Я і мій франчайзер

Понеділок
11.11.2013
Про те, чому нас притягує до одних франшиз і відштовхує від інших, розповідає Директор з консалтингу ТОВ "ПРОФІТ систем" Лілія Сідельник.
 

Хотілося б розпочати з усім відомої приказки: «На кожен товар знайдеться свій покупець». Такий же принцип діє у франчайзингу. В Україні є понад 400 франчайзингових пропозицій. Є зрілі бізнеси, франшизи яких часто дорогі, є франшизи, створені ентузіастами з 1000 доларами в кишені. Але і ті, і інші розвиваються та з часом знаходять своїх однодумців-франчайзі. Подібне притягує подібне, і франчайзі за характером та поведінкою зазвичай схожі до франчайзера, власника франшизи. Це відбувається автоматично.

Які ж франчайзери є на ринку? Розглянемо нижче 2 типи франчайзерів, які трапляються найчастіше.

  • Окрему нішу займають вже зрілі компанії, які працюють на ринку давно. Вони, як правило, приходять до франчайзингу вже після того, як успішно побудували власний бізнес та довіру до бренду. Приклад таких франчайзерів - ресторатори. Сума початкових інвестицій тут становитиме не менше 50-ти тисяч доларів. Власники - конкретні, послідовні та часто небагатослівні люди. Тут найчастіше немає дуже гучної реклами, направленої на пошук франчайзі. Акцент франчайзера ставиться на успішний вибір партнера і ґрунтовний прорахунок бізнес-моделі, а не на швидкість розвитку мережі. Такі бізнеси часто окуповуються лише за 2-3 роки, але приносять стабільний високий прибуток в перспективі наступних років.

  • Є і друга категорія франчайзерів, бізнеси яких потребують інвестиції від 20-ти тисяч гривень. Так званий «легкий старт». Найчастіше це молоді власники бізнесу. На початкових етапах запуску свого бізнесу вони вже орієнтовані на розвиток по франчайзингу. Серед таких бізнесменів часто можна побачити молодих людей до тридцяти років, відмінною рисою характеру яких буде невгамовний ентузіазм. Піар-кампанія для таких франчайзерів - на одному з провідних місць (власні блоги, коментарі). Вони імпульсивні, амбітні, бренд постійно на слуху, навіть якщо фірма була заснована нещодавно. Такі компанії частіше працюють у сфері надання послуг населенню, продажу дрібного товару чи стріт-фуду. Бізнеси досить легкі у запуску, окуповуються протягом року-півтора, чим і приваблюють франчайзі. Проте часто після 2-3 років прибутковість точок суттєво знижується (через насиченість ринку, зміну вподобань клієнтів, як це сталося з ломбардним бізнесом чи магазинчиками живого пива).

Це два основних типи франчайзерів, які стоять на полярних кінцях цілої низки компаній. Зі зростанням досвіду франчайзі змінюється, як і його пріоритети при виборі франчайзера. Адже, і той, і інший повинні перебувати, як-то кажуть, «на одній хвилі».


читати статті

Як правильно створити сайт для нового бізнесу? /03.03.2017

Про те, як вибрати IT-компанію і створити ефективний сайт, розповідає маркетинг-директор компанії Skywell Олексій Хохлов.

Біржова торгівля приносить до 500% річних /03.11.2016

Про те, чим торгівля на біржі краща бізнесу, і де їй навчатися розповів консультант з інвестицій в американські активи AFA Андрій Савенко.

Як підприємцю не стати боржником банку? /14.09.2016

Про те, як повинен вести себе бізнесмен, що не в змозі виплачувати кредит, розповів провідний юрист ЮФ Лекснавігатор Едуард Хмиров.

Чи подешевшає Туреччина для українців? /09.12.2015

Про нові напрями та вплив міжнародної ситуації на ринок туризму розповідає керівник групи розвитку франчайзингу Join UP! Костянтин Куліда.

Тенденції ринку дитячого одягу /22.05.2015

Віталій Мякінін розповідає про зміни та перспективи даного сегменту

найчайтіше читане

Відкриття турагенції. Бізнес-план /23.11.2011

Зібрати речі і виїхати подалі від повсякденних проблем - мрія практично кожної людини. Багато хто прагне хоча б раз на рік її здійснити. Охочих заробити на цій людській пристрасті також знаходиться чимало. Ви опинилися серед них? Прекрасно! Для того, щоб ваш бізнес був прибутковим, важливо чітко для себе з’ясувати деякі нюанси цієї сфери.

Як відкрити АЗС. Бізнес-план /28.11.2011

Джоббінг чи власна автомобільна заправка?

Основи спілкування продавця з клієнтом /22.02.2010

Сучасний продавець має ламати шаблони і постійно дивувати покупця. Тільки тоді він зможе підвищити ефективність своєї діяльності і зав’язувати цікаві контакти

Франшиза - що це? /11.11.2009

Омонімія терміну франшиза зі сфери страхування та зі сфери підприємницької дільності іноді вносить деякі непорозуміння

Як відкрити суши-бар. Бізнес-план /18.11.2011

Наскільки прибутковим є бізнес ресторану японської кухні?

популярне на форумі

Як знайти бізнес-ідею для себе

Текст ні про що! Якби ціллю автора було не налити води (потрібної кількості символів), то було б...

1 коментар
остання 06.12.2018
Как открыть кроличью ферму. Бизнес-план.

Имя кредитора: г-н Пол Уильям. Lender E-mail: paul_william_loanhouse@hotmail.com Мы предлагаем частные, коммерческие...

1 коментар
остання 02.04.2018
METRO: франчайзинг в Україні

Ребята! кто-то получил разъяснения или инфу по metro

5 коментар
остання 19.01.2017
METRO: франчайзинг в Україні

Хочу відкрити магазин! Підскажіть деталі по франшизі ramanyatsiuk@gmail.com Дякую

5 коментар
остання 08.12.2016
Алден-Вет кожного разу трохи інакша

Обратились в клинику 22 сентября. За день до этого мой кот вдруг стал каким-то слабым, припадал на...

27 коментар
остання 26.09.2016
Алден-Вет кожного разу трохи інакша

20.05.2016 ветеринар клиники Алден-вет Татьяна Федоровна Ковченко назначила моему коту уколы. После...

27 коментар
остання 25.05.2016
Алден-Вет кожного разу трохи інакша

Алден-Вет, клиника на Виноградаре у вас оставляет желать лучшего. Приехали по старой памяти в...

27 коментар
остання 04.02.2016
Кюртош калач покоряет Украину и СНГ

Помогу открыть вам ваш бизнес от Кюртош Калач. Официальное представительтво Kurtosh Kalach...

10 коментар
остання 28.01.2016