20.11.2009

Скільки і чому аж стільки?

Як розрахувати реальну вартість інвестиції у франчайзинг?

Ти вибрав вже франчайзингову галузь, в якій ти хотів би працювати. Однак ти не впевнений, чи маєш достатньо коштів на франчайзингові оплати та на витрати при веденні бізнесу. Спробуй розрахувати реальну суму інвестиції так, щоб нічого не забути.

Ти нарешті вибрав саме ту систему, яка найбільше відповідає твоїм бажанням, вмінням та зацікавленостям. Ти впевнений, що саме в ній ти зможеш досягти успіху. Але тебе чекає важка кропітка праця, до чого ти, мабуть, вже теж підготувався. Зараз ти напевно розмірковуєш, чи вміст твого гаманця витримає цей вибір. Цікавить тебе:

  • Скільки коштуватиме початок ведення діяльності і чи не обійшов ти потаємних коштів при початкових підрахунках;
  • Як зібрати необхідні фінансові ресурси і запевнити самого себе, що початок цієї діяльності має якісь перспективи/

Франчайзер погоджується на кредит

Після підрахунку вступних інвестицій може виявитися, що на обраний франчайзинг тобі не вистачить власних заощаджень. Отже необхідно попередньо перевірити, чи франчайзер погодиться на підтримку інвестиції позикою в банку. Деякі франчайзери цього не дозволяють, аргументуючи, що банківський кредит дуже навантажує франчайзингове підприємство і може спричинити збитки. Інші допускають у загальній сумі інвестицій певну величину можливої кредитованої суми.

Оціни власний оптимізм

Перевір дійсну вартість ведення діяльності. І тут йдеться не стільки про просте додавання всіх інвестиційних квот, але також про перевірку оптимізму щодо успішності концепції, як франчайзера, так і твого. Дженсін Хоу, спеціаліст з франчайзингу з Великобританії твердить, що франчайзери характеризуються тим, що "висують шалено оптимістичні теорії, що стосуються вартості початку франчайзингової діяльності".

Подивимося отже на реальні інвестиції. Розпочнемо з того, що вартість франчайзингового пакету це лише перший пункт усіх витрат. Однак про неї все одно треба питати і просити франчайзера надати суму необхідних інвестицій, розписану по окремих позиціях: паушальний внесок, майбутнє роялті, меблювання, обладнання, затоварювання, логістика тощо.

Франчайзі також необхідно знати точно ті моменти, яких зазвичай не надають в інформації про франчайзинговий пакет, наприклад, в яку суму обійдеться транспортування товару до магазину.

Реально подивись на свої можливості інвестування у франчайзинг: чи вистачить в тебе коштів?

Відшукуй всі витрати

Франчайзери найчастіше не надають франчайзі точних підрахунків стосовно оборотних ресурсів, потрібних для ведення діяльності, а ця інформація дає можливість передбачити і контролювати майбутні витрати. Буває, що франчайзери дуже оптимістично оцінюють доходи франчайзі. Зазвичай це робиться не навмисно, а для заохочення.

Якщо після початку діяльності через певний час ти ще не заробляєш, то тебе починає охоплювати неспокій. Адже ти повинен покривати поточні видатки - рахунки, іпотечний кредит, оренда приміщення і щоденне життя. А де ще взяти гроші на інвестиції? Тому таким важливим є питання реальної оцінки суми інвестицій і додаткові витрати, які ти понесеш поза основними франчайзинговими оплатами.

Якщо франчайзер не дає квітів

У більшості випадків франчайзі, що приєднався до мережі, спрямовує гроші на франчайзингові оплати, а також оренду і обладнання точки. Про ці витрати франчайзери інформують. Але це ще далеко не все. Новій фірмі також може знадобитися автомобіль. Окрім цього різноманітна техніка, без якою небагато фірм може функціонувати зараз: телефон, факс, доступ до Інтернету, принтер тощо. Все це взагалі може ніде не враховуватися. Тому не бійся питати про ці витрати у франчайзера

Є такі франчайзери, що облаштовують точки своїх франчайзі меблями і навіть квітами, але не важко здогадатись, що це рідкість, і більшість того не роблять. Що тоді?

Власник повинен рахувати

При підрахунку повної суми інвестиції пам'ятай про вартість обладнання, про страхування, ремонти устаткування, відрядження, підготовки тощо

До всього також приплюсується вартість асортименту, з яким ти стартуватимеш. Про всяк випадок порахуй, чи не збільшаться витрати, якщо при наступній доставці ти замовиш менше товару. Всі ці видатки ти повинен обов'язково додати до бюджету свого нового підприємства.

І пам'ятай, що ти є не менеджером чужого бізнесу, а власником власного!

Поділитися статтeю

Коментувати на форумі

0

хочете більше?

нюслеттер Franchising.ua

If you see this, leave this form field blank