Працевлаштування за кордоном. Тенденції

Понеділок
17.11.2014
Українці стали активніше шукати роботу за кордоном через незадоволення економічною і політичною ситуацією в країні
 

Останнім часом кількість наших співвітчизників, які хотіли б покинути країну або виїхати на заробітки за кордон збільшилася. Причин багато, але основні - невдоволеність економічною та політичною ситуацією в країні, а також відсутністю перспектив найближчим часом. У силу різних факторів знайти роботу за кордоном стало складніше, але за неї українцям все ще платять набагато більше, ніж в Україні. Що ж насправді відбувається на ринку працевлаштування, і які тенденції, розповідає Віталій Беленець.

 — Віталію, як складна ситуація у країні відобразилася на ринку працевлаштування за кордоном? Що відбувається сьогодні?
— Практично нічого не змінилося. Я б не сказав, що у зв'язку з ситуацією в країні, спостерігається масове збільшення попиту на послуги з працевлаштування за кордоном. Хіба що на процентів 10 зросла кількість людей, які в паніці від того, що відбувається в Україні і налаштовані швидше виїхати. Також трохи збільшилося число людей, які готові назавжди залишити країну. В цілому все як і раніше: вкладаєш гроші в рекламу своїх послуг і бачиш результат.
  Якщо в цілому говорити про настрій народу, то приблизно 20-25% чоловік сьогодні налаштовані виїхати з країни. Раніше цей показник становив лише 10%. Багато людей в роздумах, тому роблять закордонні паспорти для підстраховки. За моїми спостереженнями, протягом року приблизно 20-25% громадян України виїхало за кордон. З них 8% - легально на роботу в Польщу, 5% - у Росію, 5% - біженці, нелегальні мігранти і т.д., 3-7% - нелегально виїхали до Італії, Іспанії, Португалії, 1% -  до Канади та США.

— Які вакансії найбільш затребувані сьогодні за кордоном, а які фахівці найчастіше відїзджають?
— Серед бажаючих працевлаштуватися багато різних фахівців, але найчастіше відїзжають різноробочі без знання мови. Потрібні ІТ-фахівці, водії-дальнобійники, слюсарі, зварювальники, інженери та ін. Є потреба у фахівцях різного профілю на виробництві.

— Як відобразилося підвищення вартості валюти на Вашому бізнесі?
— Не можу судити про інші компанії, але ми вартість послуг навіть знизили. Наші клієнти розплачуються у євро або гривнами в еквіваленті до євро, так як розрахунки з приймаючою стороною йдуть в євро. Через падіння гривні, ціни на наші послуги в гривні збільшилися, а в євро - впали. Тим, хто вже працевлаштувався за кордоном, навіть вигідне таке підвищення курсу, а якщо людина вперше виїзджає на роботу, і не має заощаджень, то це проблематично.

— А як справи з візовим режимом, його спростили?
— На даний момент ми не помітили змін. Виїхати з України так само непросто. Приміром, Польща, після революційних подій в нашій країні, ще більше посилила візовий режим. Тепер з пакетом документів потрібно подавати довідку з банку, в якій зазначено, що в тебе є певна сума фінансів на той час, на який ти їдеш. Це проблематично для українців. І Америка обіцяла видавати візу на 10 років, але як було 80-90% відмов, так і залишилося. Сьогодні отримати імміграційну візу дуже складно, і необхідна значна сума грошей. Ми чекаємо впровадження біометричних паспортів, чекаємо лібералізації візового режиму, робочих віз, щоб наші громадяни офіційно могли працювати, приміром, у Німеччині, Великобританії, США та багатьох інших країнах. Тоді в нашому бізнесі буде розквіт!


найчайтіше читане

Відкриття СТО. Бізнес-план /16.11.2011

Як заробити на станції техобслуговування автомобіля

Відкриття турагенції. Бізнес-план /23.11.2011

Зібрати речі і виїхати подалі від повсякденних проблем - мрія практично кожної людини. Багато хто прагне хоча б раз на рік її здійснити. Охочих заробити на цій людській пристрасті також знаходиться чимало. Ви опинилися серед них? Прекрасно! Для того, щоб ваш бізнес був прибутковим, важливо чітко для себе з’ясувати деякі нюанси цієї сфери.

Як відкрити клінінгову компанію? Бізнес-план /18.05.2013

Хоча в середньому рентабельність клінінгового бізнесу становить 10%, це не відлякує підприємців. Адже попит на послуги щорічно збільшується

Як відкрити кролячу ферму. Бізнес-план. /25.07.2014

Від хобі до бізнесу, або плоди кролівництва

Основи спілкування продавця з клієнтом /22.02.2010

Сучасний продавець має ламати шаблони і постійно дивувати покупця. Тільки тоді він зможе підвищити ефективність своєї діяльності і зав’язувати цікаві контакти

популярне на форумі

Открытие СТО. Бизнес-план

Кредитор? Вам потрібна термінова позика чи бізнес-позика? Ти будешвідмовлено в отриманні позики...

3 коментар
остання 20.11.2017
Открытие СТО. Бизнес-план

Раскрутка, PR, брендинг, узнаваемость ТМ - дело маркетологов, а мастер должен заниматься своим...

3 коментар
остання 10.03.2017
BVS-Rabota: працевлаштування по франчайзингу

Вимоги до приміщення для філіала

1 коментар
остання 25.11.2016
LEGO по-франчайзингу

Я хочу получать комментарии по этой теме на e-mail

1 коментар
остання 16.08.2016
Открытие СТО. Бизнес-план

На рахунок зарплата майстру 30% від заказу. Це дуже мало як для майстра. Якщо дійсно хороший...

3 коментар
остання 15.07.2016
Работа за границей - возможность выжить?

Мне интересно, насколько реально перевестись в зарубежное отделение компании, если есть...

2 коментар
остання 21.05.2016
Ринок бутильованої води зростає

Лично я стараюсь употребить дневную норму воды. Чаще всего покупаю уже розлтую в бутыли воду, но...

2 коментар
остання 21.05.2016
Как открыть рекламное агентство. Бизнес-план

головне щоб структура бізнес плану відповідала стандартам (для якісних підприємств)

2 коментар
остання 12.04.2016