Готовий бізнес за гроші банку

Середа
22.10.2008
Про можливості фінансування франчайзингової діяльності розповідає Співак Руслан Веніамінович - Заступник Начальника управління по роботі з підприємствами Малого та Середнього Бізнесу OTP Bank
 

Яка роль франчайзера в процесі отримання кредиту? Чи несе він ризики?
Зазвичай, франчайзер не несе фінансових ризиків за кредитною угодою між франчайзі та банком. При бажанні, якщо банк вимагає поруку третьої особи, франчайзер може виступити майновим або фінансовим поручителем франчайзі, але це не є обов'язковою умовою надання кредиту.

OTP Bank використовує дві форми співпраці з франчайзерами в процесі надання фінансування для франчайзі: звичайну та брендову. Брендова форма співпраці дозволяє фінансувати купівлю окремих франшиз, враховуючи специфіку бізнесу окремих франчайзингових компаній, що забезпечує найбільш комплексне задоволення фінансових потреб франчайзі. В такому разі між OTP Bank та франчайзером підписується спеціальна угода про співробітництво, в рамках якої Банк разом з франчайзером розробляє окрему пропозицію "Пакетного рішення для фінансування франчайзингової діяльності" саме для цього бренду.

Скільком франчайзі вже були надані такі кредити?
На сьогодні OTP Bank надав фінансування для франчайзі таких відомих брендів, як "Єврохата", "Делта спорт", "Спортмастер", "Челентано", "Якіторія", "SPAR". Банк постійно розширює свою співпрацю з франчайзинговими компаніями, які представлені в Україні.