Нема газу - немає опалення?

Понеділок
29.09.2014
Сьогодні найактуальнійшою з тем є підготовка до опалювального сезону. Про те яка нині ситуація на ринку систем опалення розповідає Олег Литвинов.
 

— Через ситуацію, що склалася в Україні і через те, що вже наближаються холоди, присутній бум продажів систем опалення?
В електричному отопленні буде спостерігатися бум. У результаті змін соціально-політичної та економічної ситуації в Україні, було вжито заходів про забезпечення економії природного газу. У зв'язку з цим запропоновано стимулювати споживачів теплової енергії та природного газу до переходу на електроопалення. Для досконального підрахунку використання електроенергії прийняті ставки тарифів для конкретного часу доби - піковий, напівпіковий, денний і нічний. За підрахунками фахівців альянсу «Нова енергія України» - до 20 відсотків домогосподарств - 3,4 млн. сімей можуть перейти на електричне опалення взимку 2014 року.
   Однак повального переходу від газової системи все одно не буде, так як ті споживачі, які використовують газ в обсязі не більше двох з половиною тисяч кубометрів рік, можуть спокійно продовжувати грітися газом. В іншому випадку, слід подумати про інші способи опалення, приміром, теплові насоси, пелетні котли або енергозберігаючі довгохвильові обігрівачі «Билюкс» - франшизу, на які ми й продаємо з 2010-го року.

— Які основні типи обігрівачів користуються попитом сьогодні?

— В принципі, електричне опалення відрізняється маловитратною установкою: масляні радіатори, електрокотли, конвектори користуються попитом у споживачів. Ось тільки кожен місяць опалювального сезону «влетить у копієчку», адже це все традиційні конвективні системи опалення. Зараз спостерігається підвищений інтерес до альтернативних електричних нагрівачів, які дозволяють опалювати великі обсяги приміщень економно і ефективно за допомогою більш природного інфрачервоного методу теплопередачі. Конкретно, ми в Билюкс відчули цей інтерес тому, що сезон у нас почався на місяць раніше ніж у всі попередні роки і попит на багато перевищив пропозицію вже в серпніі!

— Що Ви можете сказати про специфіку ведення бізнесу подібного Вашому в Україні? Які існують плюси і мінуси?

— В Україні кожен бізнес специфічний тим, що всі умови створені не для того щоб щось створювати, а для того щоб продавати спадщину СРСР і не створювати нічого нового. Чому? Тому що, щоб створити нове - необхідні дешеві кредитні ресурси під 2-4% річних, у нас же кредити 30-40%! Тому ми створили високорентабельний бізнес з окупністю за один сезон, а фінансові ресурси ми беремо не у банків - а у наших франчайзі. Інвестований ними капітал в енергозберігаючі обігрівачі Білюкс має велику швидкість - за 6 місяців капітал можна обернути 1-3 рази. При рентабельності до 90% - це від 90% до 270% повернення інвестицій на рік! Тому найголовніша специфіка - це швидка окупність. Друга специфіка - ми єдина компанія на ринку довгохвильових систем опалення, яка виводить щороку нові моделі. З 2010-го по 2014-ий рік, ми створили 5 нових моделей! Однак мінус такого короткострокового планування: на 1 сезон - не можна запустити нову більш ефективну технологію довгохвильового опалення з більшою площею тепловідображення, з покращеним дизайном. Ми змушені виготовляти свої новинки "під замовлення", а звичайні моделі виготовляємо серійно. Як і будь-який опалювальний бізнес, Билюкс - це сезонність. Але варто відзначити, що з електричних - довгохвильове опалення має найменшу сезонність через те, що це насамперед це система опалення, яку встановлюють і навесні і влітку, коли роблять ремонти, коли починається будівельний сезон.

— Які Ваші поради майбутнім франчайзі, які оберуть дану галузь?

— Не боятися інновацій, нести ідею самого економічного опалювання з електричних у маси. Це забезпечить економію і заробіток більше, ніж з будь-якою іншою системою електричного опалення. Розуміти, що сильний продукт - це "вишенька" на торті. А сам торт - це система продажів, обслуговування, правильна експлуатація, автоматизовані теплорахунки, освоєння нових технологій. Це все надає франчайзер. Слід знати, що у стратегічному плані України закладено будівництво нових енергоблоків АЕС у найближчі 8 місяців і постійне будівництво магістральних ЛЕП потужністю 750 кВ.


найчайтіше читане

Як відкрити кролячу ферму. Бізнес-план. /25.07.2014

Від хобі до бізнесу, або плоди кролівництва

Відкриття турагенції. Бізнес-план /23.11.2011

Зібрати речі і виїхати подалі від повсякденних проблем - мрія практично кожної людини. Багато хто прагне хоча б раз на рік її здійснити. Охочих заробити на цій людській пристрасті також знаходиться чимало. Ви опинилися серед них? Прекрасно! Для того, щоб ваш бізнес був прибутковим, важливо чітко для себе з’ясувати деякі нюанси цієї сфери.

Як відкрити АЗС. Бізнес-план /28.11.2011

Джоббінг чи власна автомобільна заправка?

Як відкрити клінінгову компанію? Бізнес-план /18.05.2013

Хоча в середньому рентабельність клінінгового бізнесу становить 10%, це не відлякує підприємців. Адже попит на послуги щорічно збільшується

Основи спілкування продавця з клієнтом /22.02.2010

Сучасний продавець має ламати шаблони і постійно дивувати покупця. Тільки тоді він зможе підвищити ефективність своєї діяльності і зав’язувати цікаві контакти