Переорієнтація на орендаря?

Понеділок
09.02.2015
У 2015 році орендодавці йдуть на зустріч орендарю
 

У минулому році деякі орендарі вимушені були змінювати локацію торгового об'єкту, тому що орендодавці не хотіли вступати у діалог, щодо зниження вартості оренди при різкому підвищенні курсу валют. Про те як сьогодні поводить себе ринок  нерухомості розповідає Анна Попруга.
— Анно, яка ситуація на ринку нерухомості у 2015-му році?
— На даний момент орендодавець та орендар вже встигли звикнути до реалій ринку. Обидві сторони розуміють, що потрібно продовжувати працювати. Звичайно ж, кількість угод у цьому році не буде такою високою, як раніше, і нові об'єкти не будуть вводитися такими ж темпами. Однак, як і раніше, потужні забудовники будуть виводити на ринок унікальні проекти, які цікаві як орендарям, так і відвідувачам. Сьогодні тільки найсильніший зможе привернути до себе аудиторію.

— Чи буде ще підвищуватися вартість оренди?
— Я думаю, що цього року очікувати підвищення вартості оренди не варто, якщо говорити про доларові ставки. У гривневому еквіваленті вони будуть змінюватись залежно від курсу.

— Як повинен себе вести орендодавець при різкому підвищенні валюти? Чому дехто не знижує вартість оренди під час кризи?
— Я не знаю хто з розсудливих орендодавців сьогодні не йде на зустріч орендарю. Це інтерес двох сторін знайти компроміс і продовжувати роботу. Ми з нашими орендарями завжди знаходимо спільну мову, маємо високу заповнюваність наших об'єктів та відмінні ставки по них. Я впевнена, що професіонали завжди можуть домовитися. У переговорах з орендарями ми керуємося принципом win-win і в результаті всі залишаються задоволені.

— На що, в першу чергу, повинен звертати увагу підприємець, який орендує або купує нерухомість в Україні?
— Насамперед його вибір залежить від типу його діяльності. Є компанії для яких локація об'єкту не принципова, а буває і навпаки. Таким чином, перше - це локація. Друге - це клас будівлі. У CBD зосереджені, в основному, БЦ класу А. Наприклад, 101 Tower, Leonardo, Parus, Gulliver, IQ BusinessCenter і тд. Оренда в цих будівлях завжди трохи вище ніж в клас В і С. Але це престиж компанії і зручність для співробітників і клієнтів компанії. Також дуже важливим фактором при виборі нового офісу є наявність інфраструктури у БЦ, а саме їдальні, ресторану, фітнес клубу, конференс-залів, салону краси. Все вищеперелічене відіграє важливу роль для оптимізації розподілу часу співробітників компанії на обідню перерву, проведення мітингів, тренувань та ін. Завдання власника підприємства надати всі умови для співробітників, щоб вони не залишали будівлю БЦ і максимально плідно працювали. 
Ну і звичайно, необхідно перевірити документи на право власності та введення у експлуатацію, але я думаю, що юристи компаній-орендарів це обов'язково врахують.


читати статті

Хто може працювати в умовах карантину? /31.03.2020

Різниця між закладом громадського харчування та продуктовим магазином. Коментар юриста

Стрибок за прибутком /16.01.2019

– Франчайзі заробляє вже з першого дня роботи батутного парку. Бізнес генерує від 8 тис. дол. доходу в місяць – стверджує Бартош Следзінські, засновник Jump Planet.

Як правильно створити сайт для нового бізнесу? /03.03.2017

Про те, як вибрати IT-компанію і створити ефективний сайт, розповідає маркетинг-директор компанії Skywell Олексій Хохлов.

Біржова торгівля приносить до 500% річних /03.11.2016

Про те, чим торгівля на біржі краща бізнесу, і де їй навчатися розповів консультант з інвестицій в американські активи "AFA" Андрій Савенко.

Як підприємцю не стати боржником банку? /14.09.2016

Про те, як повинен вести себе бізнесмен, що не в змозі виплачувати кредит, розповів провідний юрист ЮФ "Лекснавігатор" Едуард Хмиров.

популярне на форумі

Де купити ноубук

Всім привіт! Хочу купити собі ноутбук для роботи, та не можу визначитись. Підкажіть мені, який...

1 коментар
остання 08.10.2022
Как открыть кроличью ферму. Бизнес-план.

URGENT LOAN IS AVAILABLE NOW TODAY I GOT MY DESIRED LOAN AMOUNT $760K FROM A RELIABLE,TRUSTED AND REGISTERED PRIVATE LOAN COMPANY LAST...

2 коментар
остання 10.05.2022
первый бизнес

Шановний Сергій! Франшиза клінінгової компанії СуперКлін.Старт бізнесу всього 21...

5 коментар
остання 10.10.2020
Франчайзинг СуперКлин

Франшиза клінінгової компанії СуперКлін - це готовий бізнес за 21 день Формат Light та Формат...

1 коментар
остання 10.10.2020
What area unit the characteristics of a decent paragraph?

A paragraph may be a assortment of sentences that all relate to 1 main plan or topic. Effective paragraphs have four main characteristics: a subject sentence, unity, coherence,...

1 коментар
остання 10.01.2019
Як знайти бізнес-ідею для себе

Текст ні про що! Якби ціллю автора було не налити води (потрібної кількості символів), то було б...

1 коментар
остання 06.12.2018
Как открыть кроличью ферму. Бизнес-план.

Имя кредитора: г-н Пол Уильям. Lender E-mail: paul_william_loanhouse@hotmail.com Мы предлагаем частные, коммерческие...

2 коментар
остання 02.04.2018
METRO: франчайзинг в Україні

Ребята! кто-то получил разъяснения или инфу по metro

5 коментар
остання 19.01.2017