Середа
04.11.2009
Будь-яке ведення господарської діяльності пов’язане з ризиком, і франчайзинг не є винятком із правила
 

Деякі підприємці вважають, що приєднуючись до мережі, отримують готовий рецепт легкого та прибуткового ведення бізнесу. Перед тим, як долучатися до вибраної мережі, варто добре проаналізувати всі сторони франчайзингу.

  1. Контроль зі сторони франчайзера

    Відносини між франчайзером на франчайзі базуються на контролі. Франчайзі є власником своєї компанії, але франчайзинговий договір зобов’язує його до ведення діяльності згідно записаних правил. Франчайзі повинен добре розуміти, що взамін за численні переваги, що надає франчайзинг, треба змиритися із контролем стандартів якості. Франчайзі, який не хоче признавати контролю, несе шкоду не лише своєму підприємству, але й цілій франчайзинговій системі та негативно впливає на інших франчайзі. Саме для уникнення таких випадків франчайзер буде впроваджувати стандарти і вимагати, щоб їх дотримувалися.

    І навіть не до кінця правильно називати контроль зі сторони франчайзера недоліком для франчайзі. Контроль за дотриманням вимог означає, що франчайзер дбає про торгову марку та гудвіл фірми, що неодмінно принесе прибуток в довготерміновій перспективі для франчайзі. Інша справа, коли франчайзі не хоче дотримуватися стандартів, - такому підприємцю варто вести власний, а не франчайзинговий бізнес.

  2. Стандарти
    Всі франчайзі зобов'язані дотримуватися стандартів франчайзингової системи згідно договору. Франчайзі може лише вносити свої пропозиції, проте не факт, що вони будуть втілені в життя. Це дуже обмежує ініціативу франчайзі.

  3. Оплати
    Нічого не буває безкоштовно. За можливість користування ноу-хау франчайзера, за менший ризик та підтримку потрібно буде платити. Франчайзі платить франчайзеру вступну франчайзингову оплату, пізніше періодичні платежі та часто платежі у маркетинговий фонд. І навіть у випадку, коли договір не передбачає жодних оплат, франчайзі все одно буде зобов’язаний купувати товар при посередництві франчайзера. Можна підсумувати так: чим більш прибутковим є бізнес і чим більша ймовірність успіху, тим більше повинен буде заплатити франчайзі.

  4. Важке розлучення
    Франчайзинговий договір буде містити певні обмеження щодо продажу та перенесення прав відносно франчайзингової точки. Це зменшує економічну свободу франчайзі, пов’язану з веденням його господарської діяльності, але це має своє логічне пояснення. Якщо франчайзер досить прискіпливо ставиться до вибору локалізації, чому тоді він має бути менш старанним щодо вибору правонаступника франчайзі?

  5. Помилки франчайзера
    Франчайзери часами роблять помилки в управлінні системою. Наприклад, впроваджені ним інновації в системі можуть не виправдати себе або ж навіть зашкодити франчайзі. Добре ім’я франчайзингової системи та репутація торговельної марки можуть стати менш популярними також з причин, що від франчайзера не залежать.

  6. Банкрутство франчайзера
    Якщо франчайзер оголосить про банкрутство це призведе до ануляції франчайзингового договору, тому варто перевірити доступну інформацію про фінансовий стан франчайзера.


читати статті

Франчайзинг, агенція чи самостійно /30.11.2009

Агенція, франчайзинг чи, можливо, вести бізнес самостійно? Кожен з цих виборів має свої переваги

Можливі непорозуміння /30.11.2009

Представляємо роз’яснення деяких випадків, які часом вводять в оману або є не до кінця зрозумілими

Пишемо франчайзинговий бізнес-план /27.11.2009

Деякі франчайзери вимагають від кандидатів представлення бізнес-плану під конкретну величину інвестицій і конкретне розташування точки. Таким чином вони перевіряють бізнесовий талант франчайзі.

Мультиліцензія, або вищий пілотаж /27.11.2009

Їх називають "мультифранчайзі" бо замість однієї франчайзингової точки вони мають декілька. Вони не сидять на одному місці, а подорожують від однієї своєї точки до іншої

Вибираємо ідею для бізнесу /27.11.2009

Вибір франчайзингової системи іноді нагадує початок кохання. Краса може ховати на перших порах поганий характер. Як же цьому запобігти?

популярне на форумі

Де купити ноубук

Всім привіт! Хочу купити собі ноутбук для роботи, та не можу визначитись. Підкажіть мені, який...

1 коментар
остання 08.10.2022
Как открыть кроличью ферму. Бизнес-план.

URGENT LOAN IS AVAILABLE NOW TODAY I GOT MY DESIRED LOAN AMOUNT $760K FROM A RELIABLE,TRUSTED AND REGISTERED PRIVATE LOAN COMPANY LAST...

2 коментар
остання 10.05.2022
первый бизнес

Шановний Сергій! Франшиза клінінгової компанії СуперКлін.Старт бізнесу всього 21...

5 коментар
остання 10.10.2020
Франчайзинг СуперКлин

Франшиза клінінгової компанії СуперКлін - це готовий бізнес за 21 день Формат Light та Формат...

1 коментар
остання 10.10.2020
What area unit the characteristics of a decent paragraph?

A paragraph may be a assortment of sentences that all relate to 1 main plan or topic. Effective paragraphs have four main characteristics: a subject sentence, unity, coherence,...

1 коментар
остання 10.01.2019
Як знайти бізнес-ідею для себе

Текст ні про що! Якби ціллю автора було не налити води (потрібної кількості символів), то було б...

1 коментар
остання 06.12.2018
Как открыть кроличью ферму. Бизнес-план.

Имя кредитора: г-н Пол Уильям. Lender E-mail: paul_william_loanhouse@hotmail.com Мы предлагаем частные, коммерческие...

2 коментар
остання 02.04.2018
METRO: франчайзинг в Україні

Ребята! кто-то получил разъяснения или инфу по metro

5 коментар
остання 19.01.2017