Кредит чи інвестиції?

Понеділок
23.02.2015
Як залучити інвестиції у бізнес та чи варто брати кредити розповідає Олена Малиновська
 

—  Олено, що Ви скажете відносно розвитку малого та середнього бізнесу сьогодні в Україні? Які кроки потрібно зробити підприємцям?
—  Насамперед, хочу звернутися до підприємців із старою і доброю фразою: «безумству хоробрих співаємо ми пісню», тому що, щоб не відбувалося у країні, підприємці втілювали, втілюють і будуть втілювати свої ідеї у життя. Що я на сьогоднішній день порадила б? По-перше, слово «криза» в китайській мові складається із двох ієрогліфів: один означає «небезпека», а інший представляє собою «можливість». Старе йде, а на заміну приходить нове. Прошу всіх підприємців подивитися на події, які відбуваються в країні трохи з іншого боку. Незважаючи на те, що Нацбанк підвищує вартість валюти, ставка по кредиту зростає, а грошей в обороті все менше і менше і здавалося б, що все погано, але насправді в Україні все чудово, так як вона зробила свій вибір і визначила шлях. Тому потрібно подивитися на все, що відбувається у позитивному руслі і на перспективу.
 Отже, для взаємоспівробітництва, залучення інвестицій у бізнес, підприємцям важливо вчити мови: англійську, німецьку, іспанську, італійську, японську, китайську та інші. Щоб повернутися обличчям до американських, європейських і східних інвесторів, які жадають з нами познайомитися і співпрацювати, але, на жаль, в силу культурологічних мов, виникає проблема.
 Крім мов важливо вивчати західне економічне поле, яке завжди буде для нас цікавим. У нас є всі передумови та ресурси для розвитку малого та середнього бізнесу. Подивіться, хоча б з тієї точки зору агробізнесу, який росте, розвивається і розвиватиметься далі. У сільському господарстві будуть виводиться нові сорти рослин, нове насіння, що буде затребуваним не тільки на європейському ринку, а й на азіатському. Також можемо взяти, наприклад, бізнес з вирощування квітів. Сьогодні ми закуповуємо їх у Голандії, але зі зростанням валюти, це стає невигідним. Україна має можливість вирощувати квіти і доставляти їх сусідам це завжди буде актуальним. 

—  Як сьогодні підприємцю залучити інвестиції у бізнес?

—  Де брати інвестиції? Вони є скрізь. По-перше, зараз працює багато фондів. Наші друзі та родичі в Канаді та Америці чекають цікавих ідей, проектів, стартапів. Але повторюся, важливим є знання мови. Також необхідна наявність гарного бізнес-плану, тому що залучення інвестицій починається з грамотного бізнес-плану. Все має бути на професійному рівні. Якщо цих знань у підприємця немає, то їх потрібно набувати, а у цей час звернутися до фахівців, які ними володіють. Бо після першого кварталу, інвесторам (американцям або ж європейцям) потрібно надати звіт про виконану роботу, так що, бізнес-план, перш за все.
 Далі, дуже важливо знайти грамотного юриста. Оскільки наш уряд готує низку змін до бюджету 2015-го року, то щоби бути у курсі подій, уважно стежити за всією законодавчою діяльністю, коли остаточні правила гри ще не розроблені, потрібен фахівець у цій сфері. У наш час юрист - дуже важлива людина в бізнесі.
 Хотіла б звернути увагу підприємців на те, що може допомогти їм у кризу. Буквально з дня на день у Києві буде відкрито офіс представництва Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), на розгляд якого можна подавати проекти для фінансування проектів розвитку українського середнього ітамалого бізнесу.

—  Поділіться своєю думкою щодо кредитів. Чи варто сьогодні брати кредити в банках?

—  Банки неохоче дають кредити, але знову-таки, все залежить від бізнес-плану. Якщо в ньому закладена швидка окупність кредиту, то можна брати, але важливо пам'ятати, що перший час він зажадає великих платежів. Охочіше банки дають кредити на проекти, де є його забезпечення. Сьогодні Нацбанк виступив з ініціативою про без заставну видачу кредитів, але поки це тільки ініціатива і скільки часу знадобиться для впровадження її в життя, як завжди невідомо. Так що, якщо інвестиції залучаються для стартапу, то звичайно краще працювати з фондами. В Україні є багато фондів, наприклад, Богдана Гаврилишина, потрібно подивитися, зробити аналіз: хто і що готовий фінансувати. Юрист компанії повинен постійно і уважно спостерігати за зміною ситуації на ринку, щоб вчасно проконсультувати керівника про зміни, і коли ситуація у законодавчому плані буде поліпшуватися, а ми до цього обов'язково прийдемо, то можна посилити свої позиції і через кредит. На сьогоднішній день робота Нацбанку з комерційними банками в області кредитування бізнесу, тільки починається, і ми сподіваємося, що найближчим часом буде розроблено хорошу програму для підприємців.

Фінансові вливання в уже діючий бізнес, у якого хороша кредитна історія і бізнес-план, не є проблемою. Але, насамперед, варто пошукати той необхідний резерв грошей усередині компанії. Можна провести структурні реформи і звільнити гроші, маю на увазі реалізувати той фонд, який не потрібен підприємству, наприклад, продати не потрібні об'єкти. У будь-якому випадку потрібно проконсультуватися з аналітиками: чи варто випускати ту ж продукцію або далі працювати у тій же ніші? Для початку слід провести внутрішній аудит ситуації, і вже після нього приймати рішення щодо кредиту в банку. Це серйозна робота.


читати статті

Франшиза взуттєвого магазину /09.02.2021

Що найголовніше для успіху взуттєвої франшизи та в чому її переваги?

Хто може працювати в умовах карантину? /31.03.2020

Різниця між закладом громадського харчування та продуктовим магазином. Коментар юриста

Стрибок за прибутком /16.01.2019

– Франчайзі заробляє вже з першого дня роботи батутного парку. Бізнес генерує від 8 тис. дол. доходу в місяць – стверджує Бартош Следзінські, засновник Jump Planet.

Як правильно створити сайт для нового бізнесу? /03.03.2017

Про те, як вибрати IT-компанію і створити ефективний сайт, розповідає маркетинг-директор компанії Skywell Олексій Хохлов.

Біржова торгівля приносить до 500% річних /03.11.2016

Про те, чим торгівля на біржі краща бізнесу, і де їй навчатися розповів консультант з інвестицій в американські активи "AFA" Андрій Савенко.

популярне на форумі

первый бизнес

Шановний Сергій! Франшиза клінінгової компанії СуперКлін.Старт бізнесу всього 21...

5 коментар
остання 10.10.2020
Франчайзинг СуперКлин

Франшиза клінінгової компанії СуперКлін - це готовий бізнес за 21 день Формат Light та Формат...

1 коментар
остання 10.10.2020
What area unit the characteristics of a decent paragraph?

A paragraph may be a assortment of sentences that all relate to 1 main plan or topic. Effective paragraphs have four main characteristics: a subject sentence, unity, coherence,...

1 коментар
остання 10.01.2019
Як знайти бізнес-ідею для себе

Текст ні про що! Якби ціллю автора було не налити води (потрібної кількості символів), то було б...

1 коментар
остання 06.12.2018
Как открыть кроличью ферму. Бизнес-план.

Имя кредитора: г-н Пол Уильям. Lender E-mail: paul_william_loanhouse@hotmail.com Мы предлагаем частные, коммерческие...

1 коментар
остання 02.04.2018
METRO: франчайзинг в Україні

Ребята! кто-то получил разъяснения или инфу по metro

5 коментар
остання 19.01.2017
METRO: франчайзинг в Україні

Хочу відкрити магазин! Підскажіть деталі по франшизі ramanyatsiuk@gmail.com Дякую

5 коментар
остання 08.12.2016
Алден-Вет кожного разу трохи інакша

Обратились в клинику 22 сентября. За день до этого мой кот вдруг стал каким-то слабым, припадал на...

27 коментар
остання 26.09.2016