Складіть вдалий прес-реліз

Понеділок
05.05.2008
Прес-реліз – це один з основних способів, завдяки якому ви зможете поширювати новини про свою компанію в засобах масової інформації.
 

Репортери, редактори і власники засобів масової інформації постійно жадають новин і тому вони часто залежать від прес-релізів, які дають їм нову інформацію щодо нових товарів, тенденцій компаній, підказки і натяки, а також інші можливості в їхній роботі. Насправді, багато чого з того, що ми можемо прочитати в газетах, журналах або публікаціях на комерційні теми, почути по радіо або побачити по телевізору, спочатку виходить із прес-релізів. На жаль, пересічний редактор отримує більш ніж кілька сотень різних прес-релізів щотижня, велика частина з яких одразу відмітається. Ваше завдання полягає в тому, щоб створити такий прес-реліз, який змусив би журналіста зацікавитися ним і прийти до думки освітити в пресі отриману з нього інформацію.

Використовуйте 10 наступних підказок, щоб створити помітний прес-реліз.

1. Використовуйте активний заголовок, щоб привернути увагу репортерів

Заголовок має вигідно виділяти ваш прес-реліз. Зробіть його коротким, активним і ємним одночасно; іншими словами, використовуйте щось на зразок – «Петрова названо Людиною Року», замість – «Василь Петров отримує нагороду Людини Року».

2. Надавайте саму важливу частину інформації на самому початку

Це перевірене та істинне правило журналістики. Репортерові необхідно мати можливість зрозуміти суть прес-релізу з перших двох параграфів. Насправді, це все, що звичайно може бути прочитано. Тому не ховайте якісну інформацію наприкінці прес-релізу. І пам’ятайте про “Шість питань” – “Хто?”, “Що?”, “Коли?”, “Де?”, “Чому?”, та “Як?”

3. Уникайте незаслуженої похвали і необґрунтованих заяв

Журналіст тонко відчуває неправду. Замість того щоб складати голослівні твердження, дайте реальну, корисну інформацію. Знайдіть реальні шляхи, щоб вигідно виділити себе і свою компанію та підкресліть свої сильні сторони. Для розкручування вашого бізнесу напишіть прес-реліз, який буде відповідати на запитання про ваш бізнес, а не просто давати загальні твердження про те, яким чудовим і цікавим є ваш бізнес, не пояснюючи чому.

4. Будьте активні і точні

Ви повинні викладати все такою мовою, щоб читач був настільки ж заінтригований, як і ви самі. Якщо ваш прес-реліз написано нудною і бездарною мовою, журналіст може вирішити, що інтерв’ювати вас буде нецікаво.

5. Не варто випускати прес-реліз більш ніж на двох сторінках

У самому крайньому випадку, якщо треба викласти необхідні деталі, ви можете використати три сторінки. Інакше, якщо ви не зможете укластися в дві сторінки, ви перестанете бути конкретним у своїй інформації.

6. Включить відомості про контакти

Переконайтеся, що ви включили контактну особу, з якою журналіст зможе зв'язатися для отримання більшої інформації. Ця відповідальна особа має бути в деталях знайома з усіма новинами, даними в прес-релізі, і повинна бути готовою відповідати на всі питання. Видайте прес-реліз на фірмовому бланку з логотипом вашої компанії – це виглядатиме професійно і дасть ще один шанс, щоб журналіст дійшов до вашої фірми.

7. Зведіть уживання спеціальної лексики до мінімуму

Якщо ви працюєте в технічній сфері, спробуйте не використовувати технічних термінів. Багато репортерів не знайомі з вашою компанією або галуззю виробництва, в якій ви працюєте. Нормальна мова, без жаргонів, є найкращим засобом донести вашу інформацію.

8. Підкресліть вигоди

Це підпадає під категорію «краще один раз побачити, ніж...». Уникайте таких слів як «унікальний» або «найкращий». Замість цього розповідайте про вигоди: економія часу і грошей, полегшення в побуті тощо.

9. Будьте точні і конкретні

Марсіа Юдкін, автор книги «Шість кроків до вільної реклами» (Marcia Yudkin, “Six Steps to Free Publicity”) називає це синдромом «Звичайно! А що це?». Читачеві необхідно візуально представити новий продукт, або довідатися про те, як працює новий вид послуг. Якщо сумніваєтеся, залучіть людей, незнайомих з вашим продуктом або послугами, для читання вашого прес-релізу і попросить їх описати те, що ви збираєтеся опублікувати. Краще використовувати більше деталей і конкретики, ніж менше. Як зауважує Юдкін: «Замість фрази «Нова книга Джексона містить інформацію, що призначена для того, щоб будь-який власник акцій одержав вигоду», напишіть «Нова книга Джексона містить інформацію про сім принципів ринкового аналізу, що дає можливість навіть випадковому інвесторові у цінні папери придбати вигідні акції». Ще краще навести хоча б два з цих семи принципів у вашому прес-релізі.

10. Вичитайте прес-реліз

Коли ви закінчите роботу над прес-релізом, не забудьте провести корегування орфографічних помилок. Якщо ви не занадто в цьому сильні, віддайте текст для перевірки вашому другові або колезі, що здатні це зробити за вас. Якщо ваш прес-реліз буде граматично недбалий, це не буде говорить на вашу користь.

www.vlasnasprava.info

найчайтіше читане

Відкриття турагенції. Бізнес-план /23.11.2011

Зібрати речі і виїхати подалі від повсякденних проблем - мрія практично кожної людини. Багато хто прагне хоча б раз на рік її здійснити. Охочих заробити на цій людській пристрасті також знаходиться чимало. Ви опинилися серед них? Прекрасно! Для того, щоб ваш бізнес був прибутковим, важливо чітко для себе з’ясувати деякі нюанси цієї сфери.

Як відкрити клінінгову компанію? Бізнес-план /18.05.2013

Хоча в середньому рентабельність клінінгового бізнесу становить 10%, це не відлякує підприємців. Адже попит на послуги щорічно збільшується

Основи спілкування продавця з клієнтом /22.02.2010

Сучасний продавець має ламати шаблони і постійно дивувати покупця. Тільки тоді він зможе підвищити ефективність своєї діяльності і зав’язувати цікаві контакти

Як відкрити АЗС. Бізнес-план /28.11.2011

Джоббінг чи власна автомобільна заправка?

Секрети успішності магазину одягу /08.02.2010

На рівень продажів та відвідуваності магазину одягу впливають багато внутрішніх чинників

популярне на форумі

What area unit the characteristics of a decent paragraph?

A paragraph may be a assortment of sentences that all relate to 1 main plan or topic. Effective paragraphs have four main characteristics: a subject sentence, unity, coherence,...

1 коментар
остання 10.01.2019
Як знайти бізнес-ідею для себе

Текст ні про що! Якби ціллю автора було не налити води (потрібної кількості символів), то було б...

1 коментар
остання 06.12.2018
Как открыть кроличью ферму. Бизнес-план.

Имя кредитора: г-н Пол Уильям. Lender E-mail: paul_william_loanhouse@hotmail.com Мы предлагаем частные, коммерческие...

1 коментар
остання 02.04.2018
METRO: франчайзинг в Україні

Ребята! кто-то получил разъяснения или инфу по metro

5 коментар
остання 19.01.2017
METRO: франчайзинг в Україні

Хочу відкрити магазин! Підскажіть деталі по франшизі ramanyatsiuk@gmail.com Дякую

5 коментар
остання 08.12.2016
Алден-Вет кожного разу трохи інакша

Обратились в клинику 22 сентября. За день до этого мой кот вдруг стал каким-то слабым, припадал на...

27 коментар
остання 26.09.2016
Алден-Вет кожного разу трохи інакша

20.05.2016 ветеринар клиники Алден-вет Татьяна Федоровна Ковченко назначила моему коту уколы. После...

27 коментар
остання 25.05.2016
Алден-Вет кожного разу трохи інакша

Алден-Вет, клиника на Виноградаре у вас оставляет желать лучшего. Приехали по старой памяти в...

27 коментар
остання 04.02.2016