Краудфандінг, як варіант

П'ятниця
13.06.2014
Збираючи з миру по нитці, можна не тільки пошити голому сорочку, а й реалізувати набагато більш масштабні проекти
 

«Фінансування гуртом» - так дослівно перекладається з англійської «краудфандінг». Гроші збирають на найрізноманітніші цілі: від стартапів до благодійності. Для реалізації своїх проектів його часто використовують поп- і рок-зірки, художники, музиканти, журналісти, політики. У 2008-му Барак Обама тільки на етапі попередніх виборів зібрав близько $ 272 млн з більш двох мільйонів осіб.

Для збору коштів існують спеціальні сервіси. Деякі з них - ArtistShare, Joby, Funding4Learning - «тематичні» і розраховані на певні групи і цілі, а, наприклад, на RocketHub або Kickstarter можна розміщувати проекти з абсолютно різних областей. Існують дві схеми збору грошей: або сума повинна бути зібрана за певний термін і повністю, або автор проекту має право забрати неповну суму. Більшість ресурсів орієнтовані на першу схему, і в разі недофінансування гроші повертають інвесторам. Комісія сервісу за послугу розміщення проекту зазвичай становить 4%.

Українці все активніше починають використовувати краудфандінг. Наприклад, у листопаді 2012-го Сергій Хващук розмістив на Kickstarter проект водонепроникних кейсів для невеликих предметів, наприклад, флешок. В описі було вказано, що такий контейнер без втрат переносить двогодинне машинне прання, цілих п'ять хвилин витримує температуру 200° C і залишається цілим навіть під колесами автомобіля. На розробку і впровадження кейсів винахідник з Вінниці попросив $ 5000, проте його оцінили набагато вище: проект зібрав $ 24931.


Українською альтернативою популярній платформі Kickstarter є Big Idea («Велика ідея»): тут можна розміщувати будь-які проекти, окрім політичних, комерційних та благодійних. Підготувавши детальний план реалізації проекту, автор вибирає термін, за який треба зібрати гроші: за правилами Big Idea, він не повинен перевищувати 100 днів. На сайті розміщують відеовізитку (від її якості часом залежить успіх усієї кампанії) і приступають до збору коштів - використовуючи для пошуку вкладників у тому числі соціальні мережі.
Фрагмент статті, опублікованій в журналі "Ідеї Бізнесу ФРАНЧАЙЗИНГ" 12/2014


популярне на форумі

Де купити ноубук

Всім привіт! Хочу купити собі ноутбук для роботи, та не можу визначитись. Підкажіть мені, який...

1 коментар
остання 08.10.2022
Как открыть кроличью ферму. Бизнес-план.

URGENT LOAN IS AVAILABLE NOW TODAY I GOT MY DESIRED LOAN AMOUNT $760K FROM A RELIABLE,TRUSTED AND REGISTERED PRIVATE LOAN COMPANY LAST...

2 коментар
остання 10.05.2022
первый бизнес

Шановний Сергій! Франшиза клінінгової компанії СуперКлін.Старт бізнесу всього 21...

5 коментар
остання 10.10.2020
Франчайзинг СуперКлин

Франшиза клінінгової компанії СуперКлін - це готовий бізнес за 21 день Формат Light та Формат...

1 коментар
остання 10.10.2020
What area unit the characteristics of a decent paragraph?

A paragraph may be a assortment of sentences that all relate to 1 main plan or topic. Effective paragraphs have four main characteristics: a subject sentence, unity, coherence,...

1 коментар
остання 10.01.2019
Як знайти бізнес-ідею для себе

Текст ні про що! Якби ціллю автора було не налити води (потрібної кількості символів), то було б...

1 коментар
остання 06.12.2018
Как открыть кроличью ферму. Бизнес-план.

Имя кредитора: г-н Пол Уильям. Lender E-mail: paul_william_loanhouse@hotmail.com Мы предлагаем частные, коммерческие...

2 коментар
остання 02.04.2018
METRO: франчайзинг в Україні

Ребята! кто-то получил разъяснения или инфу по metro

5 коментар
остання 19.01.2017