10.01.2011

Початок сезону - час для відкриття

Про те, в які місяці купівельна активність споживачів підвищується, розповідає Тетяна Карлова, керуючий партнер ТОВ "Дизайнерський центр"

В які місяці в Україні найкращі показники продажів одягу?
Найкращими місяцями з продажу одягу за світовими стандартами вважається жовтень і квітень. У нашій країні в останні роки у зв'язку з економічними обставинами ця сезонність трохи збивається. Якщо в Європі початок сезону - це лютий, то у нас змістилося на березень. Багато європейських брендів завозять нову колекцію вже наприкінці січня, а дехто дає якісь речі вже в кінці грудня. Але у нашого покупця бажання купувати нову колекцію з'являється тільки в березні, коли цьому сприяють якісь зовнішні чинники, як, наприклад, погода.

Тетяна Карлова, керуючий партнер ТОВ "Дизайнерський центр"

Листопад, наприклад, в нашій країні - це дуже поганий місяць з продажів. Я, думаю, це пов'язано з тим, що все одно у нас досить низька купівельна спроможність. Наприклад, у тій же Європі відмінності з продажів по різних місяцях набагато менші, ніж у нас. В Україні люди купують максимальну кількість одягу в тому ж жовтні і вважають, що на зиму вони вже укомплектовані. Решта ж покупок відбуваються за принципом: "чогось не вистачає", "дуже похолодало". Тоді, як у Європі - "прийшло новеньке", "побачив - сподобалося", "збираюся на вечірку - нічого вдягти". Зовсім інші передумови здійснення покупки.

Магазин найкраще відкривати на початку сезону. Тоді виходить максимальна концентрація покупок, тому що саме в цей час дуже багато людей починають ходити, дивитися нові колекції та оновлювати гардероб. Якщо відкривати в середині сезону, то, відповідно, купівельна активність менше. В кінці сезону ти майже відразу йдеш в сезонний розпродаж і не встигаєш заробити - час продажу за роздрібною ціною дуже маленьке.

Поділитися статтeю

Коментувати на форумі

0
Початок сезону - час для відкриття

Ще немає жодного коментаря до статті. Нехай Ваш буде першим.

Форум 293 теми, 1172 коментарі, 285 учасників

хочете більше?

нюслеттер Franchising.ua

If you see this, leave this form field blank