Європейці їдять українське?

Понеділок
11.02.2013
"Органічна продукція у великих поставках йде в Європу, США, Канаду та Японію", - стверджує Голова Правління Федерації органічного руху Євген Мілованов
 

Значна частина виготовленої в Україні органічної продукції експортується за кордон. Як ви це оцінюєте?
Наші продукти експортуються в різні країни світу, але в дуже малій кількості - в Європейський Союз. Органічна продукція ж, навпаки, у великих поставках йде в країни Європи, США, Канаду та Японію. Тут йде мова про рівень експорту. Будь-які експортні поставки - це позитивна річ для країни. Але, якщо говорити про органічну продукцію, то чим більша її частка в експорті - тим більш позитивно ця складова говорить про зовсім інший цивілізаційний рівень розвитку культури агровиробництва конкретної країни, в нашому випадку - України.

Чи сприяє держава розвиткові виробництва сертифікованих органічних продуктів в Україні?

Багато країн на державному та регіональному рівнях підтримують розвиток органічного виробництва. З державних бюджетів виділяються значні суми - мільйони і мільярди доларів США. В Україні ж поки органічний сектор розвивається переважно на рівні приватних ініціатив.

Хто контролює якість вітчизняної органічної продукції?

В Україні працює 14 офіційних та сертифікованих органів (співзасновником одного з них є Федерація органічного руху України), решта - іноземні. Всі згадані органи відповідним чином акредитовані. Вони обов'язково перевіряються міжнародними експертами на володіння знаннями та наявність досвіду відстежувати виконання умов європейського законодавства виробниками. Так сертифікована органічна продукція може продаватися не тільки в Україні, але і в країнах Євросоюзу. Саме такі продукти маркуються "євролістом". Це говорить про те, що виробники не тільки називають себе "органічними", але вони відкриті настільки, що впускають до себе для інспектування та контролю професіоналів на святая святих - на всі цикли виробництва. Послуги інспекції та сертифікації для виробників - не дешеві. Але при цьому сертифікуючі органи проводять аудит всієї документації, процесу виробництва, етапів реалізації продукції і, в разі позитивного рішення, видають органічний сертифікат.