Як відкрити кредитну спілку? Бізнес-план

Вівторок
13.03.2012
Як заробляють неприбуткові організації?
 

Не тільки те, що називається бізнесом, приносить гроші: ставши співзасновником кредитного союзу, витративши при цьому мінімум власних зусиль, уже через 2-3 роки ви отримаєте те, що підприємці називають окупністю. Відповідно до Закону України "Про кредитні спілки" кредитна спілка - неприбуткова організація, заснована з метою задоволення потреб її членів у взаємному кредитуванні та наданні фінансових послуг. Однак це не означає, що членство в КС не принесе інвестору прибуток. Не всім до душі підприємницька діяльність, і не завжди можна вгадати, який бізнес буде успішним і швидко окупиться. Вклавши гроші в новий або ставши членом вже діючого кредитного союзу, за перший рік його роботи ви здатні повернути від 20 до 40% своїх коштів. Все, що потрібно, - брати участь у загальних зборах спілки, які в основному проводяться тільки раз на рік. Важливо пам'ятати: ризик властивий не тільки бізнесу. Тут також існує ймовірність того, що фінансовий рік принесе нульовий дохід. Однак навіть це не применшує переваг членства в такої неприбуткової організації. По-перше, у вас ніколи не буде боргів, по-друге, те, що подібна діяльність не принесла грошей цього року, зовсім не свідчить про те, що їх не буде в наступному. Союз, на відміну від бізнесу, не закриється через невисоку прибутковість або її відсутності.

Згідно з реєстром Держфінпослуг в Україні працює на сьогодні близько 600 кредитних спілок.

Вітчизняні реалії

Відповідно до реєстру Держфінпослуг, сьогодні в Україні працює близько 600 кредитних спілок. Найбільша концентрація установ - в Києві і Донецькій області. Однак якщо говорити про співвідношення кількості спілок до чисельності населення, лідируючі позиції займають Луганська, Чернівецька та Львівська області. У кожному регіоні може знаходитися до 80 організацій. Регіональність - не єдиний фактор, яким можна охарактеризувати становище вітчизняного "ринку" кредитних спілок. Неоднозначно розподіл за критерієм "мегаполіс/невелике місто ". З одного боку, в кредитні спілки великого міста залучено більшу кількість людей, а з іншого - у віддаленому населеному пункті послуги цієї організації найбільш затребувані. Тут в кредитний союз йдуть люди, для яких це єдина можливість отримати необхідні гроші. "Як правило, кошти, видані кредитною спілкою сільській місцевості, йдуть на споживче кредитування (купівля побутової техніки), кредитування приватних землевласників і фермерів, - розповідає президент Національної асоціації кредитних спілок України (НАКСУ) Петро Козинець. - Велика частка також припадає на соціальні кредити: на навчання, весілля, лікування, похорон і т. д. Цікаво, що в невеликих містах кредитні спілки видають набагато більше позик, ніж навіть комерційні установи. Так, за результатами одного з наших досліджень, один кредитний союз в Кам'янці-Подільському в 2011 році видав більше кредитів, ніж 30 банківських установ цього міста разом узятих". Ще одна важлива характеристика кредитного союзу - швидкість отримання кредиту. "Швидкість його видачі - це індивідуальна особливість кожної установи, - стверджує голова правління кредитної спілки "Володар" Олена Левицька. - Раніше було складніше, тому що банки могли видавати кредити навіть за 5-30 хвилин. Тепер такого кредитування вже практично не існує, і розгляд заявок у них триває до 30-ти днів, тоді як у нас терміни залишилися тими ж - близько трьох діб".

Бізнес-план

Сума початкових інвестицій:
1 млн грн

Витрати на місяць:

  • операційні: 100 тис. грн
  • відсотки на депозити: (500 тис. грн × 1,2) - 500 тис. грн = 100 тис. грн

Разом: 200 тис. грн

Доходи в місяць:

  • кредитування: (750 тис. грн × 1,35) - 750 тис.грн = 1012,5 тис. - 750 тис. грн = 265,5 тис. грн

Прибуток перед оподаткуванням
262,5 тис. грн - 200 тис. грн = 62,5 тис. грн

Окупність бізнесу
1 млн грн: 62,5 тис. грн = 16 міс. = 1,5 року

Представлений розрахунок є лише орієнтовним - для кожного конкретного випадку і умов цифри будуть змінюватись (Ціни взяті за Києвом)


найчайтіше читане

ТНК важко із франчайзингом /09.03.2010

Через недосконалість законодавства компанія віддає зараз перевагу розвитку власної мережі

Як відкрити АЗС. Бізнес-план /28.11.2011

Джоббінг чи власна автомобільна заправка?

Як відкрити кролячу ферму. Бізнес-план. /25.07.2014

Від хобі до бізнесу, або плоди кролівництва

Відкриття турагенції. Бізнес-план /23.11.2011

Зібрати речі і виїхати подалі від повсякденних проблем - мрія практично кожної людини. Багато хто прагне хоча б раз на рік її здійснити. Охочих заробити на цій людській пристрасті також знаходиться чимало. Ви опинилися серед них? Прекрасно! Для того, щоб ваш бізнес був прибутковим, важливо чітко для себе з’ясувати деякі нюанси цієї сфери.

Як відкрити клінінгову компанію? Бізнес-план /18.05.2013

Хоча в середньому рентабельність клінінгового бізнесу становить 10%, це не відлякує підприємців. Адже попит на послуги щорічно збільшується

популярне на форумі

Открытие СТО. Бизнес-план

Кредитор? Вам потрібна термінова позика чи бізнес-позика? Ти будешвідмовлено в отриманні позики...

3 коментар
остання 20.11.2017
Открытие СТО. Бизнес-план

Раскрутка, PR, брендинг, узнаваемость ТМ - дело маркетологов, а мастер должен заниматься своим...

3 коментар
остання 10.03.2017
BVS-Rabota: працевлаштування по франчайзингу

Вимоги до приміщення для філіала

1 коментар
остання 25.11.2016
LEGO по-франчайзингу

Я хочу получать комментарии по этой теме на e-mail

1 коментар
остання 16.08.2016
Открытие СТО. Бизнес-план

На рахунок зарплата майстру 30% від заказу. Це дуже мало як для майстра. Якщо дійсно хороший...

3 коментар
остання 15.07.2016
Работа за границей - возможность выжить?

Мне интересно, насколько реально перевестись в зарубежное отделение компании, если есть...

2 коментар
остання 21.05.2016
Ринок бутильованої води зростає

Лично я стараюсь употребить дневную норму воды. Чаще всего покупаю уже розлтую в бутыли воду, но...

2 коментар
остання 21.05.2016
Как открыть рекламное агентство. Бизнес-план

головне щоб структура бізнес плану відповідала стандартам (для якісних підприємств)

2 коментар
остання 12.04.2016