Огляд ринку дитячих освітніх послуг
Сучасні батьки розуміють, що освіта - квиток у життя для дитини, а якісне навчання є запорукою успіху на професійній ниві. Звичайно, цінність знань, шо підвищилася за останні роки, дала людям усвідомлення необхідності інвестування в освіту. На тлі викладання в державних загальноосвітніх школах помітно стали виділятися приватні фірми, які навчають дітей і дорослих за новітніми методиками і гарантують високий рівень своєї роботи.
На українському ринку франчайзингу існує кілька напрямків освітньої сфери. Це підготовка до пологів, заняття з батьками та дітьми в перші місяці життя малюка («Сім'я від А до Я»), центри раннього розвитку дитини (FasTracKids, «Перша Дитяча Академія»), клуби психологічного розвитку (International Kids Club), різне спеціалізоване навчання - школи іноземних мов (Helen Doron Early English, Mortimer English Club, Daily Language School), а також школи танців (Release Dance Complex), розвиваючі клуби («Винахідник» - LEGO-Education) тощо.
По франчайзингу найактивніше зараз розвиваються мережі мовних шкіл. «Іноземна мова, особливо англійська, зараз потрібна практично скрізь, і сучасні батьки це дуже добре розуміють», - розповідає Інна Азарова, мастер-франчайзі в Україні міжнародної мережі Mortimer English Club. Крім того, актуальні мовні школи і для дорослих і молоді. Кар'єра і подорожі стають головними стимулами для вивчення іноземних мов. Багато людей виїжджає за кордон на роботу. З кожним роком навчання за кордоном прагнуть все більше студентів.
У Києві за приблизними підрахунками працює більше 200 центрів раннього розвитку дитини |
Що ж до центрів загального розвитку дитини, тут ситуація дещо інакше. Достатньо високі ціни на навчання змушують батьків задуматися про доцільність вкладення грошей. Вартість такого задоволення варіюється від 500 грн до 5 і більше тис. грн на місяць залежно від програм, інтенсивності навчання тощо. Проте на вулицях міст вивіски подібних закладів зустрічаються все частіше і частіше. Так, наприклад у Києві, за приблизними підрахунками працює більше 200 центрів раннього розвитку дитини. Що стосується франчайзингу, то для того, щоб відкрити школу раннього розвитку у більшості випадків необхідні досить високі інвестиції: для деяких концепцій вони становлять близько $ 50-100 тис. (FasTracKids - $ 60 тис., «Перша Дитяча Академія» - $ 20 тис., «Сім'я від А до Я» - $ 50-80 тис.) Це також є причиною того, що нові точки подібних концепцій відкриваються з дещо меншою періодичністю.
Неоране поле
Як стверджують експерти, за останні чотири роки кількість приватних освітніх закладів в Україні збільшилася в три рази, позитивні тенденції прогнозують і надалі.
Максимальна концентрація приватних центрів розвитку дитини
в столиці, чимало шкіл працює
в мільйонниках та інших великих містах. Гірше для клієнтів, але краще для потенційних інвесторів йдуть справи в невеликих містах: там школу високого рівня - будь то вивчення мов або ранній розвиток дитини - часто вдень з вогнем не знайдеш.
За словами учасників ринку, високий попит на навчання мовам і, відповідно, гарні обороти спостерігаються навіть у невеликих населених пунктах. «Дуже успішним і показовим у нас є центр в Південному - населення цього міста всього 25 тис. осіб. Також зараз ми підписали договір і готуємо до запуску центр в Білгород-Дністровському, де проживає близько 60 тис. чоловік», - розповіла Віра Василівна Чуб, національний координатор мережі Helen Doron Early English в Україну.
На тлі викладання в державних загальноосвітніх школах помітно стали виділятися приватні фірми, навчальні дітей і дорослих за новітніми методиками, що гарантують високий рівень своєї роботи |
Мама-вчитель-бізнеследі
Вважається, що таким бізнесом найкраще займатися людям з освітньої сфери. Хоча, звичайно ж, при бажанні, відкрити школу може будь-який бізнесмен. Тим більше у випадку франчайзингової співпраці франчайзер допоможе з запуском бізнесу, навчить майбутнього власника і його персонал, буде всіляко допомагати надалі.
«Бізнес у сфері освіти неможливо порівнювати за прибутковістю, наприклад з торгівлею, - вважає Віра Василівна Чуб. - Тут абсолютно інші обороти, особливо що стосується невеликих міст. Цим бізнесом в дійсності повинні займатися люди, яким подобається працювати з дітьми, які цим живуть. Природно, у кожної людини своє поняття про високі доходи. Можу сказати, що дуже великі прибутки бізнес у сфері освіти приносить, коли підприємець відкриває кілька навчальних центрів».
Часто власницями бізнесів, пов'язаних з дітьми, стають жінки. Адже багатьом дамам хочеться поєднувати сім'ю і роботу. Завдяки материнського інстинкту представницям прекрасної статі приємно і цікаво працювати з дітьми.
«Поки не стала матір'ю, я й не думала, що почну навчати англійській дітей, хоча закінчила педагогічний ВУЗ, навчалася за кордоном і завжди хотіла пов'язати своє життя з викладанням англійської мови, - розповідає співвласниця однієї з мовних шкіл Mortimer English Club. - Проте я ніколи не бачила себе в бізнесі для дітей. Як тільки у мене з'явилася дитина, я зрозуміла, яке це величезне задоволення, і такий божевільний стимул для роботи!"
Розширити горизонт
Українському ринку франчайзингу в загальноосвітній сфері ще є куди розвиватися. Існує багато напрямків, які в нашій країні взагалі ще не представлені. Багато чому можна повчитися у західних колег. Наприклад, в Європі успішно працюють різні спеціалізовані заклади: тренінги з розвитку уваги, пам'яті, центри навчання швидкому читанню, іноземна мова з виїздом на дім, курси гри з м'ячем, школи вивчення Інтернету і комп'ютера і багато іншого.
читати статті
Відкриті двері нового офісу міжнародної школи англійської мови
В Україні йде активна підготовка до 11-ї спеціалізованої виставки «Франчайзинг 2015»
Інна Азарова розповідає про те, що послуги з навчання - велика відповідальність за майбутні покоління, і від якості навчання в мовних школах залежить те, якими діти будуть грамотними і успішними людьми в майбутньому
Час купувати франшизи на виставці «Франчайзинг 2015»
Mortimer English Club відкриває нову партнерську філію на початку 2015 року
найчайтіше читане
Як заробити на станції техобслуговування автомобіля
В Україні по франчайзингу пропонуватиметься концепція традиційного європейського хлібобулочного виробу
Хоча в середньому рентабельність клінінгового бізнесу становить 10%, це не відлякує підприємців. Адже попит на послуги щорічно збільшується
Візитна картка створює враження про компанію. Ось чому надзвичайно важливо, як саме вона виглядає та що на ній написано
Шаблон листа, який допоможе попросити про знижку чи припинення оплати оренди
популярне на форумі
Прогресс «2 + 2 Математическая школа»
Это очень хорошее, нужное дело !
Mortimer отпраздновал 5-летие в Украине
Никогда о такой школе не слышала
Helen Doron: преподавание на дому
Здравствуйте! Меня очень заинтересовало преподавание на дому по программе Helen Doron. Я проживаю в...