Чи варто купувати чужу бізнес-ідею?

Неділя
15.11.2009
Аргументів "за" купівлю франшизи є багато, зрештою так само як і "проти". Рішення за підприємцем
 

Якщо ти впевнений, що маєш досконалу та неповторну бізнес-ідею, - наприклад, вигадав якусь послугу, якої ще ніхто не надавав або новий продукт, що потрібний людям - варто самому розпочати бізнес, не входячи у франчайзинг.

Подамо приклади кількох новаторських ідей останніх років - пошукова система Google, енергетичний напій Red Bull, заклади вегетаріанського харчування. Всі ці приклади показують, що досі є варіанти нових оригінальних ідей і в тих галузях, що вже існують, і в новостворених. Хоча варто визнати, що справді геніальні ідеї трапляються рідко. Ну і, звичайно, вигадати ідею це одна справа, а втілити це в життя – це зовсім інше.

Зазвичай проблемою реалізації нових ідей є капіталомісткість таких проектів, що часто вимагають великих інвестицій на початку діяльності. У випадку якщо готівкові кошти обмежені, можна спробувати пошукати зовнішнє фінансування - можливі гранти та програми підтримки підприємництва, інвестиційні фонди, що спеціалізуються в оцінці та дофінансуванні нових фірм, або пошукати допомоги в бізнес-інкубаторах. Додатково, підприємці, що наважуються на відкриття самостійного бізнесу, мусять мати достатньо терпіння, значно більше, ніж у випадку франчайзингового бізнесу, де максимальні обсяги продажів можна досягнути часто вже після першого року діяльності. Навіть найкращі бізнес-ідеї, наприклад, вищезгаданий Red Bull набирав темпів поступово, здобувши справжню популярність тільки на десятому році діяльності фірми.

Торгова марка Red Bull з'явилася в 1986 році і не була відома широкому загалу до 1997-го. На сьогодні річні обсяги продажу Red Bull сягають близько $800 млн. При цьому австрійський підприємець не вигадав нічого нового - енергетичний напій як і колись створюється на основі легкогазованому тоніку з Таїланду. Це є доказом, що не треба вигадувати чогось абсолютно нового, щоб стати багатим та знаменитим. Треба виявити потенційні потреби споживачів, створити торговельну марку і першому запропонувати її клієнтам. А як це зробити? Реклама і PR.

Завдякі якісній рекламі і PR Red Bull став надзвичайно популярним

Назва ваша, бізнес наш

Якщо жодна геніальна ідея не прийшла до голови, але відчуваєш, що власний бізнес - це саме те, що потрібно, і вже на рахунку чекає капітал для інвестиції, варто прийняти рішення для ведення бізнесу, базуючись на бізнес-ідеї вибраної франчайзингової мережі (Як вибрати найкращу бізнес-ідею?). А вибирати є з чого - вже зараз в Україні працює більш ніж 200 франчайзингових та агенційних мереж, що представлять майже всі галузі (дивитись: каталог франшиз). Розміри необхідних інвестицій коливаються від кількох тисяч гривень до кількох мільйонів. Головною перевагою франчайзингу є те, що купується перевірена бізнес-ідея, на якій вже хтось заробив, завдяки чому істотно зменшується ризик. Проте, це не є причиною, щоб розслаблятися - роботи у франчайзинговій фірмі є стільки ж, як і в будь-якій іншій. Франчайзинг не закінчується купівлею права користування торговою маркою, - успішність підприємства це щоденна реалізація стратегії та бізнес-плану.

Основою франчайзингу є знана марка, яка приваблює клієнтів. Це щоденний франчайзинговий консалтинг, а також маркетингові кампанії національного масштабу, які може собі дозволити мережа, але ніколи б не дозволила собі самостійна фірма. Покупець франшизи повинен пройти ґрунтовне навчання, а також опанувати ноу-хау.

На жаль, існують і витрати франчайзингу - франчайзі повинен внести так знану вступну оплату (паушальний внесок) за франшизу (франчайзинговий пакет), а пізніше - під час тривання договору - переказувати на користь франчайзера роялті. Вибір, чи інвестувати у франшизу чи самостійно відкрити фірму, звичайно залежить тільки від підприємця: від рівня його мотивації та характеру.


читати статті

Франчайзинг, агенція чи самостійно /30.11.2009

Агенція, франчайзинг чи, можливо, вести бізнес самостійно? Кожен з цих виборів має свої переваги

Можливі непорозуміння /30.11.2009

Представляємо роз’яснення деяких випадків, які часом вводять в оману або є не до кінця зрозумілими

Пишемо франчайзинговий бізнес-план /27.11.2009

Деякі франчайзери вимагають від кандидатів представлення бізнес-плану під конкретну величину інвестицій і конкретне розташування точки. Таким чином вони перевіряють бізнесовий талант франчайзі.

Мультиліцензія, або вищий пілотаж /27.11.2009

Їх називають мультифранчайзі бо замість однієї франчайзингової точки вони мають декілька. Вони не сидять на одному місці, а подорожують від однієї своєї точки до іншої

Вибираємо ідею для бізнесу /27.11.2009

Вибір франчайзингової системи іноді нагадує початок кохання. Краса може ховати на перших порах поганий характер. Як же цьому запобігти?

найчайтіше читане

Відкриття СТО. Бізнес-план /16.11.2011

Як заробити на станції техобслуговування автомобіля

Відкриття турагенції. Бізнес-план /23.11.2011

Зібрати речі і виїхати подалі від повсякденних проблем - мрія практично кожної людини. Багато хто прагне хоча б раз на рік її здійснити. Охочих заробити на цій людській пристрасті також знаходиться чимало. Ви опинилися серед них? Прекрасно! Для того, щоб ваш бізнес був прибутковим, важливо чітко для себе з’ясувати деякі нюанси цієї сфери.

Як відкрити клінінгову компанію? Бізнес-план /18.05.2013

Хоча в середньому рентабельність клінінгового бізнесу становить 10%, це не відлякує підприємців. Адже попит на послуги щорічно збільшується

Як відкрити кролячу ферму. Бізнес-план. /25.07.2014

Від хобі до бізнесу, або плоди кролівництва

Основи спілкування продавця з клієнтом /22.02.2010

Сучасний продавець має ламати шаблони і постійно дивувати покупця. Тільки тоді він зможе підвищити ефективність своєї діяльності і зав’язувати цікаві контакти

популярне на форумі

What area unit the characteristics of a decent paragraph?

A paragraph may be a assortment of sentences that all relate to 1 main plan or topic. Effective paragraphs have four main characteristics: a subject sentence, unity, coherence,...

1 коментар
остання 10.01.2019
Як знайти бізнес-ідею для себе

Текст ні про що! Якби ціллю автора було не налити води (потрібної кількості символів), то було б...

1 коментар
остання 06.12.2018
Как открыть кроличью ферму. Бизнес-план.

Имя кредитора: г-н Пол Уильям. Lender E-mail: paul_william_loanhouse@hotmail.com Мы предлагаем частные, коммерческие...

1 коментар
остання 02.04.2018
METRO: франчайзинг в Україні

Ребята! кто-то получил разъяснения или инфу по metro

5 коментар
остання 19.01.2017
METRO: франчайзинг в Україні

Хочу відкрити магазин! Підскажіть деталі по франшизі ramanyatsiuk@gmail.com Дякую

5 коментар
остання 08.12.2016
Алден-Вет кожного разу трохи інакша

Обратились в клинику 22 сентября. За день до этого мой кот вдруг стал каким-то слабым, припадал на...

27 коментар
остання 26.09.2016
Алден-Вет кожного разу трохи інакша

20.05.2016 ветеринар клиники Алден-вет Татьяна Федоровна Ковченко назначила моему коту уколы. После...

27 коментар
остання 25.05.2016
Алден-Вет кожного разу трохи інакша

Алден-Вет, клиника на Виноградаре у вас оставляет желать лучшего. Приехали по старой памяти в...

27 коментар
остання 04.02.2016