Четвер
13.03.2014
Дорогі наші читачі, звичайно ж, як говорять експерти, найкращий учитель - це практика, але все-таки пропонуємо ознайомитися з вітчизняною і зарубіжною літературою по франчайзингу, та сподіваємося, що дані книги будуть для Вас гарною підмогою.
 

Скотт А. Шейн. Від морозива до Інтернету. Франчайзинг як інструмент розвитку і підвищення прибутковості вашої компанії. Видавництво: Баланс Бізнес Букс. 2006 р. Доктор Скотт А.Шейн, професор економіки і підприємництва, пропонує систематичну оцінку переваг і недоліків франчайзингу та кращі методи створення успішної франчайзингової системи, що одержали підтвердження на практиці. Автор зібрав, синтезував і доступно виклав матеріал наукових статей і книг з найважливіших питань франчайзингу. У даній книзі основна увага приділяється стратегічним питанням і проблемам, з якими стикається франчайзер, розглядаються одинадцять правил успішного франчайзингу. Доктор Шейн пропонує також перевірені стратегії для кожного з аспектів франчайзингу - розробки системи, пошуку і відбору франчайзі, управління їх діяльністю, надання підтримки, визначення політики ціноутворення , розширення системи і багато чого іншого.

У. Чан Кім, Рене Моборн. Стратегія блакитного океану. Книга ілюструє бурхливе зростання і високу прибутковість компаній, які можуть генерувати продуктивні бізнес-ідеї, створюючи не існуючий раніше попит на новому ринку, де практично відсутні конкуренти, замість того, щоб конкурувати з безліччю конкурентів на малоприбуткових ринках. Базуючись на 15-річних дослідженнях, автори книги використовують як приклади 150 успішних стратегій на відрізку в 120 років серед 30 галузей, які втілили стратегію блакитного океану в реальність. Франчайзинг. Теорія і практика. Широко розкриті питання Міжнародного франчайзингу, глосарію на міжнародному ринку франчайзингу та практичного досвіду підприємців в області франчайзингу.

І. В. Кононов. Універсальна модель франчайзингу. Наводиться регламент і оцінка франчайзингу. «Франчайзинг - економіка 21 століття». Інформаційно-ознайомчо -регламентний матеріал для франчайзингу в Україні. «Франчайзинг - сьогодення і майбутнє в Україні ». Комплект документів: статті та звіти по відвідувань ЕКСПО Франчайзингу в США\ NRA Show : 2001\ 2003\ 2004\2005р.р.

А. Цират. Керівництво по складанню та укладення франчайзингових договорів. Книга про франчайзинг від провідного юриста в Україні по темі франчайзингу. У першій книзі повно описаний як сам франчайзинг, так і правові аспекти укладення, виконання та припинення франчайзингових договорів. Повно описується процес підготовки франчайзингового договору . Особливу увагу в книзі приділено об'єктам права інтелектуальної власності , що є складовою франшизи.

Ян Мюррей. Франчайзинг. (How to Choose a Franchise). Видавництво: Пітер. 2004 р. Автор книги, бізнес-журналіст, показує найрізноманітніші аспекти франчайзингу, об'єктивно описуючи, як правильно підбирати франшизу, як скласти бізнес-план, вибудовувати відносини франчайзі з банками, розповідає історії успіху. Стівен Спінеллі-мол., Роберт М. Розенберг, Сью Берлі. Франчайзинг. Шлях до багатства. (Franchising : Pathway to Wealth Creation ). Видавництво: Вільямс.2007 р. Книга цікава різнобічним підходом до франчайзингу . Автори на особистому досвіді розглядають франчайзингові моделі, приводять фінансовий аналіз діяльності франчайзингових підприємств. У книзі багато унікальних прикладів з практики зарубіжного франчайзингу.

Джон Вон Ейкен. Франчайзинг, відповіді експерта на 21 найпопулярніший питання про створення франшизи. (Аудіокнига, час звучання - 1 година 15 хвилин. Джон Вон Ейкен - відомий експерт в області франчайзингу. У своїй книзі він каже, що не буває двох однакових франшиз. Він аналізує ті труднощі, з якими зустрічаються початківці франчайзери, дає рекомендації, як розвивати франшизу, вивчає помилки , які найбільш часто допускають при переході на систему франчайзингу.

Девід Новак. Веди людей за собою. (Taking People with You : The Only Way to Make BIG Things Happen). Цифрова книга. Видавництво: Манн, Іванов і Фербер . 2012. Девід Новак - топ-менеджер компанії Yum! Brands, що володіє трьома найвідомішими у світі ресторанними брендами по франшизі: KFC, Тасо Bell і Pizza Hut. Він розробив лідерську програму для франчайзі і менеджерів «Вести людей за собою», навчив по ній тисячі менеджерів компанії. У книзі він докладно описує цю програму , і показує, як важливо франчайзі залучити співробітників на свій бік і стати для них справжнім лідером - надихаючим, поощряющим і енергійним.

Говард Бехар. Справа не в каві. Корпоративна культура Starbucks. ( It's Not about the Coffee : Leadership Principles from a Life at Starbucks ). Видавництво: Альбіна Паблишер. 2013. Говард Бехер, що є президентом Starbucks International, якого називають «хранителем душі компанії», багато зробив для того, щоб компанія вийшла на міжнародний рівень, брав участь у створенні франчайзингової моделі компанії. Його принцип: «Якщо виростити людей, вони виростять бізнес. У цьому суть, і це - вищий пріоритет». Автор описує ключові принципи, якими повинен керуватися будь-який лідер, у тому числі, керівник франчайзингової компанії. Він рекомендує ставитися до співробітників , як до партнерів, а клієнтів рахувати не джерелом доходу, а людьми, яким важливо надати послугу, і тоді клієнти повертаються в компанію знову.

Джим Коллінз, Мортен Хансен. 1.Від хорошого до великого. Чому одні компанії здійснюють прорив , а інші ні. 2.Як гинуть великі. І чому деякі компанії ніколи не здаються. 3.Великі за власним вибором. Видавництво: Манн, Іванов і Фербер. 2013 р. Дослідницька команда авторів на чолі з Джимом Коллінзом розглядає фактори, які необхідні будь-якій компанії для переходу «від хорошого до великого». Автори, на підставі досліджень 1500 компаній, серед яких були і компанії, що працюють за франчайзинговою моделлю, вибрали 11 компаній, які зробили прорив до видатної компанії. Вивчивши їх досвід, вони виклали 8 основних принципів, які допоможуть практично будь-якої компанії домогтися видатних результатів.

Річард Румельт. Хороша стратегія, погана стратегія. У чому відмінність і чому це важливо. (Richard Rumelt . Good Strategy Bad Strategy: The Difference and Why It Matters). Видавництво: Манн, Іванов і Фербер, 2013. Ця книга була визнана Financial Times однією з кращих в 2011 році і бестселером по рейтингу Amazon. Книга наповнена прикладами і аргументами, вона в повному розумінні є практичною інструкцією для будь-якого керівника, головне, він повинен мислити і діяти стратегічно.


найчайтіше читане

Як відкрити клінінгову компанію? Бізнес-план /18.05.2013

Хоча в середньому рентабельність клінінгового бізнесу становить 10%, це не відлякує підприємців. Адже попит на послуги щорічно збільшується

Відкриття СТО. Бізнес-план /16.11.2011

Як заробити на станції техобслуговування автомобіля

Основи спілкування продавця з клієнтом /22.02.2010

Сучасний продавець має ламати шаблони і постійно дивувати покупця. Тільки тоді він зможе підвищити ефективність своєї діяльності і зав’язувати цікаві контакти

Відкриття турагенції. Бізнес-план /23.11.2011

Зібрати речі і виїхати подалі від повсякденних проблем - мрія практично кожної людини. Багато хто прагне хоча б раз на рік її здійснити. Охочих заробити на цій людській пристрасті також знаходиться чимало. Ви опинилися серед них? Прекрасно! Для того, щоб ваш бізнес був прибутковим, важливо чітко для себе з’ясувати деякі нюанси цієї сфери.

Як відкрити кролячу ферму. Бізнес-план. /25.07.2014

Від хобі до бізнесу, або плоди кролівництва