Понеділок
14.10.2013
Основні секрети запуску хостингової компанії розкриває директор ТОВ «ОН-ЛАЙН» Роман Варшавський.
 

Для старту даного бізнесу необхідні приміщення і обладнання. З технікою більш-менш зрозуміло. А ось чи є певні вимоги до приміщення?
Існують міжнародні стандарти, яких хостер-провайдери намагаються дотримуватися. Один з основних - це стандарт TIA-942, який передбачає 4 рівня надійності хостера. За даним стандартом мінімальний розмір серверної кімнати повинен бути не менше 14 м2, а висота стелі - від 2,44 м2. Допущені помилки в процесі планування можуть позначитися на роботі всієї системи і вплинути в цілому на життєздатність центру обробки даних.

У правовому полі що потрібно знати початківцю-хостеру?

Одна з проблем, з якою може зіткнутися початківець - це негативна реакція перевіряючих органів на інформацію, яка розміщується на сайтах клієнтів. У компанію може надходити велика кількість запитів з боку правоохоронних структур з приводу контенту сайтів замовників. Хостеру необхідно спочатку застрахувати себе від виникнення таких випадків. Для цього треба залучати кваліфікованих юристів, які зможуть скласти угоду та публічну оферту з клієнтами. У документах потрібно обов'язково відзначити всі моменти і зобов'язання сторін. Така обережність захистить майбутнього хостера від претензій як з боку клієнтів, та і з боку правоохоронних органів.

Як порадите залучати клієнтів?

На ринку існують великі компанії, які працюють переважно з юридичними особами - фірмами, банками, державними організаціями, - а також дрібні компанії, що працюють з фізичними особами. Для того, щоб виділитися серед конкурентів, і в тому, і в іншому випадку, необхідно йти проти стандартної бізнес-концепції і пропонувати не зовсім звичний хостинг. Тим більше, що ринок хостингу постійно рухається і змінюється. Зараз популярна модель SaaS, а, значить, важливо не продавати одну лише послугу, а пропонувати хостинг разом із готовим інтернет-магазином, сайтом і т.п.


найчайтіше читане

Відкриття турагенції. Бізнес-план /23.11.2011

Зібрати речі і виїхати подалі від повсякденних проблем - мрія практично кожної людини. Багато хто прагне хоча б раз на рік її здійснити. Охочих заробити на цій людській пристрасті також знаходиться чимало. Ви опинилися серед них? Прекрасно! Для того, щоб ваш бізнес був прибутковим, важливо чітко для себе з’ясувати деякі нюанси цієї сфери.

Як відкрити АЗС. Бізнес-план /28.11.2011

Джоббінг чи власна автомобільна заправка?

Франшиза - що це? /11.11.2009

Омонімія терміну франшиза зі сфери страхування та зі сфери підприємницької дільності іноді вносить деякі непорозуміння

Як відкрити кролячу ферму. Бізнес-план. /25.07.2014

Від хобі до бізнесу, або плоди кролівництва

Основи спілкування продавця з клієнтом /22.02.2010

Сучасний продавець має ламати шаблони і постійно дивувати покупця. Тільки тоді він зможе підвищити ефективність своєї діяльності і зав’язувати цікаві контакти