18.04.2014

Рітейлери завмерли в очікуванні

Роботу в Криму зупинили, як мінімум, п’ять великих рітейлерів

Роботу в Криму припинили, як мінімум, п'ять великих рітейлерів, а близько 50 брендів згорнули свою діяльність, пише портал ubr.ua. Найбільший у світі продавець одягу - іспанська група Inditex, не відкрила свої магазини в симферопольських торгових центрах "Південна Галерея" і Meganom. Раніше повідомлялося, що бренди групи (Zara, Bershka, Stradivarius, Pull & Bear, Massimo Dutti і Oysho) відкриються в березні, але спочатку відкриття відклали, а потім з'явилася інформація, що рітейлер заморожує кримські проекти.

Торгівельний центр Meganom Фото торгівельний центр

Рада прийняла закон "Про забезпечення прав і свобод громадян на тимчасово окупованій території України", але до закону не увійшли положення, що регулюють підприємницьку діяльність.

Практично одночасно з припиненням діяльності в Криму Inditex, стало відомо, що McDonald's призупинив роботу на півострові, закривши всі три ресторани. Також відомо, що найбільший продавець взуття в Україні - група компаній MTI (мережі Інтертоп і Plato) закрила свої п'ять кримських магазинів. Компанію їм склали ресторанна мережа "СушиЯ ", а також мережа магазинів одягу Kira Plastinina.

"Це не остаточне рішення, зараз багато рітейлерів взяли паузу в очікуванні прийняття закону про окуповані території, - пояснює Олександр Фіалка, керуючий партнер Ukrainian Retail Association. - Зараз орендарі не хочуть ризикувати: якщо закон буде прийнятий з негативною економічною частиною, є ризик блокування товару, неотримання виручки, складнощів з інкасацією і зборами товару, ризик введення жорстких штрафних санкцій і навіть кримінальної відповідальності".

Поділитися статтeю

Коментувати на форумі

0

хочете більше?

нюслеттер Franchising.ua

If you see this, leave this form field blank