Сфера ландроматів в Україні

Понеділок
02.03.2015
Проблеми та тенденції розвитку ринку пралень самообслуговування
 

На Заході пральні самообслуговування давно стали не просто успішним бізнесом, а вже сформували новий пласт культури. Про те, чому на українському ринку ландроматів гравців так мало, що про конкуренцію і говорити не доводиться, нам розповість Євген Ільницький.

— Євгене, чому за кордоном пральні самообслуговування - явище, яке стало елементом культури, а у нас все лише на початковому етапі розвитку?

— За кордоном пральні самообслуговування - явище дійсно більш популярне, ніж на пострадянському просторі. Мені здається, що просто так склалося історично. У нас у кожному будинку встановлено пральну машинку, і цей факт є причиною того, чому в нас не популярний даний формат послуг. За кордоном усе навпаки. Є пральні самообслуговування, то навіщо купувати пральну машинку додому? Це можна порівняти з питанням "що з'явилося раніше курка чи яйце?", - ніхто не знає.

Чи багато компаній представлено на українському ринку в даному секторі?

— Даний сегмент ринку на сьогоднішній день, можна сказати, пустує. Є пральні промислового формату, є хімчистки. Пралень самообслуговування дуже мало. Кількість відкритих пунктів у нашій країні можна на пальцях перерахувати. Наша компанія перша і поки що єдина, хто вирішив системно підійти до даного питання. І я особисто бачу величезний потенціал зростання для розвитку даного бізнесу в Україні.

— Які виникають складнощі при відкритті, веденні даного бізнесу в нашій країні?

— Єдину складність у відкритті пральні самообслуговування, яку я можу виділити, це пошук приміщення. Воно має бути розташованим в окремо відведених районах міста, а зокрема, в районах, де сконцентровано найбільше гуртожитків (70% наших клієнтів - це студенти) таким чином, щоб дійти пішки до пральні можна було за короткий час: не більше ніж  за 5 хвилин. Окрім цього, приміщення має відповідати певним технічним вимогам. Повинен бути прокладений силовий кабель не менше 25 КВт, підведення і відведення води, припливно-витяжна вентиляція, окремий вхід. Це лише основні пункти. Звичайно ж оренда відвідування повинна бути по кишені. Всі ці вимоги дуже важливі, тому що для пральні необхідно розробити проект для погодження з СЕС для отримання відповідного дозволу для роботи.

— Які марки пральних машин максимально підходять для пралень? Як довго працює така машина? 

— Можу сказати одне. Це має бути професійна техніка. Ні про які побутові машини, придбані в гіпермаркеті побутової техніки не може бути й мови. Я орієнтуюся на потенційних партнерів - техніку виробника "Miele". Також  можу виділити серед професійної техніки "Electrolux" і "Whirlpool".

— Яким Ви бачите розвиток даного бізнесу в Україні? Чи будемо ми мати такий же розвиненою ринок ландромат як, наприклад, в США?

— Я бачу розвиток даного сегмента послуг серед молоді, студентів. Їм, живучи в студмістечках необхідно десь прати речі, не возити ж додому брудну білизну. У тазиках прати важко. Ми намагаємося зробити пральні комфортними для клієнтів, щоб їм хотілося туди повернутися і полегшити свій побут за невеликі гроші. Варто зазначити, що клієнтом пральні самообслуговування може стати будь-хто. Наприклад, людині потрібно випрати великий плед або ковдру. Те, що в домашню машинку не поміститься, а до хімчистки нести - дорого. Ми маємо рішення - пральня самообслуговування. Це і дешевше в 2-2,5 рази, як показала практика, і швидше (цикл прання та сушіння займає не більше 3-х годин). Теж саме стосується і пуховиків. Їх можна почистити за 250-300 грн. у хімчистці або за 100 грн. - у нас. Є різниця. Підбивши підсумок, можу сказати, що потенціал розвитку даного бізнесу в Україні є, і не маленький. Ми ж усі йдемо в Європу, то ж давайте починати думати ширше.

— Ваші поради починаючому підприємцю, що вирішив запустити пральню самообслуговування?— Купуйте франшизу, ставайте партнером мережі. Це дозволить заощадити час і гроші, обійшовши масу помилок, які допустив я за ці кілька років.


найчайтіше читане

Відкриття турагенції. Бізнес-план /23.11.2011

Зібрати речі і виїхати подалі від повсякденних проблем - мрія практично кожної людини. Багато хто прагне хоча б раз на рік її здійснити. Охочих заробити на цій людській пристрасті також знаходиться чимало. Ви опинилися серед них? Прекрасно! Для того, щоб ваш бізнес був прибутковим, важливо чітко для себе з’ясувати деякі нюанси цієї сфери.

Як відкрити кролячу ферму. Бізнес-план. /25.07.2014

Від хобі до бізнесу, або плоди кролівництва

Франшиза - що це? /11.11.2009

Омонімія терміну франшиза зі сфери страхування та зі сфери підприємницької дільності іноді вносить деякі непорозуміння

Маркетинг та дослідження ринку /18.02.2010

В цій статті мова піде про явище маркетингу та його роль в успішності підприємства. Розглядаються методи дослідження ринку, збір, аналіз та використання інформації, яка необхідна в процесі прийняття рішень планування бізнесу і визначення вірогідності здійснення планованої діяльності

Lviv Croissants — в сім'ї Кузьми /16.07.2020

Чому родина Кузьми Скрябіна обрала саме Lviv Croissants?

популярне на форумі

Як відкрити клінінгову компанію? Бізнес-план

Доброго дня!Чудово,що маєте бажання створити власну справу.В клінінговій індустрії питання...

2 коментар
остання 10.10.2020
Открытие СТО. Бизнес-план

Кредитор? Вам потрібна термінова позика чи бізнес-позика? Ти будешвідмовлено в отриманні позики...

3 коментар
остання 20.11.2017
Открытие СТО. Бизнес-план

Раскрутка, PR, брендинг, узнаваемость ТМ - дело маркетологов, а мастер должен заниматься своим...

3 коментар
остання 10.03.2017
BVS-Rabota: працевлаштування по франчайзингу

Вимоги до приміщення для філіала

1 коментар
остання 25.11.2016
LEGO по-франчайзингу

Я хочу получать комментарии по этой теме на e-mail

1 коментар
остання 16.08.2016
Открытие СТО. Бизнес-план

На рахунок зарплата майстру 30% від заказу. Це дуже мало як для майстра. Якщо дійсно хороший...

3 коментар
остання 15.07.2016
Работа за границей - возможность выжить?

Мне интересно, насколько реально перевестись в зарубежное отделение компании, если есть...

2 коментар
остання 21.05.2016
Ринок бутильованої води зростає

Лично я стараюсь употребить дневную норму воды. Чаще всего покупаю уже розлтую в бутыли воду, но...

2 коментар
остання 21.05.2016