мови – систематичне шліфування техніки, яке за належного застосування, дасть результат у вигляді зростаючого графіку продажів.

Будь-який новий метод повинен ламати стереотипи мислення щодо продажу – як з боку покупця, так і в самого продавця. Сучасний продавець повинен між іншим дізнаватись, які емоції супроводжують клієнтам при покупці, і вміло ними керувати. Він буде більш ефективним, якщо зможе встановити, чи клієнт достатньо вмотивований, щоб викласти гроші. Сама заява клієнта про потреби – це ще не все. Крім цього, продавець повинен добре розпізнавати, хто відповідає за процес прийняття рішень. Тоді він уникне ситуації, коли співрозмовник не оцінив його "прекрасного" рішення. Зрештою може виявитись, що пропозиція загалом не дійшла до особи, яка приймає рішення у фірмі. І найголовніше. Сучасний продавець мусить діяти нестандартно. Інакше завжди програватиме. Бо буде занадто передбачуваним.

Перемагає лише дехто

На українському ринку досі небагато методів продажу базуються на цих важливих першоосновах. Продавці зазвичай зосереджені на вдосконаленні механізму продажу, описаного на початку статті. Трапляється, що вони не почувають себе комфортно в ролі "агента" по збуту, а вивчена техніка вдосконалення викликає в них підвищення самооцінки тільки на короткий час. Однак згодом вона може призвести до закріплення відчуття безпорадності. Тобто дає ефект зворотний до задуманого.

Отже, зарадити собі на ринку можуть або найкращі продавці – особи, у яких торгівля в крові, або ті, які радикально змінили свій підхід до професії завдяки спеціальним тренінгам, що їх пропонують спеціалізовані учбові центри.


найчайтіше читане

Відкриття турагенції. Бізнес-план /23.11.2011

Зібрати речі і виїхати подалі від повсякденних проблем - мрія практично кожної людини. Багато хто прагне хоча б раз на рік її здійснити. Охочих заробити на цій людській пристрасті також знаходиться чимало. Ви опинилися серед них? Прекрасно! Для того, щоб ваш бізнес був прибутковим, важливо чітко для себе з’ясувати деякі нюанси цієї сфери.

Бізнес на селі: норкова ферма /13.03.2012

Наскільки прибутковим є виробництво хутра в Україні?

Види франчайзингу /19.11.2009

Франчайзингові системи можна структурувати по багатьом критеріям. Представляємо найпоширенішу класифікацію

Франшиза - що це? /11.11.2009

Омонімія терміну франшиза зі сфери страхування та зі сфери підприємницької дільності іноді вносить деякі непорозуміння

Аромамаркетинг /03.02.2010

Як зробити так, щоб спогади клієнта про Ваш магазин були приємними, щоб йому хотілося повертатися туди знов і знов? У цьому допоможуть прийоми аромамаркетингу

популярне на форумі

Як відкрити АЗС. Бізнес-план

Якщо розібратися, то для того, щоб почати свій бізнес у сфері АЗС, потрібен стартовий капітал...

1 коментар
остання 16.11.2018
Секрети успішності магазину одягу

Вот интересная статья о том, как можно открыть свой магазин нижнего белья...

3 коментар
остання 17.04.2018
Как открыть кроличью ферму. Бизнес-план.

Имя кредитора: г-н Пол Уильям. Lender E-mail: paul_william_loanhouse@hotmail.com Мы предлагаем частные, коммерческие...

1 коментар
остання 02.04.2018
Секрети успішності магазину одягу

Ось інтернет магазин іспанської взуття https://elegante.com.ua/ там дуже гарне та елегантне взуття, а...

3 коментар
остання 03.01.2018
METRO: франчайзинг в Україні

Ребята! кто-то получил разъяснения или инфу по metro

5 коментар
остання 19.01.2017
METRO: франчайзинг в Україні

Хочу відкрити магазин! Підскажіть деталі по франшизі ramanyatsiuk@gmail.com Дякую

5 коментар
остання 08.12.2016
Алден-Вет кожного разу трохи інакша

Обратились в клинику 22 сентября. За день до этого мой кот вдруг стал каким-то слабым, припадал на...

27 коментар
остання 26.09.2016
Алден-Вет кожного разу трохи інакша

20.05.2016 ветеринар клиники Алден-вет Татьяна Федоровна Ковченко назначила моему коту уколы. После...

27 коментар
остання 25.05.2016