Бізнес по скороченню витрат на опалення

Середа
24.12.2014
Своїм підприємницьким досвідом та ідеєю самого економічного отоплення ділиться Олег Литвинов
 

— Олег, як зародилося рішення створити компанію «Білюкс»? Чому Ви обрали даний сегмент ринку?
— Ідея народилась у 2005 році на підставі маркетингового кабінетного дослідження ринку опалення України. А приводом до такого дослідження послужила потреба знайти продукт, в якому використовується кварцова трубка. На той момент - наша команда займалася продажем цієї кварцовою трубки від виробника в Україні КП Кварсит для потреб української промисловості. У підсумку все зійшлося до інфрачервоних обігрівачів, але не простих, а довгохвильових (які і не використовують цю кварцову трубку). Для спарвки: кварц майже безперешкодно пропускає інфрачервоні промені на відміну від простого боросилікатного скла. По-перше, у маркетинговому дослідженні ринку опалення було видно, що газ буде дорожчати, а по-друге, немає варіантів на ринку для економічного опалювання електрикою, особливо приміщень з висотою стелі від 4 до 20 метрів!

— Чим продукція Вашої компанії відрізняється від продукції інших гравців ринку?
— Від непрямих конкурентів наша продукція відрізняється: економічністю та ефективністю; не світиться взагалі; глибше прогріває предмети (підлогу і стіни); працює з висоти до 20 м; служить як система автономного опалення.
 Від прямих конкурентів відрізняється німецькою та іспанською фурнітурою. Також виключає перегрів корпусу і клемної колодки, тобто забезпечує пожежобезпечність з 10 кратним запасом. Терморегулятор самостійно керує системою опалення. Компанія виводить на ринок третє покоління обігрівачів з радіусної пластиною, яка більша на 20%.

— Як сильно останнім часом змінюється ставлення українців до інноваційного опалення?
— Якщо раніше споживача необхідно було привчити до його вживання (показати на прикладі сусіда або на виставці), то останнім часом до інноваторів приєдналися ранні послідовники - це люди, які готові ризикнути але спробувати розібратися з інновацією вже за рекомендацією або просто якщо десь щось чули! До того ж сильну дію на споживача робить ситуація на ринку газу і обмеження квот споживання газу. За статистикою близько 20% домогосподарств (з цієї причини) можуть перейти на електроопалення вже в 2015 році.

— Які Ваші перспективи на майбутнє? Чи розглядаєте Ви зараз варіанти нових проектів?
— Ми плануємо здійснити переворот в опаленні. До 2020 року скоротити споживання газу для потреб опалення на 20%, за допомогою впровадження найбільш економічних з електричних систем опалення - довгохвильових стельових обігрівачів. Сприяти переходу від конвекційних систем опалення до довгохвильових інфрачервоних. Виводити нові моделі і збільшувати ефективність старих. Розробити модель будинку з нульовим енергоспоживанням. Досліджуємо альтернативні джерела енергії.


найчайтіше читане

Як написати лист про зниження вартості оренди? /28.03.2020

Шаблон листа, який допоможе попросити про знижку чи припинення оплати оренди

Як відкрити клінінгову компанію? Бізнес-план /18.05.2013

Хоча в середньому рентабельність клінінгового бізнесу становить 10%, це не відлякує підприємців. Адже попит на послуги щорічно збільшується

Основи спілкування продавця з клієнтом /22.02.2010

Сучасний продавець має ламати шаблони і постійно дивувати покупця. Тільки тоді він зможе підвищити ефективність своєї діяльності і зав’язувати цікаві контакти

Відкриття турагенції. Бізнес-план /23.11.2011

Зібрати речі і виїхати подалі від повсякденних проблем - мрія практично кожної людини. Багато хто прагне хоча б раз на рік її здійснити. Охочих заробити на цій людській пристрасті також знаходиться чимало. Ви опинилися серед них? Прекрасно! Для того, щоб ваш бізнес був прибутковим, важливо чітко для себе з’ясувати деякі нюанси цієї сфери.

Франшиза - що це? /11.11.2009

Омонімія терміну франшиза зі сфери страхування та зі сфери підприємницької дільності іноді вносить деякі непорозуміння