15.10.2009

Як вибрати найкращу бізнес-ідею?

Потенційні франчайзі часто просять вказати найкращу франчайзингову пропозицію. Однак виділити одну найкращу мережу просто неможливо

Кожен підприємець має свої очікування, вподобання, фінансові можливості, і саме від цих факторів залежить вибір найкращої франчайзингової мережі. Ми спробуємо однак допомогти при виборі.

Обмірковуючи можливість входження у франчайзинг, перш за все необхідно детально розібратися, що собою являє цей метод співпраці. Варто дізнатися теоретичні аспекти цієї форми діяльності, її вади і переваги, - тоді можливо буде реалістично оцінити, чи буде вам комфортно у ролі франчайзі. Варто відповісти на низку запитань, наприклад, чи зможете ви дотримуватися вимог франчайзера? У франчайзингу немає багато можливості для імпровізації і впровадження власних задумів. Дайте собі відповідь, чи зможете ви позитивно сприймати строгий контроль за діяльності точки зі сторони франчайзера? Незважаючи на те, що франчайзі юридично є незалежним підприємцем, необхідно буде інформувати франчайзера про стан справ своєї точки, а також надавати йому доступ до перевірки різноманітних документів, в тому числі й тих, що стосуються фінансів.

Фінанси

Вступ до франчайзингової мережі пов’язаний з інвестуванням часто досить значних сум (стаття "Скільки і чому аж стільки?"). Це будуть ті ж витрати, що і для підприємця, який самостійно розпочинає діяльність: оренда приміщення, його ремонт і витрати на меблі, закупівля товару. Але також специфічні для франчайзингу кошти, такі як вступні та періодичні франчайзингові оплати. У фінансовому плані також необхідно буде поставити собі низку запитань. Скільки грошей можливо призначити на інвестицію? Чи необхідно буде також залучати кредитні ресурси? Це тільки деякі запитання, що вимагають відповідей. Щоб вдало обрати франчайзингову мережу, також треба визначити для себе цілі. Йдеться перш за все про амбіції щодо очікуваного прибутку.

Галузь

Фінанси - питання важливе, але залишається ще вибір галузі, в якій ви себе бачите, адже необхідно любити те, чим займаєшся. Тим більше що договір укладений з франчайзером, пов'яже з обраною галуззю на кілька років. Проаналізуйте свої вподобання, але подивіться на них під кутом бізнесу. Яким є попит на товари або послуги у галузі? Чи не залежить бізнес від сезону, або, можливо, залежить від тимчасової моди? Оцініть також конкуренцію, чи вона присутня і наскільки є сильною? А бренд? Чи він відомий лише локально, у всій Україні чи може у світі? Що може привабити багато клієнтів?

Порівняння

Якщо галузь вже визначена, наступним кроком буде порівняння та аналіз франчайзингових компаній в межах цієї галузі. Зверніть увагу, як довго ці компанії працюють на ринку, скільки мають власних точок і скільки франчайзингових. Як відрізняються франчайзингові оплати у різних мережах? Знайдіть як можна більше відмінностей. Постарайтеся відшукати якнайбільше інформації про мережі, що цікавлять. Читайте галузеву пресу, дивіться в інтернеті, задавайте запитання на тематичних форумах.

Зустріч

Якнайкраще ви оціните франчайзера на зустрічі. Персональний контакт з представником мережі дуже важливий. Перш за все тому, що якнайкраще може підтвердити отриману до цієї пори інформацію в різноманітних джерелах, а крім того ви зможете поставити додаткові запитання, що цікавлять. Чим більше вдасться отримати інформації, тим легше буде прийняти рішення. Вагу має також те враження, яке справить на вас представник франчайзера, відповідальний за контакти з франчайзі. (Детальніше - у статті "Як обрати франчайзера").

Перевірка та підтвердження

Самостійно дайте оцінку франчайзингової пропозиції. Не задовольняйся виключно інформацією, наданою франчайзером. Будьте особливо уважним щодо фінансових питань. Найкраще підготувати власний бізнес-план, що дозволить передбачити реальні кошти і прогнозовані прибутки від інвестиції. Поспілкуйтеся з іншими франчайзі цієї мережі. Зніміть рожеві окуляри та все підрахуйте. Не поспішайте. (Також читайте статтю "Скільки коштує франшиза").

Рішення

Прочитай договір. Він багато що може сказати не лише про систему, але й також про франчайзера. У солідних компаніях не повинно бути проблем щодо отримання франчайзі завчасно проекту договору для аналізу. Приймайте остаточне рішення після консультації з досвідченим консультантом.

Поділитися статтeю

Коментувати на форумі

0
Як вибрати найкращу бізнес-ідею?

Ще немає жодного коментаря до статті. Нехай Ваш буде першим.

Форум 293 теми, 1172 коментарі, 285 учасників

хочете більше?

нюслеттер Franchising.ua

If you see this, leave this form field blank