Нових офісних площ буде небагато

Понеділок
19.09.2011
У цьому році введуть в експлуатацію мінімальну кількість площ
 

Цього року в Києві буде введено в експлуатацію не більше 60 тис. кв. м офісних площ - це найнижчий показник за вісім років. В останні роки компанії лише добудовували об'єкти, до роботи над якими приступили до кризи, не починаючи нові. Через це до кінця року оренда офісів може подорожчати на 5-7%. Але вже в наступному році ситуація повинна змінитися - девелопери обіцяють здати в три рази більше площ.

За підсумками I півріччя в Києві було введено в експлуатацію всього чотири об'єкти офісної нерухомості класу В (бізнес-центри Rialto, "Щекавицький", будівлі по вулиці Козачій, 120/4 і Нововокзальна, 2а) загальною площею 36 тис. кв. м, говориться в звіті міжнародної консалтингової компанії CB Richard Ellis (CBRE). До кінця року може бути відкрито ще три об'єкти ("Паньківський", "Форум Вікторія Парк", будівля за адресою бульвар Дружби народів, 19) загальною площею 23,8 тис. кв. м. "Тобто за підсумками року нових офісів буде всього 60 тис. кв. м - це найнижчий показник за останні вісім років", - говориться у звіті. До кризи обсяги будівництва офісної нерухомості росли, максимальний показник - близько 270 тис. кв. м - був у 2007 році (докладніше див діаграму). "Але в 2009-2010 роках компанії добудовували об'єкти, розпочаті ще до кризи. До нових ніхто не приступав", - пояснює директор департаменту стратегічного консалтингу та аналітики CBRE Марина Крістініна.

Через невелику пропозицію на ринку офіси вищого класу цього року дорожчали. Базові ставки на приміщення класу А зросли з початку року на 9%, до $ 35 за кв. м в місяць. Рівень вакантності приміщень при цьому скоротився на 2,3 процентного пункту, до 3,4%. "Цього року орендарі помітно активізувалися. Тому до кінця року ставка оренди може збільшитися ще на 5-7 %", - каже керівник відділу дослідження та аналітики Jones Lang LaSalle Ukraine Олена Бозаджі. Правда, попит на офіси класу В був набагато меншим, і власники приміщень не підвищували орендні ставки - вони залишилися на рівні $ 23 за кв. м/міс. За даними DTZ, на приміщення класу С ставки становили $ 8-25 за кв. м в місяць.

Ситуація повинна кардинально змінитися в наступному році. За прогнозами CBRE, в 2012 році планується ввести в експлуатацію шість об'єктів загальною площею близько 200 тис. кв. м. Причому з них 144,9 тис. кв. м - площі класу А. "Активізація будівельної діяльності почалася в минулому році, завдяки чому на найближчі два роки заявлено рекордну кількість об'єктів", - каже пані Крістініна. Зокрема, відновлено будівництво найбільш масштабних проектів - Gulliver (51 тис. кв. М), 101 Tower (46 тис. кв. М), "Торонто-Київ" (32,5 тис. кв. м). "Виходячи із заявлених площ, ставки в наступному році можуть знизитися на 10%, але не більше. Правда, цей показник буде залежати від того, який відсоток площ буде здаватися в оренду, а який буде проданий", - говорить керуючий партнер CBRE Радомир Цуркан.

Джерело Комерсант-Україна

найчайтіше читане

Відкриття турагенції. Бізнес-план /23.11.2011

Зібрати речі і виїхати подалі від повсякденних проблем - мрія практично кожної людини. Багато хто прагне хоча б раз на рік її здійснити. Охочих заробити на цій людській пристрасті також знаходиться чимало. Ви опинилися серед них? Прекрасно! Для того, щоб ваш бізнес був прибутковим, важливо чітко для себе з’ясувати деякі нюанси цієї сфери.

Як відкрити АЗС. Бізнес-план /28.11.2011

Джоббінг чи власна автомобільна заправка?

Франшиза - що це? /11.11.2009

Омонімія терміну франшиза зі сфери страхування та зі сфери підприємницької дільності іноді вносить деякі непорозуміння

Як відкрити кролячу ферму. Бізнес-план. /25.07.2014

Від хобі до бізнесу, або плоди кролівництва

Основи спілкування продавця з клієнтом /22.02.2010

Сучасний продавець має ламати шаблони і постійно дивувати покупця. Тільки тоді він зможе підвищити ефективність своєї діяльності і зав’язувати цікаві контакти

популярне на форумі

Як знайти бізнес-ідею для себе

Текст ні про що! Якби ціллю автора було не налити води (потрібної кількості символів), то було б...

1 коментар
остання 06.12.2018
Как открыть кроличью ферму. Бизнес-план.

Имя кредитора: г-н Пол Уильям. Lender E-mail: paul_william_loanhouse@hotmail.com Мы предлагаем частные, коммерческие...

1 коментар
остання 02.04.2018
METRO: франчайзинг в Україні

Ребята! кто-то получил разъяснения или инфу по metro

5 коментар
остання 19.01.2017
METRO: франчайзинг в Україні

Хочу відкрити магазин! Підскажіть деталі по франшизі ramanyatsiuk@gmail.com Дякую

5 коментар
остання 08.12.2016
Алден-Вет кожного разу трохи інакша

Обратились в клинику 22 сентября. За день до этого мой кот вдруг стал каким-то слабым, припадал на...

27 коментар
остання 26.09.2016
Алден-Вет кожного разу трохи інакша

20.05.2016 ветеринар клиники Алден-вет Татьяна Федоровна Ковченко назначила моему коту уколы. После...

27 коментар
остання 25.05.2016
Алден-Вет кожного разу трохи інакша

Алден-Вет, клиника на Виноградаре у вас оставляет желать лучшего. Приехали по старой памяти в...

27 коментар
остання 04.02.2016
Кюртош калач покоряет Украину и СНГ

Помогу открыть вам ваш бизнес от Кюртош Калач. Официальное представительтво Kurtosh Kalach...

10 коментар
остання 28.01.2016