Як відкрити клінінгову компанію? Бізнес-план

Субота
18.05.2013
Хоча в середньому рентабельність клінінгового бізнесу становить 10%, це не відлякує підприємців. Адже попит на послуги щорічно збільшується
 

Прибирання приміщень - послуга, яка з кожним роком стає все більш затребуваною не тільки у великих компаніях, але і навіть серед звичайного населення. Зростання добробуту українців у великих містах і збільшення кількості адміністративних, торговельних і виробничих площ активізували дану галузь. Клінінгові компанії, які підхопили нинішній рух і адаптували свої послуги і ціни до потреб клієнтів, не стоять на місці: працюють 7 днів на тиждень.

Реалії ринку

П'ять років тому клінінговий бізнес був розвинений тільки в Києві і в східній частині країни. На сьогоднішній день професійними послугами прибирання користуються вже на всій території України. У самому Києві налічується близько 250-ти компаній, що надають повний спектр обслуговування клієнтів. "Така ситуація пояснюється новою тенденцією, яка прийшла до нас з Європи. На українському ринку багато великих іноземних компаній і компаній з іноземними інвестиціями, які прагнуть передати на аутсорсинг не тільки клінінгові послуги. Вони вимагають комплексного фасиліті менеджменту і готові передати іншій компанії наступні функції: охорону, харчування персоналу, технічне обслуговування, прибирання, вантажні та коморні роботи, - розповідає Олександр Бардачов, директор клінінгової компанії "ДЕН". - Відповідно, на ринку послуг з'являються багатопрофільні компанії, на зразок нашої, які можуть надати клієнтові всі вищезазначені послуги, позбавивши його клопоту щодо допоміжних робіт".

Хоча зараз на ринку клінінгу перспективні і найбільш успішні ті компанії, які пропонують повний комплекс послуг, але, все ж, і вони не завжди можуть приділити достатню увагу невеликим замовленнями. Тому фірми середнього рівня і з "чистою" репутацією користуються попитом при необхідності генерального і післяремонтного прибирання приватної нерухомості, а також невеликих комерційних об'єктів.

Перші кроки

Для реалізації задуманого проекту спочатку необхідно провести моніторинг загального стану ринку клінінгових послуг в вашому населеному пункті. Не потрібно забувати, що дана галузь у великій мірі залежить від стабільного і, в майбутньому, зростаючого попиту. Кількість запитів з прибирання залежатиме від величини міста, в якому функціонує підприємство. Населений пункт з чисельністю від 500 тис. осіб - оптимальна локація для запуску клінінгової компанії. Наступним кроком стане легалізація своєї діяльності: реєстрація компанії, як суб'єкта підприємницької діяльності.

Початкова сума входження в бізнес обумовлена ​​цілями, які перед собою ставить підприємець, і масштабу самої компанії. Якщо в його планах - прибирання квартир і невеликих об'єктів, то для старту досить буде $ 5-10 тис. Якщо ж замахнутися на обслуговування великих підприємств, то, відповідно, початкові інвестиції зростуть в рази.

Цільова аудиторія також залежатиме від можливостей майбутньої компанії. "Коло потенційних клієнтів невеликої клінінгової фірми - це і молоді мами, і активні люди, які приділяють своєму бізнесу і роботі стільки часу, що на рутинну процедуру прибирання не залишається ні часу, ні сил, ні, тим більше, бажання, а також власники щойно відремонтованого або придбаного житла", - розповідає Олена Кумикова, директор клінінгової компанії "Людочка". Великі ж компанії спеціалізуються на наданні послуг юридичним особам: виробничим і промисловим підприємствам, торговим та бізнес-центрам, складським приміщенням, спортивним та навчальним закладам, а також ресторанам, кафе та кінотеатрам.

Бізнес-план

Сума початкових інвестицій:

 • Витрати на реєстрацію: 1 тис. грн
 • Купівля обладнання, інвентарю та професійних засобів для прибирання (сюди обов'язково включається покупка промислового пилососа - від 4 тис. грн, парогенератора - від 8 тис. грн, екстрактора для хімчистки килимових покриттів - від 12 тис. грн): 45 тис. грн
 • Навчання менеджерів і персоналу: 2 тис. грн
 • Купівля спецодягу для персоналу: 5 чол. × 400 грн = 2 тис. грн
 • Розробка сайту, логотипу та рекламної продукції: 2 тис. грн

Всього: 52 тис. грн

 

Витрати на місяць:

 • Оренда офісу: 1 тис. грн
 • Оренда автомобіля: 3 тис. грн
 • Зарплата працівникам: 5 чол. × 3 тис. грн = 15 тис. грн
 • Закупівля витратних матеріалів: 1,5 тис. грн
 • Рекламна кампанія: 1 тис. грн

Всього: 21,5 тис. грн

 

Доходи на місяць:

 • Прибирання постійних об'єктів: 6,5 тис. грн
 • Прибирання після ремонту: 15 замовлень × 1,5 тис. грн/замовлення = 22, 5 тис. грн

Всього: 29 тис. грн

 

Прибуток перед оподаткуванням:
29 тис. грн - 21,5 тис. грн = 7,5 тис. грн

Окупність бізнесу:
52 тис. грн: 7,5 тис. грн = 7 міс.

Представлений розрахунок є лише орієнтовним - для кожного конкретного випадку і умов цифри будуть змінюватись (ціни взяті за Києвом)


найчайтіше читане

Відкриття СТО. Бізнес-план /16.11.2011

Як заробити на станції техобслуговування автомобіля

Основи спілкування продавця з клієнтом /22.02.2010

Сучасний продавець має ламати шаблони і постійно дивувати покупця. Тільки тоді він зможе підвищити ефективність своєї діяльності і зав’язувати цікаві контакти

Як відкрити кролячу ферму. Бізнес-план. /25.07.2014

Від хобі до бізнесу, або плоди кролівництва

Відкриття турагенції. Бізнес-план /23.11.2011

Зібрати речі і виїхати подалі від повсякденних проблем - мрія практично кожної людини. Багато хто прагне хоча б раз на рік її здійснити. Охочих заробити на цій людській пристрасті також знаходиться чимало. Ви опинилися серед них? Прекрасно! Для того, щоб ваш бізнес був прибутковим, важливо чітко для себе з’ясувати деякі нюанси цієї сфери.

Франшиза - що це? /11.11.2009

Омонімія терміну франшиза зі сфери страхування та зі сфери підприємницької дільності іноді вносить деякі непорозуміння

популярне на форумі

Открытие СТО. Бизнес-план

Кредитор? Вам потрібна термінова позика чи бізнес-позика? Ти будешвідмовлено в отриманні позики...

3 коментар
остання 20.11.2017
Открытие СТО. Бизнес-план

Раскрутка, PR, брендинг, узнаваемость ТМ - дело маркетологов, а мастер должен заниматься своим...

3 коментар
остання 10.03.2017
BVS-Rabota: працевлаштування по франчайзингу

Вимоги до приміщення для філіала

1 коментар
остання 25.11.2016
LEGO по-франчайзингу

Я хочу получать комментарии по этой теме на e-mail

1 коментар
остання 16.08.2016
Открытие СТО. Бизнес-план

На рахунок зарплата майстру 30% від заказу. Це дуже мало як для майстра. Якщо дійсно хороший...

3 коментар
остання 15.07.2016
Работа за границей - возможность выжить?

Мне интересно, насколько реально перевестись в зарубежное отделение компании, если есть...

2 коментар
остання 21.05.2016
Ринок бутильованої води зростає

Лично я стараюсь употребить дневную норму воды. Чаще всего покупаю уже розлтую в бутыли воду, но...

2 коментар
остання 21.05.2016
Как открыть рекламное агентство. Бизнес-план

головне щоб структура бізнес плану відповідала стандартам (для якісних підприємств)

2 коментар
остання 12.04.2016