П'ятниця
27.11.2009
Підприємці, що обдумують розвиток своєї компанії за принципом франчайзингу, повинні вміти добре рахувати. Бо там, де є переваги, одночасно існують і недоліки.
 

Багато підприємців, концепція бізнесу яких успішно працює і в яких вже є кілька власних представництв, часто не мають грошей на наступні. Тоді постає запитання: взяти для розвиток кредит у банку, поділитися власністю з фінансовим інвестором, увійти на біржу, чи може розвиватися за допомогою франчайзингу, який приносить гроші франчайзі? Якщо компанія зупиняються на останньому варіанті, то повинна точно знати його переваги і вади.

Більші продажі

Спочатку переваги. Франчайзинг допомогає франчайзеру розвивати товаропровідні канали, а це зміцнює його позиції на локальному ринку, без необхідності вкладення більших інвестицій. Означає це також збільшення масштабу використання назви компанії і комерційних позначень. Завдяки цьому в плани розвитку фірми можна закласти більший продаж товарів чи послуг.

Оплати в процесі

Крім того не менш важливою є можливість отримання від франчайзі додаткового джерела доходів у формі постійних і періодичних франчайзингових оплат.

Зацікавленість в успішності

Оскільки франчайзі є власниками своїх підприємств, в які інвестують гроші, вони більш зацікавлені в успішності бізнесу, ніж наймані працівники.

Дешевший маркетинг

Меншими стають витрати франчайзера на рекламні кампанії, оскільки учасники франчайзингової системи зазвичай зобов'язані сплачувати певну суму до спільного маркетингового фонду.

Бунт на борту

Але не все так. Там де є переваги, є і недоліки. Франчайзі, що досягли успіху в рамках франчайзингової системи, можуть захотіти незалежності. Одного дня франчайзі може стати конкурентом франчайзера, при цьому знаючи досконало ринок, а також його сильні і слабкі сторони. Саме тому франчайзинговий договір повинен містити пункти, що забороняють в майбутньому франчайзі вести конкуренційну діяльність по відношенню до франчайзера та інших учасників системи. Потрібно однак бути свідомим, що ця клаузула відсуває тільки під час можливість підняття через franczyzobiorcę конкурентної діяльності, бо адже визначений йому період karencji мусить колись минути.

Сталість чи відсотки?

Якщо у розвинених країнах франчайзери можуть лише припускати можливість приховання франчайзі певної частини прибутків у разі встановлення суми роялті у відсотках від обсягу продажів, то в нашій країні в цьому можна не сумніватися. Тому краще встановлювати сталу оплату, щоб не хвилюватися про недобросовісність та певні збитки.

"Аби-як" - то не якість

Не можна також забувати про необхідність вимагати від франчайзі дотримання якості обслуговування. Бо для споживачів вся мережа - єдина цілісність, тому дії кожного окремого франчайзі впливають на репутацію системи в цілому. Трапляються такі франчайзі, які не хочуть або не можуть гідно дотримуватись стандартів франчайзера, і таким чином обумовлюють враженя про всю мережу. Тут можна порадити єдине: франчайзі потрібно вибирати дуже ретельно, проводити їх підготовку та не боятися розірвати договір за умов повторюваних недоліків.


читати статті

5 кроків, щоб стати франчайзером /29.11.2009

Усе більше підприємств починає розвивати свою мережу, використовуючи франчайзингові умови співпраці з партнерами. Перевір, чи не прийшов ще час для "франшизування" твого бізнесу

І важкий клієнт завжди правий /16.11.2009

Завдяки певним дослідженням можна дієво контролювати франчайзингові мережі в плані дотримання якості обслуговування клієнтів. Однак, щоб моніторинг мав сенс, необхідна попередня розробка стандартів якості

Приготуйся до ролі франчайзера /07.11.2009

Франчайзинг з кожним роком набуває популярності як метод розвитку бізнесу

Як знайти франчайзі /07.03.2008

Представляємо популярні способи пошуку потенційних франчайзі, які широко використовуються у всьому світі

Перед тим як стати франчайзером /07.03.2008

Побудова франчайзингової мережі та продаж франшизи потребують серйозної тривалої підготовки та аналізу

популярне на форумі

Де купити ноубук

Всім привіт! Хочу купити собі ноутбук для роботи, та не можу визначитись. Підкажіть мені, який...

1 коментар
остання 08.10.2022
Как открыть кроличью ферму. Бизнес-план.

URGENT LOAN IS AVAILABLE NOW TODAY I GOT MY DESIRED LOAN AMOUNT $760K FROM A RELIABLE,TRUSTED AND REGISTERED PRIVATE LOAN COMPANY LAST...

2 коментар
остання 10.05.2022
первый бизнес

Шановний Сергій! Франшиза клінінгової компанії СуперКлін.Старт бізнесу всього 21...

5 коментар
остання 10.10.2020
Франчайзинг СуперКлин

Франшиза клінінгової компанії СуперКлін - це готовий бізнес за 21 день Формат Light та Формат...

1 коментар
остання 10.10.2020
What area unit the characteristics of a decent paragraph?

A paragraph may be a assortment of sentences that all relate to 1 main plan or topic. Effective paragraphs have four main characteristics: a subject sentence, unity, coherence,...

1 коментар
остання 10.01.2019
Як знайти бізнес-ідею для себе

Текст ні про що! Якби ціллю автора було не налити води (потрібної кількості символів), то було б...

1 коментар
остання 06.12.2018
Как открыть кроличью ферму. Бизнес-план.

Имя кредитора: г-н Пол Уильям. Lender E-mail: paul_william_loanhouse@hotmail.com Мы предлагаем частные, коммерческие...

2 коментар
остання 02.04.2018
METRO: франчайзинг в Україні

Ребята! кто-то получил разъяснения или инфу по metro

5 коментар
остання 19.01.2017