Рейтинги кращих франшиз?

Понеділок
12.03.2012
Розповідає директор консалтингової компанії PROFIT system, яка спеціалізується на франчайзингу, Міхал Вішнєвські
 

У справі порівняння одних франшиз з іншими часто-густо можна зіткнутися зі всілякого роду маніпуляціями, тому варто критично оцінювати інформацію в рейтингах. Багато людей, які планують почати бізнес по франчайзингу, зверталися до мене з питанням: "Яку франшизу вибрати?". В таких випадках я раджу в першу чергу подивитися, який бізнес найкращим чином вам підходить. Адже ви будете займатися цією концепцією не рік і не два, а тому важливо, щоб обрана справа приносила не тільки гроші, але і задоволення протягом всього періоду співпраці. Потім варто проаналізувати популярність обраного бізнесу серед клієнтів. Природно, не можна ігнорувати фінансові моменти. Можна використовувати дані, надані франчайзером, і визначити доходи на початку діяльності та прибуток, коли бізнес уже "розкрутиться". Звичайно, потрібно переконатися в надійності вищевказаної інформації. Ще один важливий момент - щоб франчайзер у своїй діяльності керувався принципами, які ви поділяєте, так ви забезпечите себе від протиріч у майбутньому. Взаємна довіра і повага допоможуть подолати труднощі, а от відсутність симпатії ще на етапі переговорів є поганою ознакою.

Яким же чином рейтинги франшиз допоможуть вам зробити вибір? Я бачив достатньо таких спроб, і всі вони не увінчалися успіхом. Один з інтернет-порталів, наприклад, влаштовує голосування, в якому може взяти участь будь-який відвідувач. Як легко здогадатися, виграє франшиза, власники якої найбільш зацікавлені в розширенні мережі й самі будуть активно голосувати за свою концепцію. Ще один критерій - приріст кількості точок за певний період. Цей момент зазвичай вводить в оману. Адже у виграші будуть бізнеси з мінімальними інвестиціями.

Набагато простіше знайти партнерів, які відкриють 10 точок стріт-фуду, ніж франчайзі для дорогого елітного ресторану. Але такий заклад буде генерувати набагато більший прибуток. Більш серйозною проблемою є те, що в рейтингах на перших місцях найчастіше виявляються франчайзери, які керуються не якістю, а кількістю. Як приклад, кілька років тому в Польщі одне фінансове видання підготувало рейтинг мереж банківської сфери, які найбільш активно розвиваються. Його переможець у наступному році опинився в списках тих, що припинили роботу найбільшої кількості відділень. Такі франчайзери особливо не дбають про підбір місця, навчання партнера, продукцію, адже якомога швидше намагаються відкрити наступну точку.

У багатьох країнах функцію перевірки франчайзерів виконують національні франчайзингові організації. Вони контролюють дотримання компаніями Європейського Кодексу Етики Франчайзингу і достовірність даних, наданих франчайзером. В Україні поки що немає неприбуткової франчайзингової організації, яка об'єктивно оцінювала б якість франчайзерів.

Саме тому я ціную компанії, що розвиваються повільно, але розумно. Які, швидше за все, не виграли жодного рейтингу. Як же знайти їх? Просто: керуючись своїм розумом. Уважно проаналізуйте інформацію, що надається франчайзером, порадьтеся з юристом щодо договору франчайзингу. Франчайзі має право отримати відповідь на питання, що його цікавлять. В іншому випадку просто варто розглядати інші пропозиції.

Компанія PROFIT system є найбільшою у Цн.-Сх. Європі зі спеціалізацією у комплексному франчайзинговому консалтингу. Офіси компанії працюють у Польщі, Україні, Чехії, Румунії та Угорщині. В портфелі PROFIT system - понад 200 успішно реалізованих консалтингових проектів в Європі. Також PROFIT system в Україні є видавцем єдиного періодичного видання тематики франчайзингу - журналу "Идеи бизнеса ФРАНЧАЙЗИНГ" та провідного порталу про франчайзинг та розвиток власної справи - FRANCHISING.UA

Опубліковано в журналі "Ідеї Бізнесу ФРАНЧАЙЗИНГ" 5/2012


читати статті

Як правильно створити сайт для нового бізнесу? /03.03.2017

Про те, як вибрати IT-компанію і створити ефективний сайт, розповідає маркетинг-директор компанії Skywell Олексій Хохлов.

Біржова торгівля приносить до 500% річних /03.11.2016

Про те, чим торгівля на біржі краща бізнесу, і де їй навчатися розповів консультант з інвестицій в американські активи AFA Андрій Савенко.

Як підприємцю не стати боржником банку? /14.09.2016

Про те, як повинен вести себе бізнесмен, що не в змозі виплачувати кредит, розповів провідний юрист ЮФ Лекснавігатор Едуард Хмиров.

Чи подешевшає Туреччина для українців? /09.12.2015

Про нові напрями та вплив міжнародної ситуації на ринок туризму розповідає керівник групи розвитку франчайзингу Join UP! Костянтин Куліда.

Тенденції ринку дитячого одягу /22.05.2015

Віталій Мякінін розповідає про зміни та перспективи даного сегменту

найчайтіше читане

ТНК важко із франчайзингом /09.03.2010

Через недосконалість законодавства компанія віддає зараз перевагу розвитку власної мережі

Відкриття турагенції. Бізнес-план /23.11.2011

Зібрати речі і виїхати подалі від повсякденних проблем - мрія практично кожної людини. Багато хто прагне хоча б раз на рік її здійснити. Охочих заробити на цій людській пристрасті також знаходиться чимало. Ви опинилися серед них? Прекрасно! Для того, щоб ваш бізнес був прибутковим, важливо чітко для себе з’ясувати деякі нюанси цієї сфери.

Франшиза - що це? /11.11.2009

Омонімія терміну франшиза зі сфери страхування та зі сфери підприємницької дільності іноді вносить деякі непорозуміння

Види франчайзингу /19.11.2009

Франчайзингові системи можна структурувати по багатьом критеріям. Представляємо найпоширенішу класифікацію

Бізнес на селі: норкова ферма /13.03.2012

Наскільки прибутковим є виробництво хутра в Україні?

популярне на форумі

Секрети успішності магазину одягу

Вот интересная статья о том, как можно открыть свой магазин нижнего белья...

3 коментар
остання 17.04.2018
Как открыть кроличью ферму. Бизнес-план.

Имя кредитора: г-н Пол Уильям. Lender E-mail: paul_william_loanhouse@hotmail.com Мы предлагаем частные, коммерческие...

1 коментар
остання 02.04.2018
Секрети успішності магазину одягу

Ось інтернет магазин іспанської взуття https://elegante.com.ua/ там дуже гарне та елегантне взуття, а...

3 коментар
остання 03.01.2018
METRO: франчайзинг в Україні

Ребята! кто-то получил разъяснения или инфу по metro

5 коментар
остання 19.01.2017
METRO: франчайзинг в Україні

Хочу відкрити магазин! Підскажіть деталі по франшизі ramanyatsiuk@gmail.com Дякую

5 коментар
остання 08.12.2016
Алден-Вет кожного разу трохи інакша

Обратились в клинику 22 сентября. За день до этого мой кот вдруг стал каким-то слабым, припадал на...

27 коментар
остання 26.09.2016
Алден-Вет кожного разу трохи інакша

20.05.2016 ветеринар клиники Алден-вет Татьяна Федоровна Ковченко назначила моему коту уколы. После...

27 коментар
остання 25.05.2016
Алден-Вет кожного разу трохи інакша

Алден-Вет, клиника на Виноградаре у вас оставляет желать лучшего. Приехали по старой памяти в...

27 коментар
остання 04.02.2016