П'ятниця
07.03.2008
Франчайзинг, крім очевидних переваг, має ряд недоліків та небезпек, на які наражається франчайзер
 

1. Франчайзі, які досягли успіху завдяки системі створеної франчайзером, часто хочуть від нього отримати незалежність - відокремитися. Тому може виявитися так, що одного дня колишній бізнес-партнер може стати конкурентом франчайзера, який додатково досконало знає ринок та слабкі та сильні сторони франчайзера. Саме тому більшість франчайзингових умов містить статтю яка забороняє франчайзі вести власну діяльність, яка буде конкурентною по відношенню до франчайзера та інших учасників системи. Однак треба бути свідомим, що такий пункт в умові буде підлягати оцінці антимонопольного комітету, і відсуває можливість конкуренційної діяльності колишнього франчайзі лише на деякий час.

2. У випадку коли сума поточних франчайзингових оплат є залежною від обсягу продаж, можна припустити, що він буде старатися приховувати свої обороти, і як наслідок зменшити суму відрахувань на користь франчайзера.

3. Не можна також забувати про необхідний контроль якості зі сторони франчайзера, що є дуже важливим для хорошого візерунку всієї франчайзингової системи на ринку. Проте трапляються франчайзі, які не хочуть, або з якихось причин не можуть реалізувати вимог франчайзера відповідно підписаній угоді. Варто також пам'ятати, що франчайзі не є працівниками фірми, а незалежними підприємцями. І можливий ризик, що навіть при наявності франчайзингового договору виникатимуть труднощі при контролі.

4. Споживачі сприймають кожне франчайзингове підприємство як частину однієї мережі підприємств. Тому у випадку, якщо хто-небудь із франчайзі вестиме свій бізнес погано, це матиме вплив на репутацію цілої системи.

5. Ризик виходу з франчайзингової системи дуже успішних франчайзі. Такі франчайзі найчастіше вважають, що франчайзингові відносини накладають на них забагато обов'язків, і можна вести бізнес самому (тим більше при наявності локалізації). Ймовірно після розірвання контракту колишній франчайзі захоче вести подібну діяльність що є прямою конкуренцією франчайзера.


читати статті

5 кроків, щоб стати франчайзером /29.11.2009

Усе більше підприємств починає розвивати свою мережу, використовуючи франчайзингові умови співпраці з партнерами. Перевір, чи не прийшов ще час для "франшизування" твого бізнесу

Як розвинути крила? /27.11.2009

Підприємці, що обдумують розвиток своєї компанії за принципом франчайзингу, повинні вміти добре рахувати. Бо там, де є переваги, одночасно існують і недоліки.

І важкий клієнт завжди правий /16.11.2009

Завдяки певним дослідженням можна дієво контролювати франчайзингові мережі в плані дотримання якості обслуговування клієнтів. Однак, щоб моніторинг мав сенс, необхідна попередня розробка стандартів якості

Приготуйся до ролі франчайзера /07.11.2009

Франчайзинг з кожним роком набуває популярності як метод розвитку бізнесу

Як знайти франчайзі /07.03.2008

Представляємо популярні способи пошуку потенційних франчайзі, які широко використовуються у всьому світі

популярне на форумі

первый бизнес

Шановний Сергій! Франшиза клінінгової компанії СуперКлін.Старт бізнесу всього 21...

5 коментар
остання 10.10.2020
Франчайзинг СуперКлин

Франшиза клінінгової компанії СуперКлін - це готовий бізнес за 21 день Формат Light та Формат...

1 коментар
остання 10.10.2020
What area unit the characteristics of a decent paragraph?

A paragraph may be a assortment of sentences that all relate to 1 main plan or topic. Effective paragraphs have four main characteristics: a subject sentence, unity, coherence,...

1 коментар
остання 10.01.2019
Як знайти бізнес-ідею для себе

Текст ні про що! Якби ціллю автора було не налити води (потрібної кількості символів), то було б...

1 коментар
остання 06.12.2018
Как открыть кроличью ферму. Бизнес-план.

Имя кредитора: г-н Пол Уильям. Lender E-mail: paul_william_loanhouse@hotmail.com Мы предлагаем частные, коммерческие...

1 коментар
остання 02.04.2018
METRO: франчайзинг в Україні

Ребята! кто-то получил разъяснения или инфу по metro

5 коментар
остання 19.01.2017
METRO: франчайзинг в Україні

Хочу відкрити магазин! Підскажіть деталі по франшизі ramanyatsiuk@gmail.com Дякую

5 коментар
остання 08.12.2016
Алден-Вет кожного разу трохи інакша

Обратились в клинику 22 сентября. За день до этого мой кот вдруг стал каким-то слабым, припадал на...

27 коментар
остання 26.09.2016