Революція на ринку систем опалення

Понеділок
30.09.2013
Осінь - сезон активізації продажів на ринку опалювальних систем. Директор компанії «Білюкс» Олег Литвинов розповідає про українські тенденції та найуспішніші сектори попиту.
 

Які типи опалювальних систем - лідери на українському ринку сьогодні?
Однозначної відповіді на це питання не буде. У кожного сегмента - свій покупець. Але можна виділити основні типи обігрівачів, які користуються попитом з тієї чи іншої причини. В залежності від принципу обігріву, опалювальна система може бути конвекційною та інфрачервоною. Конвектори - звичні для жителя пострадянського простору батареї - добре прогрівають повітря, але залишають холодними предмети. При конвекторній системі опалення повітря спочатку розподіляється під стелею, а потім поступово спускається в робочу зону. Інфрачервоні моделі, зокрема, довгохвильові, поширюють тепло по всьому приміщенню відразу. Крім того, вони роблять предмети теплішими за повітря. Тобто ваш стілець буде теплим, якщо у квартирі встановлена модель інфрачервоного довгохвильового обігрівача. Інфрачервоні опалювальні системи «молодші» за конвекторні, але сьогодні займають все більш активні позиції на ринку.

У чому відмінність довгохвильових і короткохвильових обігрівачів?

Довгохвильові обігрівачі широко пропонують для закритих об'єктів різної площі. Через особливості розподілу теплого повітря, про які я говорив вище, і широкий асортимент довгохвильові обігрівачі можуть опалювати як маленьку квартиру, так і промислове приміщення великої площі і з високими стелями. Сьогодні саме на цей сегмент ринку все більше роблять ставку виробники, адже попит на автономні опалювальні системи з сучасними енергозберігаючими технологіями в умовах українських реалій (маю на увазі зростання тарифів, часті зимові «перепади» електроенергії) вкрай актуальний. Короткохвильові обігрівачі також мають свого покупця: вони користуються попитом у власників відкритих майданчиків. Коротка хвиля дає локальне опалення високої температури, тому такі обігрівачі часто встановлюють у відкритих кафе і торговельних точках.

Ви згадали про тарифи. Чи має сенс виробникам збільшувати обсяги виробництва газових обігрівачів?

З 2000 року вартість газу зросла у 13 разів. Електрики - усього в три рази. Революція систем опалення в Україні відбувається прямо зараз і полягає в переході на електричні обігрівачі. Особливо - енергозберігаючі моделі. Газові конвекторні системи опалення відходять на другий план. Електричні конвектори ще мають свого покупця. Інфрачервоні обігрівачі нових моделей використовують принцип енергозбереження, тому, на мій погляд, майбутнє за ними.