Перший OBI в Україні

Вівторок
14.10.2008
16 жовтня у Харкові відкриється перший гіпермаркет OBI на Україні. Аналогічні гіпермаркети планується відкрити у Києві та інших великих містах України
 

OBI присутня в дванадцяти країнах Центрально-Східної Європи, нараховує більше 515 гіпермаркетів, значна частина яких працює за системою франчайзингу. В Україні залучати партнерів-франчайзі на сьогодні не планується.

Партнером німецької мережі гіпермаркетів по продажу товарів для дому та будівництва у форматі DIY (do it yourself) OBI є один з головних акціонерів ПриватБанку Геннадій Боголюбов, з яким компанія утворила спільне підприємство. Крім Харківського гіпермаркету до відкриття готуються Маріупольський (плановане відкриття 14 листопада) та Одеський (початок 2009 року). Інвестиції у 3 гіпермаркети оцінюються в 20 млн. Євро, а площа кожного гіпермаркету 8 000-14 000 кв.м.

В Росії OBI присутня з 2003 року. За цей час компанія побудувала мережу в 12 гіпермаркетів, в тому числі за допомогою франчайзингу. Зазвичай компанія залучає до співпраці досвідчених місцевих гравців цього бізнесу, створюючи з ними місцеві спільні підприємства. В цьому випадку ОBI отримує кошти, що передбачені договором франчайзингу, а також дохід в якості інвестора. З партнерами франчайзі співпраця ведеться в Москві, Казані та Петербурзі.