22.04.2013

Меблі приносять мільйони

"Українська меблева галузь оцінюється в 350-370 млн. доларів США", - стверджує власник концепції "Меблевий вимір" Дмитро Рибій

Якими виробниками представлений український ринок меблів?
Вітчизняний меблевий ринок ділиться між іноземними та вітчизняними виробниками у співвідношенні приблизно 35% на 65%. Частка українських виробників кожен рік зростає за рахунок досягнення більш високої якості виробів і намаганням тримати прийнятні ціни. Але в той же час збільшується доля нелегальних виробництв - так званих "гаражників", з якими легальні виробництва не можуть конкурувати по цінах. Доля таких тіньових ділків на ринку сягає до 40%! Меблева галузь не має підтримки в держави, хоча і оцінюється в 350-370 млн. доларів США (і має потенціал зрости до 5 млрд.дол.). Напевно тому зараз практично немає вітчизняних виробників комплектуючих і фурнітури для виробництва меблів.

Дмитро Рибій Фото Дмитро Рибій, ПП «Фірма» Меблевий вимір»

Дмитро Рибій - власник концепції "Меблевий вимір".

Конкуренція в цій галузі виросла в рази, а обсяги продажів трохи зменшились в порівнянні з попередніми роками. Не зважаючи на це,за оцінками спеціалістів, меблевий ринок продовжує рости, а з ним - і частка українських виробників. Зростає також внутрішній споживчий ринок, експорт та імпорт готових меблів, меблевих плит і фурнітури. Експерти переконані, що цей ринок має перспективу до зростання принаймні на найближчі роки. Він є ефективним для залучення інвестицій та впровадження новітніх технологій. Меблеві підприємства активно модернізують виробничі потужності. У минулому і нинішньому роках нове обладнання купували дві третини підприємств. Нові ж технології придбала лише третина підприємств. Іноземний виробник панує в дорогому сегменті і там, де вітчизняний не може запропонувати належної якості.

Чи простежується в меблевому бізнесі сезонність? Як вона проявляється?

Меблева галузь дуже сильно привязана до будівельної, тому сезоном можна вважати період від кінця серпня і аж до Різдва.Закінчуються будови і ремонтні роботи - розпочинаються меблі! Українські меблеві підприємства працюють переважно на вітчизняній сировині.

Які напрямки меблевого бізнесу зараз розвиваються найбільш динамічно? Які з них, на Вашу думку, мають найкращі перспективи?

Експерти вважають, що завдяки збереженню антидемпінгового мита на імпорт ДСП східноєвропейського виробництва, поліпшенню якості вітчизняної сировини та напівфабрикатів, використання вітчизняних меблевих плит у майбутньому зростатиме. На мою думку,безперечними лідерами будуть ті підприємства,які розробляють,освоюють і впроваджують новітні технології,чим і ми успішно займаємось.

Поділитися статтeю

Коментувати на форумі

0
Меблі приносять мільйони

Ще немає жодного коментаря до статті. Нехай Ваш буде першим.

Форум 291 теми, 1168 коментарів, 281 учасників

хочете більше?

нюслеттер Franchising.ua

If you see this, leave this form field blank