Новий закон знищить малий бізнес?

Середа
21.11.2012
Наслідки нового законодавства про платіжні системи коментує Голова Спілки захисту прав підприємців Євген Чернецький
 

Які наслідки нове законодавство про платіжні системи матиме для малого бізнесу?
18 жовтня 2012 року вступив в силу Закон України від 18.09.2012 № 5284-V "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо функціонування платіжних систем та розвитку безготівкових розрахунків", яким вносяться зміни до деяких законодавчих актів щодо функціонування платіжних систем і розвитку безготівкових розрахунків, а також введені нові вимоги щодо прийому підприємцями електронних платіжних карток. Закон зобов'язує обладнати майже всі торгові точки терміналами для оплати покупок карткою. Необхідно відзначити, що строки та порядок обладнання торгових точок терміналами для оплати покупок буде встановлено підзаконними нормативними актами, які ще не прийняті, а тому як буде діяти закон напевне сказати ще важко.

Багато хто нарікає на вказаний закон та стверджує, що він направлений на знищення малого бізнесу в Україні, але ми не будемо такими категоричними, оскільки фізичні особи-підприємці частіше за все обирають спрощену систему оподаткування і кількість їх податків від таких законодавчих змін не збільшиться.

Необхідно зазначити, що вказаний закон направлений на виведення коштів з тіні, в тому числі і заробітних плат в "конвертах". Проте, на жаль, вказані дії, на нашу думку, є неефективними в зв’язку з відсутністю системного та комплексного підходу держави щодо вирішення питання легалізації бізнесу. Доля малого підприємництва в структурі економіки України мізерна, а тому і економічний ефект від легалізації обороту підприємців навряд чи буде відчутним. Неврахованим є і той факт, що банківська система України охоплює, за різними розрахунками, від 50% до 60% економіки. Відповідно, для вирішення настільки складної задачі як легалізація економіки, повинна існувати комплексна державна політика, в якій приватні підприємці зайняли б своє, далеко не перше місце.

Який термін надається роздрібним торговцям для обладнання точок платіжними терміналами? Хто контролюватиме цей процес? Коли почнуться штрафи?

Вказаний закон зобов’язав власників торгових місць встановити платіжні термінали, але строки та порядок встановлення має визначити Кабінет Міністрів України. Враховуючи вказане, на даний час надати відповідь на це питання не можливо. Все буде залежати від прийнятих підзаконних нормативних актів. Законом України від 18.09.2012 №5284-V внесені зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме його доповнено статтею 163-13 (Порушення порядку приймання готівки для подальшого її переказу) та статтею 163-14 (Порушення порядку здійснення операцій з електронними грошима). Причому за вказані порушення передбачений штраф в розмірі від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, за вчинення правопорушення вперше. Тут слід також звернути увагу, що до відповідальності за порушення порядку приймання готівки для подальшого її переказу будуть притягати органи державної податкової служби, а за порушення порядку здійснення операцій з електронними грошима – Національний банк України. Застосування посадовцями штрафних санкцій стане можливим з моменту набрання чинності підзаконними актами, які будуть регулювати операції з електронними грошима.

Чи відомі Вам аналоги прийняття подібного закону в інших країнах світу?

В принципі в більшості розвинутих країн, готівкові гроші використовуються частіше в дрібному побутовому обороті. Інші ж розрахунки відбуваються, в основному, з використанням банківських платіжних карток. Мені не відомі випадки повної заборони готівкового обігу у демократичних країнах. У використанні пластикових карток, в першу чергу, зацікавлені самі громадяни, оскільки це зручно та практично.


читати статті

Як правильно створити сайт для нового бізнесу? /03.03.2017

Про те, як вибрати IT-компанію і створити ефективний сайт, розповідає маркетинг-директор компанії Skywell Олексій Хохлов.

Біржова торгівля приносить до 500% річних /03.11.2016

Про те, чим торгівля на біржі краща бізнесу, і де їй навчатися розповів консультант з інвестицій в американські активи AFA Андрій Савенко.

Як підприємцю не стати боржником банку? /14.09.2016

Про те, як повинен вести себе бізнесмен, що не в змозі виплачувати кредит, розповів провідний юрист ЮФ Лекснавігатор Едуард Хмиров.

Чи подешевшає Туреччина для українців? /09.12.2015

Про нові напрями та вплив міжнародної ситуації на ринок туризму розповідає керівник групи розвитку франчайзингу Join UP! Костянтин Куліда.

Тенденції ринку дитячого одягу /22.05.2015

Віталій Мякінін розповідає про зміни та перспективи даного сегменту

найчайтіше читане

Відкриття турагенції. Бізнес-план /23.11.2011

Зібрати речі і виїхати подалі від повсякденних проблем - мрія практично кожної людини. Багато хто прагне хоча б раз на рік її здійснити. Охочих заробити на цій людській пристрасті також знаходиться чимало. Ви опинилися серед них? Прекрасно! Для того, щоб ваш бізнес був прибутковим, важливо чітко для себе з’ясувати деякі нюанси цієї сфери.

Як відкрити АЗС. Бізнес-план /28.11.2011

Джоббінг чи власна автомобільна заправка?

Франшиза - що це? /11.11.2009

Омонімія терміну франшиза зі сфери страхування та зі сфери підприємницької дільності іноді вносить деякі непорозуміння

Як відкрити кролячу ферму. Бізнес-план. /25.07.2014

Від хобі до бізнесу, або плоди кролівництва

Основи спілкування продавця з клієнтом /22.02.2010

Сучасний продавець має ламати шаблони і постійно дивувати покупця. Тільки тоді він зможе підвищити ефективність своєї діяльності і зав’язувати цікаві контакти

популярне на форумі

Як знайти бізнес-ідею для себе

Текст ні про що! Якби ціллю автора було не налити води (потрібної кількості символів), то було б...

1 коментар
остання 06.12.2018
Как открыть кроличью ферму. Бизнес-план.

Имя кредитора: г-н Пол Уильям. Lender E-mail: paul_william_loanhouse@hotmail.com Мы предлагаем частные, коммерческие...

1 коментар
остання 02.04.2018
METRO: франчайзинг в Україні

Ребята! кто-то получил разъяснения или инфу по metro

5 коментар
остання 19.01.2017
METRO: франчайзинг в Україні

Хочу відкрити магазин! Підскажіть деталі по франшизі ramanyatsiuk@gmail.com Дякую

5 коментар
остання 08.12.2016
Алден-Вет кожного разу трохи інакша

Обратились в клинику 22 сентября. За день до этого мой кот вдруг стал каким-то слабым, припадал на...

27 коментар
остання 26.09.2016
Алден-Вет кожного разу трохи інакша

20.05.2016 ветеринар клиники Алден-вет Татьяна Федоровна Ковченко назначила моему коту уколы. После...

27 коментар
остання 25.05.2016
Алден-Вет кожного разу трохи інакша

Алден-Вет, клиника на Виноградаре у вас оставляет желать лучшего. Приехали по старой памяти в...

27 коментар
остання 04.02.2016
Кюртош калач покоряет Украину и СНГ

Помогу открыть вам ваш бизнес от Кюртош Калач. Официальное представительтво Kurtosh Kalach...

10 коментар
остання 28.01.2016