Скільки і чому аж стільки?

П'ятниця
20.11.2009
Як розрахувати реальну вартість інвестиції у франчайзинг?
 

Ти вибрав вже франчайзингову галузь, в якій ти хотів би працювати. Однак ти не впевнений, чи маєш достатньо коштів на франчайзингові оплати та на витрати при веденні бізнесу. Спробуй розрахувати реальну суму інвестиції так, щоб нічого не забути.

Ти нарешті вибрав саме ту систему, яка найбільше відповідає твоїм бажанням, вмінням та зацікавленостям. Ти впевнений, що саме в ній ти зможеш досягти успіху. Але тебе чекає важка кропітка праця, до чого ти, мабуть, вже теж підготувався. Зараз ти напевно розмірковуєш, чи вміст твого гаманця витримає цей вибір. Цікавить тебе:

  • Скільки коштуватиме початок ведення діяльності і чи не обійшов ти потаємних коштів при початкових підрахунках;
  • Як зібрати необхідні фінансові ресурси і запевнити самого себе, що початок цієї діяльності має якісь перспективи/

Франчайзер погоджується на кредит

Після підрахунку вступних інвестицій може виявитися, що на обраний франчайзинг тобі не вистачить власних заощаджень. Отже необхідно попередньо перевірити, чи франчайзер погодиться на підтримку інвестиції позикою в банку. Деякі франчайзери цього не дозволяють, аргументуючи, що банківський кредит дуже навантажує франчайзингове підприємство і може спричинити збитки. Інші допускають у загальній сумі інвестицій певну величину можливої кредитованої суми.

Оціни власний оптимізм

Перевір дійсну вартість ведення діяльності. І тут йдеться не стільки про просте додавання всіх інвестиційних квот, але також про перевірку оптимізму щодо успішності концепції, як франчайзера, так і твого. Дженсін Хоу, спеціаліст з франчайзингу з Великобританії твердить, що франчайзери характеризуються тим, що "висують шалено оптимістичні теорії, що стосуються вартості початку франчайзингової діяльності".

Подивимося отже на реальні інвестиції. Розпочнемо з того, що вартість франчайзингового пакету це лише перший пункт усіх витрат. Однак про неї все одно треба питати і просити франчайзера надати суму необхідних інвестицій, розписану по окремих позиціях: паушальний внесок, майбутнє роялті, меблювання, обладнання, затоварювання, логістика тощо.

Франчайзі також необхідно знати точно ті моменти, яких зазвичай не надають в інформації про франчайзинговий пакет, наприклад, в яку суму обійдеться транспортування товару до магазину.

Реально подивись на свої можливості інвестування у франчайзинг: чи вистачить в тебе коштів?

Відшукуй всі витрати

Франчайзери найчастіше не надають франчайзі точних підрахунків стосовно оборотних ресурсів, потрібних для ведення діяльності, а ця інформація дає можливість передбачити і контролювати майбутні витрати. Буває, що франчайзери дуже оптимістично оцінюють доходи франчайзі. Зазвичай це робиться не навмисно, а для заохочення.

Якщо після початку діяльності через певний час ти ще не заробляєш, то тебе починає охоплювати неспокій. Адже ти повинен покривати поточні видатки - рахунки, іпотечний кредит, оренда приміщення і щоденне життя. А де ще взяти гроші на інвестиції? Тому таким важливим є питання реальної оцінки суми інвестицій і додаткові витрати, які ти понесеш поза основними франчайзинговими оплатами.

Якщо франчайзер не дає квітів

У більшості випадків франчайзі, що приєднався до мережі, спрямовує гроші на франчайзингові оплати, а також оренду і обладнання точки. Про ці витрати франчайзери інформують. Але це ще далеко не все. Новій фірмі також може знадобитися автомобіль. Окрім цього різноманітна техніка, без якою небагато фірм може функціонувати зараз: телефон, факс, доступ до Інтернету, принтер тощо. Все це взагалі може ніде не враховуватися. Тому не бійся питати про ці витрати у франчайзера

Є такі франчайзери, що облаштовують точки своїх франчайзі меблями і навіть квітами, але не важко здогадатись, що це рідкість, і більшість того не роблять. Що тоді?

Власник повинен рахувати

При підрахунку повної суми інвестиції пам'ятай про вартість обладнання, про страхування, ремонти устаткування, відрядження, підготовки тощо

До всього також приплюсується вартість асортименту, з яким ти стартуватимеш. Про всяк випадок порахуй, чи не збільшаться витрати, якщо при наступній доставці ти замовиш менше товару. Всі ці видатки ти повинен обов'язково додати до бюджету свого нового підприємства.

І пам'ятай, що ти є не менеджером чужого бізнесу, а власником власного!


читати статті

Франчайзинг, агенція чи самостійно /30.11.2009

Агенція, франчайзинг чи, можливо, вести бізнес самостійно? Кожен з цих виборів має свої переваги

Можливі непорозуміння /30.11.2009

Представляємо роз’яснення деяких випадків, які часом вводять в оману або є не до кінця зрозумілими

Пишемо франчайзинговий бізнес-план /27.11.2009

Деякі франчайзери вимагають від кандидатів представлення бізнес-плану під конкретну величину інвестицій і конкретне розташування точки. Таким чином вони перевіряють бізнесовий талант франчайзі.

Мультиліцензія, або вищий пілотаж /27.11.2009

Їх називають "мультифранчайзі" бо замість однієї франчайзингової точки вони мають декілька. Вони не сидять на одному місці, а подорожують від однієї своєї точки до іншої

Вибираємо ідею для бізнесу /27.11.2009

Вибір франчайзингової системи іноді нагадує початок кохання. Краса може ховати на перших порах поганий характер. Як же цьому запобігти?

популярне на форумі

Де купити ноубук

Всім привіт! Хочу купити собі ноутбук для роботи, та не можу визначитись. Підкажіть мені, який...

1 коментар
остання 08.10.2022
Как открыть кроличью ферму. Бизнес-план.

URGENT LOAN IS AVAILABLE NOW TODAY I GOT MY DESIRED LOAN AMOUNT $760K FROM A RELIABLE,TRUSTED AND REGISTERED PRIVATE LOAN COMPANY LAST...

2 коментар
остання 10.05.2022
первый бизнес

Шановний Сергій! Франшиза клінінгової компанії СуперКлін.Старт бізнесу всього 21...

5 коментар
остання 10.10.2020
Франчайзинг СуперКлин

Франшиза клінінгової компанії СуперКлін - це готовий бізнес за 21 день Формат Light та Формат...

1 коментар
остання 10.10.2020
What area unit the characteristics of a decent paragraph?

A paragraph may be a assortment of sentences that all relate to 1 main plan or topic. Effective paragraphs have four main characteristics: a subject sentence, unity, coherence,...

1 коментар
остання 10.01.2019
Як знайти бізнес-ідею для себе

Текст ні про що! Якби ціллю автора було не налити води (потрібної кількості символів), то було б...

1 коментар
остання 06.12.2018
Как открыть кроличью ферму. Бизнес-план.

Имя кредитора: г-н Пол Уильям. Lender E-mail: paul_william_loanhouse@hotmail.com Мы предлагаем частные, коммерческие...

2 коментар
остання 02.04.2018
METRO: франчайзинг в Україні

Ребята! кто-то получил разъяснения или инфу по metro

5 коментар
остання 19.01.2017