Вівторок
29.11.2011
Заробляємо на продажі зброї
 

Сьогодні Україна - єдина країна в Європі, в якої немає закону про зброю. Практично кожне нове скликання Верховної Ради подавало на розгляд законопроект, в квітні 2010 року новий закон навіть був прийнятий у першому читанні. Однак на цьому все знову стихло.

«Купівля та продаж зброї, а також оснащення магазинів зброї проводиться згідно наказу № 622 Міністерства внутрішніх справ України», - розповідає В'ячеслав Гіль, заступник генерального директора виробничо-комерційного підприємства «Військовий мисливець». - «У ньому прописані всі технічні вимоги, яким повинен відповідати магазин. За умови виконання всіх цих вказівок Міністерство внутрішніх справ видає ліцензію на ведення діяльності. Крім того, є чіткий порядок, згідно з яким проводиться реалізація зброї».

Кортить на полювання
Зброю в Києві можна придбати десь в 40 магазинах, і їх кількість продовжує зростати. В основному асортимент засобів самооборони представлений в магазинах мисливських і рибальських приналежностей. Це економічно більш вигідно, адже і раніше зброя самооборони була доступна в нашій країні обмеженому колу осіб. Зараз таке право мають співробітники судів, правоохоронних органів та їх близькі родичі, журналісти, депутати Верховної Ради, військовослужбовці, держслужбовці та особи, які беруть участь у кримінальному судочинстві.

Позбавлені права на самозахист громадяни все одно примудряються озброюватися: хтось купує її на чорному ринку, багато хто поповнює ряди мисливців. Мисливську рушницю може придбати будь-який громадянин України, якому виповнився двадцять один рік, який не має конфлікту з законом і проблем зі здоров'ям. Звичайно, таку зброю купують теж із дозволу, але одержати його набагато легше.

Доцільно пропонувати в своєму магазині різні види зброї, в тому числі холодну, декоративну та сувенірну

Кожен мисливець бажає знати ...
Згідно з визначенням, зброя - це пристрої і предмети, призначені для ураження живої або іншої цілі, а також для подачі сигналів. Умовно зброю можна розділити на засоби самооборони, мисливська і спортивна. Для входження і перебування в бізнесі є два варіанти: вибрати свою нішу і спеціалізуватися на певній групі товарів або ж надавати покупцеві широкий асортимент товарів. Як ми вже розібралися, в українському збройовому бізнесі доцільно пропонувати в своєму магазині різні види зброї, у тому числі холодного, декоративного та сувенірного.

Для більшості клієнтів зброя - це хобі, тому часто вони дуже вимогливі у своєму виборі. Продавці у магазині зброї повинні бути фахівцями в цій галузі, інструкторами, які можуть не тільки відповісти на всі питання, але і проконсультувати, допомогти підібрати найкращий для клієнта варіант. Крім того, необхідна згода органів внутрішніх справ: для того, щоб працювати продавцем у магазині зброї, людина повинна зібрати всі довідки, в тому числі про відсутність психічних розладів, судимості, і пройти курс навчання володіння зброєю.

... технічні вимоги
Оптимальна площа для великого магазину зброї з широким асортиментом - близько 120 м². У такому випадку можна організувати кілька торгових залів з різними напрямками. Згідно технічним вимогам до облаштування магазину, товар повинен зберігатися у спеціальній збройовій кімнаті. Це приміщення повинно бути ізольоване від інших підсобних службових кімнат, мати капітальні стіни, міцні перекриття на стелі та підлозі. Обов'язкова наявність двох дверей з міцними і надійними замками. Вимоги щодо зберігання зброї передбачають наявність металевих шаф (сейфів). У приміщеннях, призначених для зброї і боєприпасів, забороняється зберігати будь-які інші предмети.

На віконних прорізах зсередини приміщення або між рамами покладаються сталеві грати. У приміщеннях, розташованих на першому поверсі, віконні прорізи повинні бути обладнані внутрішніми залізними віконницями. Також решітки потрібні на вентиляційних вікнах і люках. Крім того, органи внутрішніх справ вимагають опис майна, в якому зазначено кількість шаф, сейфів, їх номери і якою печаткою вони опечатуються. Обов'язкові протипожежні засоби та сигналізація з установкою датчиків на вікнах, дверях, люках, стінах, стелях, підлозі, що спрацьовують на відкривання, злом сейфів, шаф, де зберігаються зброя і боєприпаси, а також на появу людини всередині приміщення.

 Ломбард СОКОЛ, франчайзинг, франшиза

 

«Для обладнання магазину згідно з усіма вимогами знадобиться, я думаю, від $ 100 на м² без урахування вартості приміщення. Все, звичайно, залежить від запитів власника», - розповідає В'ячеслав Гіль.

... як оформити магазин
Експонувати зброю можна різними способами. Магазини «попростіше» розміщують товар на прилавках за спиною продавця, у скляних вітринах. Можна використовувати спеціальні збройові стелажі-піраміди, в яких зброя виглядає особливо ефектно: моделі кріпляться на різному рівні, що дозволяє максимально відкрити погляду товар. Крім того, і вітрини, і відкриті стенди в обов'язковому порядку повинні бути оснащені сигналізацією. Не варто економити на захисті своїх грошей. Деякі власники встановлюють удароміцні і куленепробивні вітрини.

 

Бізнес-план

Сума початкових інвестицій:

  • ремонт та обладнання приміщення: $ 25.000
  • перша закупка товара: $ 40.000

Разом: $ 65.000

Витрати на місяць:

  • комунальні платежі: $ 200
  • зарплата продавців: $ 2.150 (З податками)
  • зарплата приходить бухгалтеру: $ 150
  • вартість закупівлі товара: $ 17.000

Разом: ок. $ 19.500

Доходи на місяць:

  • продаж зброї: $ 21.000
  • продажу супровідні продукції: $ 9.000

    Разом: $ 30.000

Прибуток перед оподаткуванням:
$ 30.000 - $ 19.500 = $ 10.500

Представлений розрахунок є лише орієнтовним - для кожного конкретного випадку і умов цифри будуть змінюватись (Ціни взяті за Києвом)


найчайтіше читане

Відкриття турагенції. Бізнес-план /23.11.2011

Зібрати речі і виїхати подалі від повсякденних проблем - мрія практично кожної людини. Багато хто прагне хоча б раз на рік її здійснити. Охочих заробити на цій людській пристрасті також знаходиться чимало. Ви опинилися серед них? Прекрасно! Для того, щоб ваш бізнес був прибутковим, важливо чітко для себе з’ясувати деякі нюанси цієї сфери.

Як відкрити клінінгову компанію? Бізнес-план /18.05.2013

Хоча в середньому рентабельність клінінгового бізнесу становить 10%, це не відлякує підприємців. Адже попит на послуги щорічно збільшується

Основи спілкування продавця з клієнтом /22.02.2010

Сучасний продавець має ламати шаблони і постійно дивувати покупця. Тільки тоді він зможе підвищити ефективність своєї діяльності і зав’язувати цікаві контакти

Як відкрити АЗС. Бізнес-план /28.11.2011

Джоббінг чи власна автомобільна заправка?

Секрети успішності магазину одягу /08.02.2010

На рівень продажів та відвідуваності магазину одягу впливають багато внутрішніх чинників