13.04.2012

Альтернатива банкам

Про особливості функціонування кредитних спілок в Україні розповідає президент НАКСУ Петро Козинець

Послуги кредитних спілок найбільш затребувані в невеликих населених пунктах. Які кредити користуються тут найбільшою популярністю?
Як правило, кошти, видані кредитною спілкою сільській місцевості, йдуть на споживче кредитування (купівля побутової техніки), кредитування приватних землевласників і фермерів. Велика частка також припадає на соціальні кредити: на навчання, весілля, лікування, похорон і т.д. Цікаво, що в невеликих містах кредитні спілки видають набагато більше позик, ніж навіть комерційні установи. Так, за результатами одного з наших досліджень, один кредитний союз в Кам'янці-Подільському в 2011 році видав більше кредитів, ніж 30 банківських установ цього міста разом узятих.

Петро Козинець - президент Національної асоціації кредитних спілок України

Що потрібно сьогодні для того, щоб зареєструвати кредитний союз в Україну?

Для цього потрібно як мінімум 50 членів і хоча б мільйон гривень, щоб розкрутитися. Реєстрація союзу і проходження по всіх сходинках бюрократичної драбини вимагає близько 50-100 тис. грн. Це одна з головних причин того, що в організаціях у невеликих містах значна частина задіяних активів належить "дядькові з мішком грошей", в руки якого після розподілу доходу потрапляє більша його частина

Кредитні спілки створюють лише для обслуговування фізичних осіб?

Ні, не тільки. Часто їх заснування ініціюють профспілки тих чи інших організацій. Так, наприклад, в Маріуполі на базі металургійного заводу "Азовсталь" працює кредитний союз, який щорічно видає співробітникам підприємства більше 3 тисяч кредитів. Ось така взаємодопомога.

Поділитися статтeю

Коментувати на форумі

1

хочете більше?

нюслеттер Franchising.ua

If you see this, leave this form field blank