Складіть вдалий прес-реліз

Понеділок
05.05.2008
Прес-реліз – це один з основних способів, завдяки якому ви зможете поширювати новини про свою компанію в засобах масової інформації.
 

Репортери, редактори і власники засобів масової інформації постійно жадають новин і тому вони часто залежать від прес-релізів, які дають їм нову інформацію щодо нових товарів, тенденцій компаній, підказки і натяки, а також інші можливості в їхній роботі. Насправді, багато чого з того, що ми можемо прочитати в газетах, журналах або публікаціях на комерційні теми, почути по радіо або побачити по телевізору, спочатку виходить із прес-релізів. На жаль, пересічний редактор отримує більш ніж кілька сотень різних прес-релізів щотижня, велика частина з яких одразу відмітається. Ваше завдання полягає в тому, щоб створити такий прес-реліз, який змусив би журналіста зацікавитися ним і прийти до думки освітити в пресі отриману з нього інформацію.

Використовуйте 10 наступних підказок, щоб створити помітний прес-реліз.

1. Використовуйте активний заголовок, щоб привернути увагу репортерів

Заголовок має вигідно виділяти ваш прес-реліз. Зробіть його коротким, активним і ємним одночасно; іншими словами, використовуйте щось на зразок – «Петрова названо Людиною Року», замість – «Василь Петров отримує нагороду Людини Року».

2. Надавайте саму важливу частину інформації на самому початку

Це перевірене та істинне правило журналістики. Репортерові необхідно мати можливість зрозуміти суть прес-релізу з перших двох параграфів. Насправді, це все, що звичайно може бути прочитано. Тому не ховайте якісну інформацію наприкінці прес-релізу. І пам’ятайте про “Шість питань” – “Хто?”, “Що?”, “Коли?”, “Де?”, “Чому?”, та “Як?”

3. Уникайте незаслуженої похвали і необґрунтованих заяв

Журналіст тонко відчуває неправду. Замість того щоб складати голослівні твердження, дайте реальну, корисну інформацію. Знайдіть реальні шляхи, щоб вигідно виділити себе і свою компанію та підкресліть свої сильні сторони. Для розкручування вашого бізнесу напишіть прес-реліз, який буде відповідати на запитання про ваш бізнес, а не просто давати загальні твердження про те, яким чудовим і цікавим є ваш бізнес, не пояснюючи чому.

4. Будьте активні і точні

Ви повинні викладати все такою мовою, щоб читач був настільки ж заінтригований, як і ви самі. Якщо ваш прес-реліз написано нудною і бездарною мовою, журналіст може вирішити, що інтерв’ювати вас буде нецікаво.

5. Не варто випускати прес-реліз більш ніж на двох сторінках

У самому крайньому випадку, якщо треба викласти необхідні деталі, ви можете використати три сторінки. Інакше, якщо ви не зможете укластися в дві сторінки, ви перестанете бути конкретним у своїй інформації.

6. Включить відомості про контакти

Переконайтеся, що ви включили контактну особу, з якою журналіст зможе зв'язатися для отримання більшої інформації. Ця відповідальна особа має бути в деталях знайома з усіма новинами, даними в прес-релізі, і повинна бути готовою відповідати на всі питання. Видайте прес-реліз на фірмовому бланку з логотипом вашої компанії – це виглядатиме професійно і дасть ще один шанс, щоб журналіст дійшов до вашої фірми.

7. Зведіть уживання спеціальної лексики до мінімуму

Якщо ви працюєте в технічній сфері, спробуйте не використовувати технічних термінів. Багато репортерів не знайомі з вашою компанією або галуззю виробництва, в якій ви працюєте. Нормальна мова, без жаргонів, є найкращим засобом донести вашу інформацію.

8. Підкресліть вигоди

Це підпадає під категорію «краще один раз побачити, ніж...». Уникайте таких слів як «унікальний» або «найкращий». Замість цього розповідайте про вигоди: економія часу і грошей, полегшення в побуті тощо.

9. Будьте точні і конкретні

Марсіа Юдкін, автор книги «Шість кроків до вільної реклами» (Marcia Yudkin, “Six Steps to Free Publicity”) називає це синдромом «Звичайно! А що це?». Читачеві необхідно візуально представити новий продукт, або довідатися про те, як працює новий вид послуг. Якщо сумніваєтеся, залучіть людей, незнайомих з вашим продуктом або послугами, для читання вашого прес-релізу і попросить їх описати те, що ви збираєтеся опублікувати. Краще використовувати більше деталей і конкретики, ніж менше. Як зауважує Юдкін: «Замість фрази «Нова книга Джексона містить інформацію, що призначена для того, щоб будь-який власник акцій одержав вигоду», напишіть «Нова книга Джексона містить інформацію про сім принципів ринкового аналізу, що дає можливість навіть випадковому інвесторові у цінні папери придбати вигідні акції». Ще краще навести хоча б два з цих семи принципів у вашому прес-релізі.

10. Вичитайте прес-реліз

Коли ви закінчите роботу над прес-релізом, не забудьте провести корегування орфографічних помилок. Якщо ви не занадто в цьому сильні, віддайте текст для перевірки вашому другові або колезі, що здатні це зробити за вас. Якщо ваш прес-реліз буде граматично недбалий, це не буде говорить на вашу користь.

www.vlasnasprava.info

популярне на форумі

What area unit the characteristics of a decent paragraph?

A paragraph may be a assortment of sentences that all relate to 1 main plan or topic. Effective paragraphs have four main characteristics: a subject sentence, unity, coherence,...

1 коментар
остання 10.01.2019
Як знайти бізнес-ідею для себе

Текст ні про що! Якби ціллю автора було не налити води (потрібної кількості символів), то було б...

1 коментар
остання 06.12.2018
Как открыть кроличью ферму. Бизнес-план.

Имя кредитора: г-н Пол Уильям. Lender E-mail: paul_william_loanhouse@hotmail.com Мы предлагаем частные, коммерческие...

1 коментар
остання 02.04.2018
METRO: франчайзинг в Україні

Ребята! кто-то получил разъяснения или инфу по metro

5 коментар
остання 19.01.2017
METRO: франчайзинг в Україні

Хочу відкрити магазин! Підскажіть деталі по франшизі ramanyatsiuk@gmail.com Дякую

5 коментар
остання 08.12.2016
Алден-Вет кожного разу трохи інакша

Обратились в клинику 22 сентября. За день до этого мой кот вдруг стал каким-то слабым, припадал на...

27 коментар
остання 26.09.2016
Алден-Вет кожного разу трохи інакша

20.05.2016 ветеринар клиники Алден-вет Татьяна Федоровна Ковченко назначила моему коту уколы. После...

27 коментар
остання 25.05.2016
Алден-Вет кожного разу трохи інакша

Алден-Вет, клиника на Виноградаре у вас оставляет желать лучшего. Приехали по старой памяти в...

27 коментар
остання 04.02.2016