Як вибрати найкращу бізнес-ідею?

Четвер
15.10.2009
Потенційні франчайзі часто просять вказати найкращу франчайзингову пропозицію. Однак виділити одну найкращу мережу просто неможливо
 

Кожен підприємець має свої очікування, вподобання, фінансові можливості, і саме від цих факторів залежить вибір найкращої франчайзингової мережі. Ми спробуємо однак допомогти при виборі.

Обмірковуючи можливість входження у франчайзинг, перш за все необхідно детально розібратися, що собою являє цей метод співпраці. Варто дізнатися теоретичні аспекти цієї форми діяльності, її вади і переваги, - тоді можливо буде реалістично оцінити, чи буде вам комфортно у ролі франчайзі. Варто відповісти на низку запитань, наприклад, чи зможете ви дотримуватися вимог франчайзера? У франчайзингу немає багато можливості для імпровізації і впровадження власних задумів. Дайте собі відповідь, чи зможете ви позитивно сприймати строгий контроль за діяльності точки зі сторони франчайзера? Незважаючи на те, що франчайзі юридично є незалежним підприємцем, необхідно буде інформувати франчайзера про стан справ своєї точки, а також надавати йому доступ до перевірки різноманітних документів, в тому числі й тих, що стосуються фінансів.

Фінанси

Вступ до франчайзингової мережі пов’язаний з інвестуванням часто досить значних сум (стаття "Скільки і чому аж стільки?"). Це будуть ті ж витрати, що і для підприємця, який самостійно розпочинає діяльність: оренда приміщення, його ремонт і витрати на меблі, закупівля товару. Але також специфічні для франчайзингу кошти, такі як вступні та періодичні франчайзингові оплати. У фінансовому плані також необхідно буде поставити собі низку запитань. Скільки грошей можливо призначити на інвестицію? Чи необхідно буде також залучати кредитні ресурси? Це тільки деякі запитання, що вимагають відповідей. Щоб вдало обрати франчайзингову мережу, також треба визначити для себе цілі. Йдеться перш за все про амбіції щодо очікуваного прибутку.

Галузь

Фінанси - питання важливе, але залишається ще вибір галузі, в якій ви себе бачите, адже необхідно любити те, чим займаєшся. Тим більше що договір укладений з франчайзером, пов'яже з обраною галуззю на кілька років. Проаналізуйте свої вподобання, але подивіться на них під кутом бізнесу. Яким є попит на товари або послуги у галузі? Чи не залежить бізнес від сезону, або, можливо, залежить від тимчасової моди? Оцініть також конкуренцію, чи вона присутня і наскільки є сильною? А бренд? Чи він відомий лише локально, у всій Україні чи може у світі? Що може привабити багато клієнтів?

Порівняння

Якщо галузь вже визначена, наступним кроком буде порівняння та аналіз франчайзингових компаній в межах цієї галузі. Зверніть увагу, як довго ці компанії працюють на ринку, скільки мають власних точок і скільки франчайзингових. Як відрізняються франчайзингові оплати у різних мережах? Знайдіть як можна більше відмінностей. Постарайтеся відшукати якнайбільше інформації про мережі, що цікавлять. Читайте галузеву пресу, дивіться в інтернеті, задавайте запитання на тематичних форумах.

Зустріч

Якнайкраще ви оціните франчайзера на зустрічі. Персональний контакт з представником мережі дуже важливий. Перш за все тому, що якнайкраще може підтвердити отриману до цієї пори інформацію в різноманітних джерелах, а крім того ви зможете поставити додаткові запитання, що цікавлять. Чим більше вдасться отримати інформації, тим легше буде прийняти рішення. Вагу має також те враження, яке справить на вас представник франчайзера, відповідальний за контакти з франчайзі. (Детальніше - у статті "Як обрати франчайзера").

Перевірка та підтвердження

Самостійно дайте оцінку франчайзингової пропозиції. Не задовольняйся виключно інформацією, наданою франчайзером. Будьте особливо уважним щодо фінансових питань. Найкраще підготувати власний бізнес-план, що дозволить передбачити реальні кошти і прогнозовані прибутки від інвестиції. Поспілкуйтеся з іншими франчайзі цієї мережі. Зніміть рожеві окуляри та все підрахуйте. Не поспішайте. (Також читайте статтю "Скільки коштує франшиза").

Рішення

Прочитай договір. Він багато що може сказати не лише про систему, але й також про франчайзера. У солідних компаніях не повинно бути проблем щодо отримання франчайзі завчасно проекту договору для аналізу. Приймайте остаточне рішення після консультації з досвідченим консультантом.


читати статті

Франчайзинг, агенція чи самостійно /30.11.2009

Агенція, франчайзинг чи, можливо, вести бізнес самостійно? Кожен з цих виборів має свої переваги

Можливі непорозуміння /30.11.2009

Представляємо роз’яснення деяких випадків, які часом вводять в оману або є не до кінця зрозумілими

Пишемо франчайзинговий бізнес-план /27.11.2009

Деякі франчайзери вимагають від кандидатів представлення бізнес-плану під конкретну величину інвестицій і конкретне розташування точки. Таким чином вони перевіряють бізнесовий талант франчайзі.

Мультиліцензія, або вищий пілотаж /27.11.2009

Їх називають "мультифранчайзі" бо замість однієї франчайзингової точки вони мають декілька. Вони не сидять на одному місці, а подорожують від однієї своєї точки до іншої

Вибираємо ідею для бізнесу /27.11.2009

Вибір франчайзингової системи іноді нагадує початок кохання. Краса може ховати на перших порах поганий характер. Як же цьому запобігти?

популярне на форумі

Де купити ноубук

Всім привіт! Хочу купити собі ноутбук для роботи, та не можу визначитись. Підкажіть мені, який...

1 коментар
остання 08.10.2022
Как открыть кроличью ферму. Бизнес-план.

URGENT LOAN IS AVAILABLE NOW TODAY I GOT MY DESIRED LOAN AMOUNT $760K FROM A RELIABLE,TRUSTED AND REGISTERED PRIVATE LOAN COMPANY LAST...

2 коментар
остання 10.05.2022
первый бизнес

Шановний Сергій! Франшиза клінінгової компанії СуперКлін.Старт бізнесу всього 21...

5 коментар
остання 10.10.2020
Франчайзинг СуперКлин

Франшиза клінінгової компанії СуперКлін - це готовий бізнес за 21 день Формат Light та Формат...

1 коментар
остання 10.10.2020
What area unit the characteristics of a decent paragraph?

A paragraph may be a assortment of sentences that all relate to 1 main plan or topic. Effective paragraphs have four main characteristics: a subject sentence, unity, coherence,...

1 коментар
остання 10.01.2019
Як знайти бізнес-ідею для себе

Текст ні про що! Якби ціллю автора було не налити води (потрібної кількості символів), то було б...

1 коментар
остання 06.12.2018
Как открыть кроличью ферму. Бизнес-план.

Имя кредитора: г-н Пол Уильям. Lender E-mail: paul_william_loanhouse@hotmail.com Мы предлагаем частные, коммерческие...

2 коментар
остання 02.04.2018
METRO: франчайзинг в Україні

Ребята! кто-то получил разъяснения или инфу по metro

5 коментар
остання 19.01.2017