27.11.2009

Скільки коштує франшиза?

Підрахуйте, чи вистачить вам фінансових коштів на купівлю ліцензії та покриття поточних коштів

Припустимо що компанія, франшизу якої ви маєте намір придбати обрана. Перед тим, як підписати договір франчайзингу, для своєї безпеки, спробуйте самостійно підрахувати загальну суму інвестицій.

Якщо не хочете упустити жодної статті балансу коштів, необхідно дати собі відповідь на наступні запитання:

  • скільки буде коштувати, щоб розпочати діяльність, і чи враховані приховані кошти при початкових підрахунках?;
  • чи є у наявності кошти необхідні для поточного ведення діяльності, і чи ця інвестиція точно має перспективи досягти порогу рентабельності в обіцяний франчайзером термін?

Перевір гаманець

Не варто складати власний бюджет, опираючись лише на статті, які вказав франчайзер. Франчайзери не надають потенційним франчайзі точних підрахунків. Інформація від них лише полегшує прогнози та контроль коштів.

Трактуй підрахунки франчайзера як цінні вказівки, але не більше. Також пам’ятай, що кошт франчайзингового пакету є лише вихідною точкою, бо покриває лише базові потреби нової фірми. Завжди варто питати, яка ціна окремих елементів франчайзингового пакету: кошт самої ліцензії, суми для навчання, на візуалізацію та оформлення, закупівлю товару та логістику. Буде також необхідний точний підрахунок видатків, які не передбачені стартовим пакетом, наприклад, вартість транспортування товару до магазину чи закупівлю офісних матеріалів.

Ретельно підрахуйте всі можливі витрати

Приховані кошти

При підрахунках повної інвестиційної суми пам’ятай про вартість оформлення, страхування, ремонту обладнання, службових подорожей та інших коштів (наприклад купівля автомобіля для доставки товару). До цього ж додадуться кошти першого затоварення торгової точки. Про всяк випадок також підрахуй, чи не збільшиться сума при замовленні ментої партії товару у франчайзера. Такі випадки необхідно обов’язково вкалькулювати у бюджет.

А може кредит?

Часом може виявитися, що на обрану діяльність не вистачає власних заощаджень. Для цього варто заздалегідь перевірити, чи франчайзер погодиться надати підтримку франчайзі при отриманні кредитної позички у банку, і на отримання якого кредиту франчайзі може розраховувати. При виборі банку шукай дешевого кредиту на якнайкорисніших умовах. Не бійся поторгуватися. При переговорах з банком постарайся залучити безпосередньо франчайзера.

Поділитися статтeю

Коментувати на форумі

0

хочете більше?

нюслеттер Franchising.ua

If you see this, leave this form field blank