У результаті були звільнені 2,5 тис. співробітників і ще кілька тисяч відправлені в неоплачувані відпустки, повідомляє «Дело», посилаючись на Державну службу лікарських засобів і виробів медичного призначення (ДСЛЗІМП).
Там пояснюють таку ситуацію обмеженням максимальної націнки на ліки, що уряд ввів ледве більше місяця тому. Тепер при оптовому продажі надбавка не може перевищувати 15%, а при роздрібної - 20%. Такі правила поширюються на всі асортименти лікарських засобів, що складає з 9 тисяч найменувань, включаючи вітаміни, лікувальну косметику й інші препарати, які приносять аптекам найбільший прибуток. Раніше держава регулювала націнки тільки на групу життєво важливих препаратів (1,4 тисячі найменувань).
Учасники фармацевтичного ринку вважають, що Кабмін установив занадто малу рентабельність на ліки. «Нормальна націнка для роздрібного продажу 28-31%», - вважає голова Миколаївської фармацевтичної асоціації Олена Пруднікова. На думку представників ДСЛЗІМП, у сільських населених пунктах вона має бути ще вище - близько 35%.
Як наслідок, стверджує прес-секретар ДСЛЗІМП Олена Ліцоєва, зараз аптеки заробляють тільки за умови великого товарообігу або на продажі дорогих імпортних ліків. «Вилучаються (із продажу) дешеві ліки, а це в першу чергу вітчизняна продукція», - пояснює вона.
У результаті українські виробники скорочують обсяги свого виробництва. «Ми зараз випускаємо менше лікарських препаратів, - повідомив глава прес-служби Борщагівського хіміко-фармацевтичного заводу Василь Манько. - Головна причина в тім, що дистриб'ютори перестали нам платити».
Учасники ринку виділяють і інші проблеми, які призвели до погіршення ситуації у фармацевтичній галузі. Так, за словами Олени Прудніковій, на падінні продажів аптек позначилася й економічна криза.
З 18 листопада державні лабораторії припинили прийом зразків імпортованих препаратів, через що дистриб'ютори не можуть оформити на них документи. За словами представників фармацевтичних компаній, така ситуація відбулася через реорганізацію в Мінздраві.
Ситуація збільшується зростаючим курсом долара. «Увозячи в Україну товар за курсом 5 гривень за $1, додавши максимально дозволені 15%, одержуємо 5,75, - говорить Нікушин. - Надавши відстрочку аптеці на 15-30 днів, ми вже маємо справу з курсом 6 гривень». У результаті, за словами провізора відділу закупівель мережі аптек «Авіценна» (Вінниця) Олени Кучеровської, зараз практично припинилися поставки ліків від імпортних виробників. «Через курс долара дистриб'юторам невигідно зараз продавати», - резюмував провізор.
rynok.bizчитати статті
Компанія розширює бізнес в Україні та планує вийти на закордонні ринки
Компанія просуває торгову марку за за межі близькосхідного регіону та цікавиться ринком України
Компанія «Дом бусин» планує активно розвивати партнерську мережу за кордоном
Миколаївська майстерня побутових послуг розглядає можливість розширення мережі завдяки франчайзі
У планах «Доброї аптеки» стати міжнародною мережею
найчайтіше читане
Як заробити на станції техобслуговування автомобіля
Більше 200 громадян різних національностей, які проживають у нашій країні, ведуть свій франчайзинговий бізнес з мережею «Жабка» (Żabka).
Чому родина Кузьми Скрябіна обрала саме Lviv Croissants?
Які формати зараз найбільш популярні та прибуткові
Джоббінг чи власна автомобільна заправка?
популярне на форумі
Копійочка
Доброго дня, яка ціна франшизи копійочки?
Копійочка
History
Копійочка
Мене часто запитують, коли я запрошую до себе на день народження, а що тобі подарувати?)) Я завжди...
Копійочка
Доброго дня , мене цікавить купівля і співпраця по франшизі,чи є у вас така...
Копійочка
з Коломиі!!!!!!!!!а є якась різниця звідки?
Копійочка
Ще раз перепитаю- Ви звідки? пишіть lider-kiev@yandex.ru
Копійочка
так мене теж давно цікавить питання і я вже довший час шукаю франшизу так як бачу магазини...
Копійочка
А Ви зв1дки?