Рейтинги кращих франшиз?

Понеділок
12.03.2012
Розповідає директор консалтингової компанії PROFIT system, яка спеціалізується на франчайзингу, Міхал Вішнєвські
 

У справі порівняння одних франшиз з іншими часто-густо можна зіткнутися зі всілякого роду маніпуляціями, тому варто критично оцінювати інформацію в рейтингах. Багато людей, які планують почати бізнес по франчайзингу, зверталися до мене з питанням: "Яку франшизу вибрати?". В таких випадках я раджу в першу чергу подивитися, який бізнес найкращим чином вам підходить. Адже ви будете займатися цією концепцією не рік і не два, а тому важливо, щоб обрана справа приносила не тільки гроші, але і задоволення протягом всього періоду співпраці. Потім варто проаналізувати популярність обраного бізнесу серед клієнтів. Природно, не можна ігнорувати фінансові моменти. Можна використовувати дані, надані франчайзером, і визначити доходи на початку діяльності та прибуток, коли бізнес уже "розкрутиться". Звичайно, потрібно переконатися в надійності вищевказаної інформації. Ще один важливий момент - щоб франчайзер у своїй діяльності керувався принципами, які ви поділяєте, так ви забезпечите себе від протиріч у майбутньому. Взаємна довіра і повага допоможуть подолати труднощі, а от відсутність симпатії ще на етапі переговорів є поганою ознакою.

Яким же чином рейтинги франшиз допоможуть вам зробити вибір? Я бачив достатньо таких спроб, і всі вони не увінчалися успіхом. Один з інтернет-порталів, наприклад, влаштовує голосування, в якому може взяти участь будь-який відвідувач. Як легко здогадатися, виграє франшиза, власники якої найбільш зацікавлені в розширенні мережі й самі будуть активно голосувати за свою концепцію. Ще один критерій - приріст кількості точок за певний період. Цей момент зазвичай вводить в оману. Адже у виграші будуть бізнеси з мінімальними інвестиціями.

Набагато простіше знайти партнерів, які відкриють 10 точок стріт-фуду, ніж франчайзі для дорогого елітного ресторану. Але такий заклад буде генерувати набагато більший прибуток. Більш серйозною проблемою є те, що в рейтингах на перших місцях найчастіше виявляються франчайзери, які керуються не якістю, а кількістю. Як приклад, кілька років тому в Польщі одне фінансове видання підготувало рейтинг мереж банківської сфери, які найбільш активно розвиваються. Його переможець у наступному році опинився в списках тих, що припинили роботу найбільшої кількості відділень. Такі франчайзери особливо не дбають про підбір місця, навчання партнера, продукцію, адже якомога швидше намагаються відкрити наступну точку.

У багатьох країнах функцію перевірки франчайзерів виконують національні франчайзингові організації. Вони контролюють дотримання компаніями Європейського Кодексу Етики Франчайзингу і достовірність даних, наданих франчайзером. В Україні поки що немає неприбуткової франчайзингової організації, яка об'єктивно оцінювала б якість франчайзерів.

Саме тому я ціную компанії, що розвиваються повільно, але розумно. Які, швидше за все, не виграли жодного рейтингу. Як же знайти їх? Просто: керуючись своїм розумом. Уважно проаналізуйте інформацію, що надається франчайзером, порадьтеся з юристом щодо договору франчайзингу. Франчайзі має право отримати відповідь на питання, що його цікавлять. В іншому випадку просто варто розглядати інші пропозиції.

Компанія PROFIT system є найбільшою у Цн.-Сх. Європі зі спеціалізацією у комплексному франчайзинговому консалтингу. Офіси компанії працюють у Польщі, Україні, Чехії, Румунії та Угорщині. В портфелі PROFIT system - понад 200 успішно реалізованих консалтингових проектів в Європі. Також PROFIT system в Україні є видавцем єдиного періодичного видання тематики франчайзингу - журналу "Идеи бизнеса ФРАНЧАЙЗИНГ" та провідного порталу про франчайзинг та розвиток власної справи - FRANCHISING.UA

Опубліковано в журналі "Ідеї Бізнесу ФРАНЧАЙЗИНГ" 5/2012


читати статті

Як правильно створити сайт для нового бізнесу? /03.03.2017

Про те, як вибрати IT-компанію і створити ефективний сайт, розповідає маркетинг-директор компанії Skywell Олексій Хохлов.

Біржова торгівля приносить до 500% річних /03.11.2016

Про те, чим торгівля на біржі краща бізнесу, і де їй навчатися розповів консультант з інвестицій в американські активи AFA Андрій Савенко.

Як підприємцю не стати боржником банку? /14.09.2016

Про те, як повинен вести себе бізнесмен, що не в змозі виплачувати кредит, розповів провідний юрист ЮФ Лекснавігатор Едуард Хмиров.

Чи подешевшає Туреччина для українців? /09.12.2015

Про нові напрями та вплив міжнародної ситуації на ринок туризму розповідає керівник групи розвитку франчайзингу Join UP! Костянтин Куліда.

Тенденції ринку дитячого одягу /22.05.2015

Віталій Мякінін розповідає про зміни та перспективи даного сегменту

популярне на форумі

Секрети успішності магазину одягу

Вот интересная статья о том, как можно открыть свой магазин нижнего белья...

3 коментар
остання 17.04.2018
Как открыть кроличью ферму. Бизнес-план.

Имя кредитора: г-н Пол Уильям. Lender E-mail: paul_william_loanhouse@hotmail.com Мы предлагаем частные, коммерческие...

1 коментар
остання 02.04.2018
Секрети успішності магазину одягу

Ось інтернет магазин іспанської взуття https://elegante.com.ua/ там дуже гарне та елегантне взуття, а...

3 коментар
остання 03.01.2018
METRO: франчайзинг в Україні

Ребята! кто-то получил разъяснения или инфу по metro

5 коментар
остання 19.01.2017
METRO: франчайзинг в Україні

Хочу відкрити магазин! Підскажіть деталі по франшизі ramanyatsiuk@gmail.com Дякую

5 коментар
остання 08.12.2016
Алден-Вет кожного разу трохи інакша

Обратились в клинику 22 сентября. За день до этого мой кот вдруг стал каким-то слабым, припадал на...

27 коментар
остання 26.09.2016
Алден-Вет кожного разу трохи інакша

20.05.2016 ветеринар клиники Алден-вет Татьяна Федоровна Ковченко назначила моему коту уколы. После...

27 коментар
остання 25.05.2016
Алден-Вет кожного разу трохи інакша

Алден-Вет, клиника на Виноградаре у вас оставляет желать лучшего. Приехали по старой памяти в...

27 коментар
остання 04.02.2016