Чому вартість оренди не знижується?

П'ятниця
18.07.2014
Спостерігається масове закриття торговельних закладів у центрі міста
 

Один за одним закриваються заклади у центрі Киева. Дехто припиняє діяльність в очікуванні стабілізації ситуації у країні,  а інші переїзджають у ті місця, де нижча вартість оренди. Виникає питання: чому ж орендодавці не знижують орендну плату?

Відомо, що орендні ставки формуються виходячи з місця розташування об'єкту, а також рівня генеруючого потоку покупців. Як приклад, можна взяти вулицю Хрещатик. Зовсім недавно вона була однією з кращих торгових зон столиці з найбільш високим трафіком потенційних покупців. Вона була наповнена активним рухом киян та туристів, і приносила рітейлерам високий прибуток. Товарообіг, котрий мали магазини на Хрещатику був в інших точках міста у вигляді стріт-рітейлу або у форматі ТЦ. Відповідно там були максимальні орендні ставки. Але з того моменту відбулися дві важливі події, які суттєво зменшили попит на магазини на цій та інших центральних вулицях. Перше - це революційні події, які безпосередньо там відбувалися. Що призвело до перетворення цієї зони в не торгову, і як наслідок: відток споживачів і туристів. На жаль, на сьогоднішній день Хрещатик асоціюється з «епіцентром військовий дій», тому люди воліють робити покупки в більш безпечних місцях. Друга подія - це загальна криза, пов'язана зі зростанням курсу доллару і погіршенням економічної ситуації. Тому орендодавці не йдуть на контакт з орендарями, і не приймають їх умови, що пітверджують співробітники деяких магазинів, які змінили локацію торгівлі. Орендодавцям важко звикнути до того, що довгий час це була найдорожча зона в м. Києві, а зараз вона раптом стала незатребуваною. Крім цього, у власників є обмеження у вигляді кредитів та зобов'язань за строками окупності інвестпроектів. А головне - немає достовірної інформації, якою можуть обмінятися між собою орендодавець і орендар. Такою інформацією міг би стати показник товарообігу орендаря, якому б довіряв орендар. Але так як такого обміну немає, то орендодавець не розуміє чому орендар звертається за знижкою: чи погано йде торгівля, чи загальна атмосфера на ринку говорить про те, що скрізь знижують орендну плату. 

Тому, на майбутнє, одним зі способів по врегулюванню таких конфліктів - це прозорий товарообіг, у якому орендар зможе переконати орендодавця у пониженні оплати за оренду. 
А сьогодні, на жаль, деякі орендодавці дотримуються стратегії «вичікування» до стабілізації економіки, після чого зможуть впевнено здавати приміщення за поточними ставками. За інформацією «Української торгової гільдії».


найчайтіше читане

Відкриття турагенції. Бізнес-план /23.11.2011

Зібрати речі і виїхати подалі від повсякденних проблем - мрія практично кожної людини. Багато хто прагне хоча б раз на рік її здійснити. Охочих заробити на цій людській пристрасті також знаходиться чимало. Ви опинилися серед них? Прекрасно! Для того, щоб ваш бізнес був прибутковим, важливо чітко для себе з’ясувати деякі нюанси цієї сфери.

Як відкрити АЗС. Бізнес-план /28.11.2011

Джоббінг чи власна автомобільна заправка?

Франшиза - що це? /11.11.2009

Омонімія терміну франшиза зі сфери страхування та зі сфери підприємницької дільності іноді вносить деякі непорозуміння

Як відкрити кролячу ферму. Бізнес-план. /25.07.2014

Від хобі до бізнесу, або плоди кролівництва

Основи спілкування продавця з клієнтом /22.02.2010

Сучасний продавець має ламати шаблони і постійно дивувати покупця. Тільки тоді він зможе підвищити ефективність своєї діяльності і зав’язувати цікаві контакти

популярне на форумі

Як знайти бізнес-ідею для себе

Текст ні про що! Якби ціллю автора було не налити води (потрібної кількості символів), то було б...

1 коментар
остання 06.12.2018
Как открыть кроличью ферму. Бизнес-план.

Имя кредитора: г-н Пол Уильям. Lender E-mail: paul_william_loanhouse@hotmail.com Мы предлагаем частные, коммерческие...

1 коментар
остання 02.04.2018
METRO: франчайзинг в Україні

Ребята! кто-то получил разъяснения или инфу по metro

5 коментар
остання 19.01.2017
METRO: франчайзинг в Україні

Хочу відкрити магазин! Підскажіть деталі по франшизі ramanyatsiuk@gmail.com Дякую

5 коментар
остання 08.12.2016
Алден-Вет кожного разу трохи інакша

Обратились в клинику 22 сентября. За день до этого мой кот вдруг стал каким-то слабым, припадал на...

27 коментар
остання 26.09.2016
Алден-Вет кожного разу трохи інакша

20.05.2016 ветеринар клиники Алден-вет Татьяна Федоровна Ковченко назначила моему коту уколы. После...

27 коментар
остання 25.05.2016
Алден-Вет кожного разу трохи інакша

Алден-Вет, клиника на Виноградаре у вас оставляет желать лучшего. Приехали по старой памяти в...

27 коментар
остання 04.02.2016
Кюртош калач покоряет Украину и СНГ

Помогу открыть вам ваш бизнес от Кюртош Калач. Официальное представительтво Kurtosh Kalach...

10 коментар
остання 28.01.2016