Малого бізнесу меншає

Четвер
28.04.2011
Дія Податкового кодексу викликала скорочення кількості фізичних осіб-підприємців, які перебувають на спрощеній системі оподаткування
 

Тільки у I кварталі знялися з обліку на 57% більше фізосіб-СПД, ніж на початку 2010 року, а відкрити бізнес зважилися на 30% менше громадян. Експерти очікують, що до кінця року кількість ліквідованих СПД зросте з нинішніх 57 тис. до 300 тис.

У Державній податковій службі (ДПС) підрахували, що в I кварталі 2011 року кількість припинивших діяльність фізичних осіб-підприємців у порівнянні з січнем-березнем 2010 року зросла на 57%, до 56,6 тис. Відкрити бізнес з початку року наважилися 44 тис. платників (-30%), тоді як роком раніше - 62,6 тис. Такі дані містяться в листі ДПС #167 від 11 квітня на депутатський запит Святослава Олійника (позафракційний).

У результаті рік тому чистий приріст склав 26,7 тис. фізосіб-СПД, а в поточному році кількість фізосіб-платників єдиного податку скоротилося на 12,6 тис. Отримати в ДПС коментарі не вдалося, але раніше заступник голови податкової служби Олександр Клименко зазначав, що припинить свою діяльність лише бізнес, який, перебуваючи на спрощеній системі, був задіяний у схемах мінімізації податків. З 1,1 млн "єдинщиків" тільки 400 тис. фізосіб-СПД мають договірні відносини з юрособами, які перебувають на загальній системі оподаткування. Витрати на купівлю товарів, робіт і послуг у таких "єдинщиків" з 1 квітня заборонено включати до валових витрат. "Є підстави стверджувати, що 170 тис. з них насправді є найманими працівниками та зареєстровані платниками єдиного податку тільки з метою економії витрат роботодавців", - заявляв пан Клименко. Відсутність масової ліквідації бізнесу в ДПС пояснили тим, за 2010 рік загальна кількість підприємців (включаючи юросіб-"єдинщиків") зросло на 50 тис. - до 2,7 млн.

Експерти вважають, що саме Податковий кодекс, ключові норми якого набули чинності 1 січня та 1 квітня, сприяв скороченню кількості підприємців. Зазначена вище норма про обмеження включення до валових витрат витрат на операції з "єдиноподатниками" спонукала частина бізнесменів піти з ринку, вважає секретар Ради підприємців при Кабміні Андрій Забловскій. "Посилення фіскального навантаження на підприємців, зокрема, за рахунок сплати єдиного соціального внеску, буде і надалі сприяти погіршенню ситуації", - вважає він. В. о. голови Спілки малих, середніх і приватизованих підприємств В'ячеслав Биковець вважає, що тенденція до скорочення кількості "єдинників" збережеться до кінця року, якщо уряд не піде на компроміс з бізнесом і не внесе обіцяні поправки до Податкового кодексу, що стосуються спрощеної системи. За оцінками експертів, до кінця року кількість припинили діяльність приватних підприємців складе 250-300 тис. "Не думаю, що всі 400 тис. підприємців, які мали відносини з юридичними особами, перейдуть на загальну систему оподаткування", - говорить пан Биковець.

Комерсант

популярне на форумі

Як знайти бізнес-ідею для себе

Текст ні про що! Якби ціллю автора було не налити води (потрібної кількості символів), то було б...

1 коментар
остання 06.12.2018
Как открыть кроличью ферму. Бизнес-план.

Имя кредитора: г-н Пол Уильям. Lender E-mail: paul_william_loanhouse@hotmail.com Мы предлагаем частные, коммерческие...

1 коментар
остання 02.04.2018
METRO: франчайзинг в Україні

Ребята! кто-то получил разъяснения или инфу по metro

5 коментар
остання 19.01.2017
METRO: франчайзинг в Україні

Хочу відкрити магазин! Підскажіть деталі по франшизі ramanyatsiuk@gmail.com Дякую

5 коментар
остання 08.12.2016
Алден-Вет кожного разу трохи інакша

Обратились в клинику 22 сентября. За день до этого мой кот вдруг стал каким-то слабым, припадал на...

27 коментар
остання 26.09.2016
Алден-Вет кожного разу трохи інакша

20.05.2016 ветеринар клиники Алден-вет Татьяна Федоровна Ковченко назначила моему коту уколы. После...

27 коментар
остання 25.05.2016
Алден-Вет кожного разу трохи інакша

Алден-Вет, клиника на Виноградаре у вас оставляет желать лучшего. Приехали по старой памяти в...

27 коментар
остання 04.02.2016
Кюртош калач покоряет Украину и СНГ

Помогу открыть вам ваш бизнес от Кюртош Калач. Официальное представительтво Kurtosh Kalach...

10 коментар
остання 28.01.2016