Формула успіху

Понеділок
13.04.2015
Підприємцю слід вміти підживлюватися новими ідеями та пам’ятати про теорію 1 міліметра
 

Володимир Співаковський розповідає про те, що сьогодні потрібно знати та вміти підприємцю, як знаходити нові ідеї та досягати успіху.
—  Якою має бути освіта підприємця?
—  Освіта - як продукт - повинна мати мету, а не тільки процес. Тобто в бізнесі та житті треба керуватися дієсловами доконаного виду (зробив, а не роблю, досяг, а не спробую досягти...). Тому після школи, після вузу або після MBA треба освіту розглядати не тільки як процес, але також як результат.
Що значить результат? Результат - це ставати «компетистом», який впевнено відповідає на питання: можу, вмію, знаю, компетентний, зроблю, будете задоволені. А якщо людина каже, що я наймусь на роботу і там навчуся, то це ознака слабкої освіти. Компетист - це як багатоборець у спорті. Час такий, що треба все робити добре, швидко і на результат.

І ось під такий саме результат треба вибудовувати свою освіту. І це не тільки джентльменський набір «бізнес, менеджмент, інвестиції, фінанси, юриспруденція». У моді 2 в 1. «Лікар + юрист», «програміст + лінгвіст», «бізнес + мистецтвознавство». За такі подвійні компетенції можна заробляти в кілька разів більше. Чому, наприклад, лікар + юрист? Тому що не за горами страхова медицина. Посипляться тисячі позовів. І, хто з лікарів буде «копенгаген» і в тому, і в тому, той стане мільйонером.

—  Які, на Ваш погляд, якості допомагають бізнесменові домогтися успіху?
—  Крім стандартного набору, типу, волі, ризиковості, націленості на результат, завзятості, і т.п., - сьогодні - це ще й такі екзотичні якості, як розширена свідомість, доповнена реальність, багатовміння, комунікабельність, швидкість реакції, інтуїція та емпатія .
Бажано вміти шукати місця, ніші і бізнеси, навколо яких крутяться гроші. А ще - мати почуття міри і керуватися теорією 1 міліметра. Це коли до фінішу залишився всього 1 мм, а витратити на шлях, що залишився треба стільки ж грошей і сил, скільки було витрачено досі. Це виглядає несправедливо і непропорційно. Але так буває дуже часто. 

—  Як підприємцю можна підживлюватися новими ідеями, цілями?
—  Треба мати або розвивати уяву, швидко вбирати чужий досвід й адаптувати його для себе. Потрібно читати не книги, а журнали, там більше свіжих ідей.

—  Як часто потрібно відвідувати всілякі курси, лекції, бізнес-заходи та скільки виділяти на це фінансів?
—  У мене є друзі, які на рік виділяють спеціальний бюджет і трепетно ​​складають меню із майстер-класів та семінарів. Там вони отримують не стільки знання, скільки тусовку, зв'язки, нові горизонти, а іноді й відповіді на свої питання. Тут треба кожен раз ставити собі правильне питання: не скільки це коштує, а чи варте воно того!


найчайтіше читане

Як написати лист про зниження вартості оренди? /28.03.2020

Шаблон листа, який допоможе попросити про знижку чи припинення оплати оренди

Як відкрити клінінгову компанію? Бізнес-план /18.05.2013

Хоча в середньому рентабельність клінінгового бізнесу становить 10%, це не відлякує підприємців. Адже попит на послуги щорічно збільшується

Основи спілкування продавця з клієнтом /22.02.2010

Сучасний продавець має ламати шаблони і постійно дивувати покупця. Тільки тоді він зможе підвищити ефективність своєї діяльності і зав’язувати цікаві контакти

Як відкрити кролячу ферму. Бізнес-план. /25.07.2014

Від хобі до бізнесу, або плоди кролівництва

Відкриття турагенції. Бізнес-план /23.11.2011

Зібрати речі і виїхати подалі від повсякденних проблем - мрія практично кожної людини. Багато хто прагне хоча б раз на рік її здійснити. Охочих заробити на цій людській пристрасті також знаходиться чимало. Ви опинилися серед них? Прекрасно! Для того, щоб ваш бізнес був прибутковим, важливо чітко для себе з’ясувати деякі нюанси цієї сфери.