П'ятниця
28.11.2008
Усього за один місяць (з 17 жовтня по 18 листопада) в Україні закрилося більше 500 аптек.
 

У результаті були звільнені 2,5 тис. співробітників і ще кілька тисяч відправлені в неоплачувані відпустки, повідомляє «Дело», посилаючись на Державну службу лікарських засобів і виробів медичного призначення (ДСЛЗІМП).

Там пояснюють таку ситуацію обмеженням максимальної націнки на ліки, що уряд ввів ледве більше місяця тому. Тепер при оптовому продажі надбавка не може перевищувати 15%, а при роздрібної - 20%. Такі правила поширюються на всі асортименти лікарських засобів, що складає з 9 тисяч найменувань, включаючи вітаміни, лікувальну косметику й інші препарати, які приносять аптекам найбільший прибуток. Раніше держава регулювала націнки тільки на групу життєво важливих препаратів (1,4 тисячі найменувань).

Учасники фармацевтичного ринку вважають, що Кабмін установив занадто малу рентабельність на ліки. «Нормальна націнка для роздрібного продажу 28-31%», - вважає голова Миколаївської фармацевтичної асоціації Олена Пруднікова. На думку представників ДСЛЗІМП, у сільських населених пунктах вона має бути ще вище - близько 35%.

Як наслідок, стверджує прес-секретар ДСЛЗІМП Олена Ліцоєва, зараз аптеки заробляють тільки за умови великого товарообігу або на продажі дорогих імпортних ліків. «Вилучаються (із продажу) дешеві ліки, а це в першу чергу вітчизняна продукція», - пояснює вона.

У результаті українські виробники скорочують обсяги свого виробництва. «Ми зараз випускаємо менше лікарських препаратів, - повідомив глава прес-служби Борщагівського хіміко-фармацевтичного заводу Василь Манько. - Головна причина в тім, що дистриб'ютори перестали нам платити».

Учасники ринку виділяють і інші проблеми, які призвели до погіршення ситуації у фармацевтичній галузі. Так, за словами Олени Прудніковій, на падінні продажів аптек позначилася й економічна криза.

З 18 листопада державні лабораторії припинили прийом зразків імпортованих препаратів, через що дистриб'ютори не можуть оформити на них документи. За словами представників фармацевтичних компаній, така ситуація відбулася через реорганізацію в Мінздраві.

Ситуація збільшується зростаючим курсом долара. «Увозячи в Україну товар за курсом 5 гривень за $1, додавши максимально дозволені 15%, одержуємо 5,75, - говорить Нікушин. - Надавши відстрочку аптеці на 15-30 днів, ми вже маємо справу з курсом 6 гривень». У результаті, за словами провізора відділу закупівель мережі аптек «Авіценна» (Вінниця) Олени Кучеровської, зараз практично припинилися поставки ліків від імпортних виробників. «Через курс долара дистриб'юторам невигідно зараз продавати», - резюмував провізор.

rynok.biz

найчайтіше читане

Відкриття СТО. Бізнес-план /16.11.2011

Як заробити на станції техобслуговування автомобіля

Яким має бути підприємець /26.02.2010

Тест на підприємництво

Маркетинг та дослідження ринку /18.02.2010

В цій статті мова піде про явище маркетингу та його роль в успішності підприємства. Розглядаються методи дослідження ринку, збір, аналіз та використання інформації, яка необхідна в процесі прийняття рішень планування бізнесу і визначення вірогідності здійснення планованої діяльності

Як відкрити клінінгову компанію? Бізнес-план /18.05.2013

Хоча в середньому рентабельність клінінгового бізнесу становить 10%, це не відлякує підприємців. Адже попит на послуги щорічно збільшується

Види франчайзингу /19.11.2009

Франчайзингові системи можна структурувати по багатьом критеріям. Представляємо найпоширенішу класифікацію