Понеділок
26.08.2013
"Різкого тренду до подальшого зниження кредитних ставок не передбачається", - стверджує керівник департаменту по роботі з МСБ ПУМБ Олена Рудик
 

Як Ви оцінюєте динаміку зміни кредитних ставок з початку 2013-го року? Чим, на Вашу думку, зумовлений такий стан речей?
Середні ставки з кредитування в сегменті малого та середнього бізнесів коливаються в діапазоні 19-21% річних в залежності від сегменту, фінансового положення позичальника, галузі. В 2013 році процентні ставки мають тенденцію до поступового зниження у зв’язку з достатньою ліквідністю банківської системи і наразі практично стабілізувались. Досить вірогідно, що різкого тренду до подальшого зниження не передбачається.

Які види кредитування малого та середнього бізнесу користуються найбільшою популярністю серед клієнтів Вашого банку? Чим це спричинено?

Сегмент Малого бізнесу - це більш масовий сегмент економіки за кількістю учасників ринку. Сегмент Малого бізнесу вимагає від банків надання зручних універсальних і швидких рішень (обслуговування, кредитування, документарних операцій і т.д.). Також все більший інтерес викликають у клієнтів продукти, які відрізняються швидкістю оформлення, або пакетні продукти, які надають клієнтові ряд переваг при використанні банківських послуг. Для цього ПУМБ розроблені різні схеми кредитування, що враховують всі зазначені фактори.

Сегмент Середніх підприємств за своєю суттю на ринку представлений обмеженою кількістю учасників, більш диверсифікованою і розгалуженою структурою діяльності. Середні підприємства вимагають більш гнучкого, індивідуального і структурованого підходу до вирішення запитів клієнтів, унікальних або комплексних продуктів, таких як комплексні кредитні схеми, торговельне фінансування, документарні продукти, послуги Cash-managment і т.д. Тут більш важливим є не сам продукт, а умови його отримання (гнучкість до забезпечення та індивідуальне структурування угод під потреби клієнта).

Як відрізняються відсоткові ставки на кредитування малого та великого бізнесу? Як змінилася різниця між ними за останній рік?

Бізнес підприємств сегменту МСБ банки оцінюють як більш ризикований порівняно з підприємствами великого бізнесу, тому ставки з кредитування традиційно вище в середньому на 1-1,5%.


найчайтіше читане

Відкриття турагенції. Бізнес-план /23.11.2011

Зібрати речі і виїхати подалі від повсякденних проблем - мрія практично кожної людини. Багато хто прагне хоча б раз на рік її здійснити. Охочих заробити на цій людській пристрасті також знаходиться чимало. Ви опинилися серед них? Прекрасно! Для того, щоб ваш бізнес був прибутковим, важливо чітко для себе з’ясувати деякі нюанси цієї сфери.

Як відкрити АЗС. Бізнес-план /28.11.2011

Джоббінг чи власна автомобільна заправка?

Франшиза - що це? /11.11.2009

Омонімія терміну франшиза зі сфери страхування та зі сфери підприємницької дільності іноді вносить деякі непорозуміння

Як відкрити кролячу ферму. Бізнес-план. /25.07.2014

Від хобі до бізнесу, або плоди кролівництва

Основи спілкування продавця з клієнтом /22.02.2010

Сучасний продавець має ламати шаблони і постійно дивувати покупця. Тільки тоді він зможе підвищити ефективність своєї діяльності і зав’язувати цікаві контакти