Антикризові франшизи

Вівторок
03.11.2009
Щоб підтримати потенційних та дійсних франчайзі в період кризи, франчайзери вдаються до певних методів
 

Підприємцеві завжди жилось нелегко. Принаймні в нашій країні. Особливо в тій економічній ситуації, що склалася. Але підприємець на то й він підприємець, що завжди знайде вихід.

Багато франчайзингових систем наразі закрили свої франчайзингові проекти, мовляв, зараз криза, в людей грошей немає. Але на ринку спостерігаються також чимала кількість компаній, які, незважаючи ні на що, активно розвиваються, розширюють свою мережу, освоюють нові, часом зовсім невеликі міста. В чому ж тут таємниця?

Справа в тому, що ці франчайзери розробили дієві методи підтримки своїх дійсних і потенційних партнерів-франчайзі. Розуміючи, наскільки важко підприємцю зараз отримати кредит і вибудувати роботу свого підприємства зараз таким чином, щоб воно окупилося у не досить довгий термін та почало приносити прибуток, компанії йдуть на деякі поступки, змінюючи таким чином умови співпраці на певний період. Крім того у кризові часи та під час спадів в економіці часто спостерігається розвиток франчайзингових систем, консолідація підприємництва, прагнення працювати "під крилом" досвідченої знаної компанії. Тому стимулювання входження у франчайзингову систему має зараз досить велику вагу.

Портал Franchising.ua дізнався у компаній-франчайзерів, яким чином вони протистоять кризі.

Найпоширеніший метод, до якого звертаються франчайзери з різних галузей, – це зміна умов оплати паушального внеску та/чи роялті. Паушальний внесок або взагалі відміняють або пропонують виплачувати його частинами протягом певного терміну. Роялті зовсім скасовують рідко ("Універсальний прибиральник"), найчастіше просто зменшують цифру. Відомими франчайзерами, що вдаються зараз до цього методу є "Галопом по Європах", International Kids Club.

Інший спосіб – різноманітні видозміни формату підприємства. Тут є різні підходи: поступки щодо оформлення приміщення (Savage), зміна форматів щодо асортименту (найчастіше у торгівлі, наприклад, Sela), адаптація формату і асортименту під невеликі міста, розробка додаткових економ-форматів з меншим асортиментом продукції чи спектром послуг. Також франчайзери сфери торгівлі пропонують зараз часткову виплату суми за першу партію товару, франчайзі розраховуються надалі за певний період (JHIVA).

Важливо відмітити, що франчайзери зараз дуже вимогливо ставляться до місця розташування франчайзингового підприємства, ретельно аналізують міста та легкодосяжні для клієнтів і вигідні місця у них.

Іноді франчайзингові системи пропонують обладнання у подарунок за умови приєднання до мережі у певному форматі (хімчистка "Персія"). Трапляються випадки, коли франчайзери пропонують патнерам часткове вкладення своїх інвестицій у підприємство. Так робить Sport Life, Делта Спорт, що розвиває в Україні мережі магазинів Nike і Mexx.

Як бачимо, способів підтримки франчайзі та стимулювання входження у мережу досить багато, вони варіюються та мають свої нюанси залежно від сфери діяльності франчайзингової системи. Звичайно всі ці методи не є панацеєю від тяжкої хвороби, але за правильного розумного підходу вони є досить дієвими.


найчайтіше читане

Відкриття СТО. Бізнес-план /16.11.2011

Як заробити на станції техобслуговування автомобіля

Яким має бути підприємець /26.02.2010

Тест на підприємництво

Маркетинг та дослідження ринку /18.02.2010

В цій статті мова піде про явище маркетингу та його роль в успішності підприємства. Розглядаються методи дослідження ринку, збір, аналіз та використання інформації, яка необхідна в процесі прийняття рішень планування бізнесу і визначення вірогідності здійснення планованої діяльності

Як відкрити клінінгову компанію? Бізнес-план /18.05.2013

Хоча в середньому рентабельність клінінгового бізнесу становить 10%, це не відлякує підприємців. Адже попит на послуги щорічно збільшується

Види франчайзингу /19.11.2009

Франчайзингові системи можна структурувати по багатьом критеріям. Представляємо найпоширенішу класифікацію

популярне на форумі

Де купити ноубук

Всім привіт! Хочу купити собі ноутбук для роботи, та не можу визначитись. Підкажіть мені, який...

1 коментар
остання 08.10.2022
Как открыть кроличью ферму. Бизнес-план.

URGENT LOAN IS AVAILABLE NOW TODAY I GOT MY DESIRED LOAN AMOUNT $760K FROM A RELIABLE,TRUSTED AND REGISTERED PRIVATE LOAN COMPANY LAST...

2 коментар
остання 10.05.2022
первый бизнес

Шановний Сергій! Франшиза клінінгової компанії СуперКлін.Старт бізнесу всього 21...

5 коментар
остання 10.10.2020
Франчайзинг СуперКлин

Франшиза клінінгової компанії СуперКлін - це готовий бізнес за 21 день Формат Light та Формат...

1 коментар
остання 10.10.2020
What area unit the characteristics of a decent paragraph?

A paragraph may be a assortment of sentences that all relate to 1 main plan or topic. Effective paragraphs have four main characteristics: a subject sentence, unity, coherence,...

1 коментар
остання 10.01.2019
Як знайти бізнес-ідею для себе

Текст ні про що! Якби ціллю автора було не налити води (потрібної кількості символів), то було б...

1 коментар
остання 06.12.2018
Как открыть кроличью ферму. Бизнес-план.

Имя кредитора: г-н Пол Уильям. Lender E-mail: paul_william_loanhouse@hotmail.com Мы предлагаем частные, коммерческие...

2 коментар
остання 02.04.2018
METRO: франчайзинг в Україні

Ребята! кто-то получил разъяснения или инфу по metro

5 коментар
остання 19.01.2017