18.04.2014

Рітейлери завмерли в очікуванні

Роботу в Криму зупинили, як мінімум, п’ять великих рітейлерів

Роботу в Криму припинили, як мінімум, п'ять великих рітейлерів, а близько 50 брендів згорнули свою діяльність, пише портал ubr.ua. Найбільший у світі продавець одягу - іспанська група Inditex, не відкрила свої магазини в симферопольських торгових центрах "Південна Галерея" і Meganom. Раніше повідомлялося, що бренди групи (Zara, Bershka, Stradivarius, Pull & Bear, Massimo Dutti і Oysho) відкриються в березні, але спочатку відкриття відклали, а потім з'явилася інформація, що рітейлер заморожує кримські проекти.

Торгівельний центр Meganom Фото торгівельний центр

Рада прийняла закон "Про забезпечення прав і свобод громадян на тимчасово окупованій території України", але до закону не увійшли положення, що регулюють підприємницьку діяльність.

Практично одночасно з припиненням діяльності в Криму Inditex, стало відомо, що McDonald's призупинив роботу на півострові, закривши всі три ресторани. Також відомо, що найбільший продавець взуття в Україні - група компаній MTI (мережі Інтертоп і Plato) закрила свої п'ять кримських магазинів. Компанію їм склали ресторанна мережа "СушиЯ ", а також мережа магазинів одягу Kira Plastinina.

"Це не остаточне рішення, зараз багато рітейлерів взяли паузу в очікуванні прийняття закону про окуповані території, - пояснює Олександр Фіалка, керуючий партнер Ukrainian Retail Association. - Зараз орендарі не хочуть ризикувати: якщо закон буде прийнятий з негативною економічною частиною, є ризик блокування товару, неотримання виручки, складнощів з інкасацією і зборами товару, ризик введення жорстких штрафних санкцій і навіть кримінальної відповідальності".

Поділитися статтeю

Коментувати на форумі

0
Рітейлери завмерли в очікуванні

Ще немає жодного коментаря до статті. Нехай Ваш буде першим.

Форум 293 теми, 1172 коментарі, 285 учасників

хочете більше?

нюслеттер Franchising.ua

If you see this, leave this form field blank