Навіщо потрібен франчайзинг?

Вівторок
15.10.2013
Коротенька довідка (це недовго і не «зарозуміло»):
 

Франчайзинг - такий тип відносин, при якому одна сторона продає іншій стороні готову бізнес-модель. У найзагальнішому сенсі це - «оренда» бренду чи торгової марки. Найчастіше компанія-франчайзер не тільки передає право використання своєї ТМ, але і весь досвід ведення бізнесу. Приклади успішних компаній- франчайзерів: McDonald’s, Columbia sportswear company, X5 Retail Group.

Вам потрібен франчайзинг, якщо у вас немає грошей на розкрутку власного бренду. Які парфуми купить Петя Іванов для своєї дами серця: «GUCCI» або «Ромашкове поле», якщо їх ціна однакова? Сплативши паушальний внесок (вартість вступу до франчайзингової мережі) і розрахувавши щомісячну суму роялті (зазвичай саме щомісячну, але іноді роялті взагалі відсутня в угоді), Ви забезпечуєте себе «ім'ям», на яке вже сформований сегмент покупців.

Вам потрібнен франчайзинг, якщо Ви не хочете витрачати час на розробку власної бізнес-моделі, вникаючи в усі «підводні камені» організації саме цього виду бізнесу. Хто швидше отримає прибуток від суші-ресторану: Вася Пупкін або Коля Дудкін, якщо обидва жодного разу не були в Японії і не куштували ролів, але перший вирішив відкрити ресторан самостійно, а другий купив франшизу з налагодженою мережею постачальників, готовою схемою продажів і ідеєю ооон того акваріума, який так добре зазиває нових відвідувачів? Питання риторичне.

Вам потрібен франчайзинг, якщо Ви .... - власник успішного бізнесу. Розкрутилися? Час збільшувати дохід. Найчастіше франчайзинг - це навчання та консультації з відкриття бізнесу новачкам певного сегмента ринку. По-перше, це непогані гроші, зароблені за те, що Ви вже добре знаєте. По-друге, Ваш франчайзер - запорука того, що на одного потенційного конкурента у Вас менше.

І наостанок: за моделлю франчайзинга сьогодні розвиваються понад 50% західних компаній. В Україні частка значно нижча, але і у нас є багато успішних прикладів (зайдіть до нас у каталог франшиз). Послуги з кваліфікованої розробки бізнес-моделі і франшизи (угоди з уточненням всіх юридичних нюансів в українських реаліях) вже сьогодні надає низка компаній. PROFIT SYSTEM - міжнародна консалтингова компанія, що працює на ринку франчайзингу в Центрально-Східній Європі з 1998 року.