27.04.2013

Кінець вуличної кави?

Через вибух у столиці заборонили діяльність кав’ярень, які працюють на газових балонах

В четвер, 25 квітня, у центрі столиці на Подолі згоріла автокав'ярня. Оскільки мобільна точка працювала на газовому балоні, для місцевої влади інцидент став ще однією причиною заборонити діяльність автомобільних кав'ярень, які користуються цим пристосуванням. Адже день перед тим, 24 квітня, КМДА розглядала питання небезпечності такої автоторгівлі. Близько 90% київських мобільних кав'ярень працюють на газових балонах. І перехід на інше джерело живлення (електрику) та його використання - надто дороге задоволення.

Вибух на Подолі Фото facebook.com

Пожежа відбулася близько 12:30, неподалік від Гостинного Двору на Подолі.

Бариста згорілої вуличної кав'ярні стверджує, що, оскільки місце для торгівлі тут - доволі "злачне", останнім часом він зазнавав погроз. А напередодні вибуху бачив, як невідомий чоловік підкинув щось під колеса машини. До версії навмисного підпалу схиляється й Асоціація мобільних кав'ярень. Її президент, Віталій Бяльський, впевнений, що даний випадок ніяк не пов'язаний з використанням газових балонів.

"Потрібно розрізняти вибух та пожежу. Коли відбувається вибух, завжди є постраждалі. В даному випадку це була звичайна пожежа, яка може відбутися у будь-якій квартирі через звичайне елекричне замикання, - стверджує Роман Кудрицький, власник торгової марки "Don Pedro" та однойменної мережі, яка розвивається по франчайзингу. - Автокав'ярні ТМ Don Pedro працюють на електричному живленні, проте не виключено, що наслідки події можуть торкнутися і таких торговельних точок, як наші. Існує ймовірність, що цей випадок буде використано проти всіх мобільних кав'ярень".

Сфера мобільних кав'ярень - одна з галузей, яка практикує франчайзинг. Партнерські пропозиції на цьому ринку мають такі торговельні марки, як Don Pedro, Del Centra і Кава Nova. Як ситуація, що сталася, позначиться на діяльності франчайзерів та привабливості їхніх пропозицій? Чи вдастся Асоціації мобільних кав'ярень відстояти права цієї спільноти підприємців? Побачимо згодом.

Поділитися статтeю

Коментувати на форумі

0

хочете більше?

нюслеттер Franchising.ua

If you see this, leave this form field blank