Фінансова криза далася взнаки

Середа
01.10.2008
Брак кредитних ресурсів заставляє "МД Рітейл", "Наш Край" та інших гравців коригувати плани та методи розвитку
 

Потужні роздрібні гравці, що зазвичай розвивають власні мережі магазинів змушені переглядати свої плани розвитку. На розширення мережі згідно планів може забракнути позикових коштів. Таким чином компанії мають три варіанти вирішення проблеми: 1) зменшити плани розвитку; 2) скористатися слабкістю менших мереж, та у потрібний момент їх купити; 3) залучати до співпраці партнерів-франчайзі.

Відслідковуючи ринкові тренди "МД Рітейл", що розвиває мережу "Магазинів біля дому" вирішила пригальмувати свої заплановані темпи розвитку, що дозволить сконцентруватися на акумуляції фінансових ресурсів. Акумульовані таким чином кошти планується направити на купівлю невеликих мереж. Як пояснює фінансовий директор компанії Лариса Романюк, купівля невеликих мереж може виявитися значно дешевшою та ефективнішою інвестицією ніж відкриття магазинів "з нуля". Нагадаємо раніше "МД Рітейл" планувало до кінця 2008 року відкрити 110 нових магазинів у східному та центральному регіонах країни.

Луцька компанія "Наш Край" також скоротила плани з розширення своєї роздрібної мережі з раніше запланованих 90 магазинів до 75-80 торговельних точок до кінця 2008 року у зв'язку із ситуацією на фінансовому ринку. У вересні було відкрито 3 нових магазини в Західній Україні, а кілька супермаркетів у Східній Україні були закриті.


найчайтіше читане

Відкриття СТО. Бізнес-план /16.11.2011

Як заробити на станції техобслуговування автомобіля

Відкриття турагенції. Бізнес-план /23.11.2011

Зібрати речі і виїхати подалі від повсякденних проблем - мрія практично кожної людини. Багато хто прагне хоча б раз на рік її здійснити. Охочих заробити на цій людській пристрасті також знаходиться чимало. Ви опинилися серед них? Прекрасно! Для того, щоб ваш бізнес був прибутковим, важливо чітко для себе з’ясувати деякі нюанси цієї сфери.

Як відкрити клінінгову компанію? Бізнес-план /18.05.2013

Хоча в середньому рентабельність клінінгового бізнесу становить 10%, це не відлякує підприємців. Адже попит на послуги щорічно збільшується

Як відкрити кролячу ферму. Бізнес-план. /25.07.2014

Від хобі до бізнесу, або плоди кролівництва

Види франчайзингу /19.11.2009

Франчайзингові системи можна структурувати по багатьом критеріям. Представляємо найпоширенішу класифікацію