Як почати рекрутинговий бізнес?

Понеділок
25.11.2013
Досвідом створення рекрутингової агенції ділиться власник компанії «BVS-Rabota» Віталій Беленець.
 

Працювати за кордоном - мрія багатьох людей. Це означає, що в клієнтах потреби не буде?
Рекрутингових агенцій, що пропонують послуги з виїзду на роботу за кордон, теж вистачає. Тому паралельно з відкриттям компанії Вам доведеться подбати про рекламу. У рекламу вкладаються не стільки кошти, скільки 90% роботи. Працюйте з усіма наявними механізмами, приділіть особливу увагу інтернет-просуванню. Кількість розміщених Вами вакансій на профільних сайтах прямо пропорційна кількості клієнтів. Звичайно, якщо є можливість вкласти ще й певну суму грошей в рекламу, результат буде вищий. Однак все можливо і з мінімальними ресурсами.

Якщо все можна зробити самостійно і дешево, навіщо обирати франчайзингову модель, користуватися вже готовою схемою з відкриття бізнесу?

За три роки в цьому бізнесі, наприклад, у нашої компанії склався певний алгоритм роботи по залученню клієнтів. При покупці франшизи ми ділимось і ним. Це окремий блок інформації зі статистикою ринку, кількістю, якістю та ефективністю спеціалізованих сайтів і навіть окремий посібник з побудови грамотного діалогу з клієнтом, в результаті якого з 10 дзвінків 7 стануть Вашими реальними клієнтами. Все це - величезний пласт часу і сил, витрачених нами під час організації бізнесу. Хочете повторити наш досвід самостійно - ласкаво просимо.

Зарубіжні роботодавці бувають різними: і сумлінними, і - ні. З ким працюєте Ви?

Тільки з перевіреними партнерами, з якими зустрічалися особисто. Репутація компанії - понад усе. Рекрутингова агенція - це робота з людьми, які довіряють Вам свої очікування і мрії. Обдурити їх - означає «включити сарафанне радіо», але в негативному контексті. Про Вашу фірму заговорять, але за місяць до Вас вже ніхто не звернеться. Тому дуже важливо обирати партнерів з усією відповідальністю. У нас партнерська мережа давно налагоджена.

Які напрямки користуються попитом у клієнтів?

Українці воліють знайти роботу в країнах відносно недалекого зарубіжжя: Росії, Польщі. В Америку теж їдуть, але там складніше отримати візу. Якщо говорити про популярні вакансії - це різнороби, з руками і ногами відривають і вузьких фахівців: токарів, зварювальників.

Скільки грошей і людей потрібно, щоб організувати рекрутинговий бізнес?

Інвестиції будуть витрачені, в основному, на приміщення. П'ятнадцяти квадратів площі цілком вистачить для того, щоб поговорити з клієнтом. Раджу починати самостійно, наприклад, в якості менеджера, щоб відчути на собі всі процеси: і залучення клієнтів, і дзвінки, і переговори. А потім вже набирати штат співробітників і навчати їх усім тонкощам. Якщо Ви обираєте франчайзинг - Вам допоможуть зануритися у процес швидше і вбережуть від більшості помилок. У кожному разі, з власним досвідом завжди легше організувати успішний бізнес.


найчайтіше читане

Відкриття турагенції. Бізнес-план /23.11.2011

Зібрати речі і виїхати подалі від повсякденних проблем - мрія практично кожної людини. Багато хто прагне хоча б раз на рік її здійснити. Охочих заробити на цій людській пристрасті також знаходиться чимало. Ви опинилися серед них? Прекрасно! Для того, щоб ваш бізнес був прибутковим, важливо чітко для себе з’ясувати деякі нюанси цієї сфери.

Як відкрити клінінгову компанію? Бізнес-план /18.05.2013

Хоча в середньому рентабельність клінінгового бізнесу становить 10%, це не відлякує підприємців. Адже попит на послуги щорічно збільшується

Секрети успішності магазину одягу /08.02.2010

На рівень продажів та відвідуваності магазину одягу впливають багато внутрішніх чинників

Яким має бути підприємець /26.02.2010

Тест на підприємництво

Франчайзинг чи комерційна концесія? /05.05.2008

Спеціальне законодавство, що регулює франчайзинг, з’явилося в Україні лише 1 січня 2004 р., коли набули чинності Цивільний і Господарський кодекси України

популярне на форумі

Открытие СТО. Бизнес-план

Кредитор? Вам потрібна термінова позика чи бізнес-позика? Ти будешвідмовлено в отриманні позики...

3 коментар
остання 20.11.2017
Открытие СТО. Бизнес-план

Раскрутка, PR, брендинг, узнаваемость ТМ - дело маркетологов, а мастер должен заниматься своим...

3 коментар
остання 10.03.2017
BVS-Rabota: працевлаштування по франчайзингу

Вимоги до приміщення для філіала

1 коментар
остання 25.11.2016
LEGO по-франчайзингу

Я хочу получать комментарии по этой теме на e-mail

1 коментар
остання 16.08.2016
Открытие СТО. Бизнес-план

На рахунок зарплата майстру 30% від заказу. Це дуже мало як для майстра. Якщо дійсно хороший...

3 коментар
остання 15.07.2016
Работа за границей - возможность выжить?

Мне интересно, насколько реально перевестись в зарубежное отделение компании, если есть...

2 коментар
остання 21.05.2016
Ринок бутильованої води зростає

Лично я стараюсь употребить дневную норму воды. Чаще всего покупаю уже розлтую в бутыли воду, но...

2 коментар
остання 21.05.2016
Как открыть рекламное агентство. Бизнес-план

головне щоб структура бізнес плану відповідала стандартам (для якісних підприємств)

2 коментар
остання 12.04.2016