Коли в розпорядженні опиняється певна значна або не дуже сума грошей, виникає питання, як використати її найбільш раціональним способом.
Шукаємо
Добре, коли новоспечений підприємець абсолютно точно знає, яким бізнесом збирається займатися. Наприклад, справа, про яку він мріяв все свідоме життя, або навпаки, дитяча мрія, якій нарешті з'явилася можливість збутися. Або це конкретна сфера, де людина досягла досконалості, стала професіоналом, якого тепер сковують рамки роботи "на когось". У таких випадках вибір необхідної пропозиції в певній сфері серед компаній-конкурентів буде набагато простіший: зважити все "за і проти" кожної конкретної пропозиції, спробувати "вписати" в територію, на якій доведеться працювати, проаналізувати попит і пропозицію даного виду товару або послуги в цій місцевості, споживчу аудиторію.
Вибирати бізнес-ідею необхідно за допомогою аналізу та співвідношення наявної франчайзингової пропозиції та стану ринку |
Проте, досить часто виникає ситуація, коли підприємець насправді не обмежений строгими рамками певної сфери ведення бізнесу. Ось в цьому випадку і виникає поширена помилка: людина "зациклюється" на певному напрямі, вибираючи просто найбільш відомий і розкручений бренд. Найяскравіший приклад тому – франчайзинг гарячої випічки "Форнетті". Маючи близько $5.000, досить велике число підприємців, не проаналізувавши спектр пропозицій інших компаній-франчайзеров, звернеться з пропозицією партнерства саме до цієї компанії. Ще невеликий відсоток франчайзі зацікавиться пропозиціями конкурентів цього безумовного лідера сфери стріт-фуду.
Але успішний впізнанний бренд – це зовсім не обов'язкова запорука успіху і високих прибутків. Цілком можливо, що на конкретній території, і в конкретний час у конкретного підприємця бізнес з абсолютно іншої сфери може принести набагато більших результатів.
Вибір бізнес-ідеї повинен проводитися методом активного "мозкового штурму": за допомогою аналізу і співвідношення наявної бізнес-ідеї – франчайзингового пропозиції і актуального стану ринку. Потенційно успішною може вважатися бізнес-ідея, заснована на об'єктивних можливостях певної економічної ситуації і станах окремого ринку. Краще всього вибирати такий вид бізнесу, в якому можливе зростання і збільшення об'ємів споживання. Інший варіант – знайти нішу, в якій в даній місцевості не буде конкуренції. Саме унікальність товарів і послуг або унікальність якості їх надання найчастіше є запорукою успішності бізнесу в будь-якій сфері.
Давайте спробуємо проаналізувати наявні бізнес-ідеї від компаній-франчайзеров, узявши за відправну точку нашого дослідження суму початкових інвестицій до $10.000.
Перекусимо?
У діапазоні громадського харчування найбільше представлено компаній, що пропонують для своїх клієнтів ті або інші продукти харчування, а для франчайзі – ті або інші форми їх розповсюдження. Як приклад – одна з найбільш затребуваних підприємцями сфер – стріт-фуд. Компанії пропонують своїм франчайзі організувати фірмову точку з продажу своєї продукції. Такий бізнес характеризуєтся досить високим попитом – в швидкому темпі сучасного життя перекусити на ходу знаходиться досить багато охочих.
Серед франчайзеров, що пропонують франшизу в цій сфері, такі компанії, як "Форнетті" – безумовний лідер в стріт-фуді не лише України, але і Європи; "Рум’яночка", що пропонує подібну продукцію – гарячу випічку-слойки з різноманітними начинками, вказуючи своєю головною перевагою якість своєї продукції на відміну від угорського конкурента. Також будує франчайзингову мережу "Чудо-піч", що має свого німецького родича і робить ставку на випічку продукції в особливій конвекційній печі. Спеціальний апарат пончиковий фритюрний пропонує своїм франчайзі і "Пан Пишко", в асортименті якого – солодкі пончики-пишки.
Дуже важливо вдало вибрати місце для торгової точки, щоб поруч не було конкурентів |
Для організації такого бізнесу знадобиться від 7 до 35.000 грн початкових інвестицій. Необхідна площа для торговельної точки – від 3 кв.м в місцях з жвавим потоком людей. Устаткування зазвичай надається компанією і входить в суму інвестицій: устаткування для випічки, морозильна камера. Найчастіше на точці дозволяється продавати супутні товари.
Також до сфери стріт-фуду можна віднести досить нову для України концепцію вареної кукурудзи в стакані. Першою в нашій країні цю бізнес-ідею впровадила компанія CORN HOUSE, потім також з'явилися Must Eat і "Кукурузник". Такі торговельні точки зазвичай відкриваються в торговельно-розважальних центрах, тому що варена кукурудза - це скоріше ласощі: вона не націлена виконувати основну функцію продукції сфери стріт-фуду – швидке насичення, "перекус на ходу".
Не відносяться до стріт-фуду, але також пропонують організувати бізнес з продажу продуктів харчування такі компанії як: "Наша Ряба", "Гаврилівські курчата", "Пан Курчак", "Дригало". Перші три надають можливість організувати торговельну точку з м'ясною продукцією власного виробництва, в асортименті "Дригало" - різні напівфабрикати. Для відкриття фірмових точок такого плану буде потрібно від 15.000 до 20.000 грн.
Автоматизуємо?
Вендінг – це продаж товарів і послуг за допомогою автоматизованих систем (торговельних автоматів). Вендінг набув широкого поширення в світі, як зручний і не дуже вимогливий спосіб вести торгівлю або надавати послуги. Часто вендінгові компанії розвиваються по франчайзингу. Такий бізнес примітний відсутністю необхідності організовувати офіс і відповідно вимагає менших капіталовкладень. Найбільш затребувані в Україні вендінгові франшизи: "Радість", "Лонді", "Небесна Криниця", "Майстер Спин".
"Радість" - одна з мереж, що найуспішніше розвивається та не вимагає великих інвестицій. Пропонуються послуги організації міні-пралень в гуртожитках і установки ландроматів, а також апаратів для чищення взуття.
Франчайзі "Лонді" встановлюють вендінгові масажні крісла в готелях, санаторіях, здравницях. Послуги з масажу також надає компанія "Мастер Спин". Варто відмітити, що бізнес вендінгових масажних крісел дуже постраждав під час кризи, адже масаж – не першочергова потреба людини. Проте, як стверджують франчайзери, в такій ситуації просто необхідно ретельніше підходити до вибору місця для установки масажного крісла.
Ще один вендінговий винахід – копіювальний апарат "Копіркин". Це автоматичний пристрій, що робить ксерокопії і приймає оплату. Про кількість потенційних місць для установки розповідати, напевно, і не варто. Інший варіант – "Бахілкін" - автоматизований апарат з продажу бахіл в капсулах. Такий пристрій стане в пригоді в різних медичних установах, спортивних клубах, басейнах, музеях і школах.
Кількість інвестицій безпосередньо пов'язана з вартістю вендінгового апарату. У представлених концепціях ця сума складає від $1.000 до $5.000.
Полетіли?
У сфері туристичного бізнесу виділяється декілька значних гравців. Однією з найбільш відомих компаній є "Галопом по Європах", яка зараз вливається в усесвітньо відому мережу "TUI-Travel", яка є офіційним перевізником Євро-2012. Туристичний продукт трохи іншого формату – "горящі" путівки –пропонують компанії "Сеть Агенств Горящих Путевок" і "Сеть Магазинов Горящих Путевок". Нещодавно про розвиток по франчайзингу оголосила компанія "Соната-Тревел", яка тепер розвиває "Мережу агенцій Соната".
Особливістю такого бізнесу є сезонність по різних напрямах, проте компанії компенсують її різними іншими проектами, які дозволяють надавати туристичні послуги цілий рік.
Для відкриття представництва туристичної компанії буде потрібний офіс і персонал, що має досвід роботи в такому бізнесі, а також від $2.000 до $10.000.
Попрацюємо?
Взагалі компаній, що надають працевлаштування за кордоном зараз досить багато. Охочих пошукати кращу роботу "там, де нас нема" теж достатньо. Проте організувати такий бізнес можна тільки за наявності налагоджених партнерських зв'язків з компаніями-працедавцями. Серед українських компаній з працевлаштування франшизу пропонує лише OSKO. Щоб стати франчайзі цієї компанії необхідно від $3.000 до $6.000.
Для того, щоб відкрити франчайзинговий офіс OSKO, необхідно пройти співбесіду для виявлення спроможності займатися таким бізнесом |
Відремонтуємо?
Ще одна можливість організувати власну справу – зайнятися доставкою і установкою металопластикових вікон. Таку пропозицію можна знайти у компаній "Окошко" і "Віконда". Сума початкових інвестицій, що буде потрібна для початку бізнесу такого роду, – від 6.000 до 8.000 грн.
Зробимо світ чистішим?
До цього розділу варто віднести франчайзерів, що пропонують організувати бізнес, що має безпосереднє відношення до чистоти і гігієни: від магазинів з продажу мильних виробів і закінчуючи хімчистками і клінінговимі компаніями.
З клінінгових компаній України франчайзинг зараз пропонує "Універсальній Прибиральник". Для ведення такого бізнесу знадобиться 15.000 - 25.000 грн, проте це за умови наявності автомобіля для виїздів до клієнтів.
Серед хімчисток, які потрапляють в діапазон до $10.000, можна купити франшизу лише компанії "Персія". Найбільш проста концепція такої хімчистки обійдеться в $1.500.
Вже згадувалися вище вендінгові пральні самообслуговування і ландромати "Радість", які також відносяться й до цього розділу.
Ще однією цікавою бізнес-ідеєю є відкриття торговельної точки з продажу мильних виробів ручної роботи і косметики. Таку продукцію, виготовлену за оригінальними рецептами, на українському ринку пропонують два франчайзера – "Лавка мильних скарбів" і "Attirance".
Реклама – двигун торгівлі?
У наше століття інформаційних технологій не можна не відмітити ще один напрям – побудова франчайзингового бізнесу в області реклами. Тут теж можна знайти для себе цікаві ідеї. Є пропозиція встановлювати ексклюзивно в своєму регіоні монітори для реклами "Медіа – світ" в суспільному транспорті. Крім того, зацікавленим роботою в мережі Інтернет, можна співпрацювати за системою франчайзингу з інтернет-порталами "Укрбізнес" і Dovidka.ua.
Що ще?
Сфер, в яких можна знайти цікаві бізнес-ідеї насправді дуже багато. Проте далеко не всі вони потрапляють у розряд "франшиза вартістю до $10.000". Не зважаючи на це, знаходяться і там декілька концепцій.
Для тих, хто цікавиться архітектурою і дизайном, а також їх викладанням, є можливість відкрити франчайзингову Авторську Школу Архітектури і Дизайну Ірини Белової-Сморж, для організації якої буде потрібна навчальна аудиторія і близько $5.000 до $7.000.
Відкрити дитячу розважальну кімнату в торговельно-розважальному центрі пропонує компанія "Тарзанія". Для цього необхідно близько $10.000.
Робимо висновки
Бізнес-ідей, що укладаються в суму $10.000 досить багато. Головне завдання – вибрати не тільки бізнес, який буде найбільш успішним, але й знайти серед всього іншого таку справу, якою дійсно цікаво буде займатиметися, адже власний бізнес затягує з головою, особливо на перших порах, і займає велику частину вільного часу і думок.
Редакції порталу Franchising.ua залишається лише побажати успіху підприємцям в пошуку відповідної бізнес-ідеї.
читати статті
Своїм підприємницьким досвідом та ідеєю самого економічного отоплення ділиться Олег Литвинов
Втілюючи задумані плани в життя, компанія знаходиться в активному пошуку франчайзі
У березні відбулися франчайзингові відкриття у Броварах та Черкасах
Цього року 9-ти річний ювілей відзначає компанія TOP SECRET (Україна)
Про франшизу рекрутингового агентства BVS-Rabota, про стратегію просування компанії та її тенденції, розповідає Віталій Беленець, засновник і власник компанії.
найчайтіше читане
В Україні по франчайзингу пропонуватиметься концепція традиційного європейського хлібобулочного виробу
Як заробити на станції техобслуговування автомобіля
Хоча в середньому рентабельність клінінгового бізнесу становить 10%, це не відлякує підприємців. Адже попит на послуги щорічно збільшується
Візитна картка створює враження про компанію. Ось чому надзвичайно важливо, як саме вона виглядає та що на ній написано
Які формати зараз найбільш популярні та прибуткові
популярне на форумі
Де купити ноубук
Всім привіт! Хочу купити собі ноутбук для роботи, та не можу визначитись. Підкажіть мені, який...
Как открыть кроличью ферму. Бизнес-план.
URGENT LOAN IS AVAILABLE NOW TODAY I GOT MY DESIRED LOAN AMOUNT $760K FROM A RELIABLE,TRUSTED AND REGISTERED PRIVATE LOAN COMPANY LAST...
первый бизнес
Шановний Сергій! Франшиза клінінгової компанії СуперКлін.Старт бізнесу всього 21...
Франчайзинг СуперКлин
Франшиза клінінгової компанії СуперКлін - це готовий бізнес за 21 день Формат Light та Формат...
What area unit the characteristics of a decent paragraph?
A paragraph may be a assortment of sentences that all relate to 1 main plan or topic. Effective paragraphs have four main characteristics: a subject sentence, unity, coherence,...
Як знайти бізнес-ідею для себе
Текст ні про що! Якби ціллю автора було не налити води (потрібної кількості символів), то було б...
Как открыть кроличью ферму. Бизнес-план.
Имя кредитора: г-н Пол Уильям. Lender E-mail: paul_william_loanhouse@hotmail.com Мы предлагаем частные, коммерческие...
METRO: франчайзинг в Україні
Ребята! кто-то получил разъяснения или инфу по metro