Стан ринку франчайзингу за підсумками 2008р.
Головні тенденції 2008 року:
- ріст кількості франчайзерів з 301 до 380 - за рік +26%;
- охоплення 92 на противагу 84 галузям економічної активності - за рік +10%;
- кількість точок в мережевому бізнесі збільшилося з 18.170 до 33.631 – за рік +85 %;
- поява нового мережевого сегменту і, що саме головне, франчайзингового бізнесу - фінанси. Розвиток банків по франчайзингу, поки-що один представник, проте лідер не залишиться на одинці;
- "перегони" між ресторанним бізнесом та послугами для населення, як передбачалося, вирішилися на користь послуг населенню, що вказує на інтенсифікацію підприємницької активності в пошуку нових комерційних ніш;
- кількість франчайзі зафіксовано в два рази більше, ніж в минулому році - майже 12 тис. точок.
Звичайно, бувають невдачі франчайзерів, або відмови від розвитку по франчайзинговій схемі, проте вони, як правило, не пов'язані з недоліком франчайзингу як методом побудови мережі, а є результатом неправильного вибору концепції або стратегії просування бренду. Приділивши достатньо уваги франчайзинговому договору, та механізмам управління мережею, можна поширити цікавий бренд по всій країні.
Вже пізно говорити про те, чи приживеться франчайзинг на українському ринку. Франчайзингові договори підписуються ще з середини 90-х років, і сьогодні в країні працює більше 380 франчайзерів. Франчайзинг вже присутній в 92 галузях економіки і продовжує розвиватися семимильними кроками.
З кожним дрем франчайзингові пропозиції на українському ринку стають все більше різноманітними, з'являються нові галузі, нові технології. Розширюється також ціновий діапазон. З'являються і дешеві франшизи побутових послуг та прокату, і дорогі франшизи фешенебельних ресторанів та виробництва.
Однозначно, що майбутнє за сферою послуг, доказом чого послужив 2008 рік.
В першу чергу, послуги населенню: прибирання, мийка, ремонт. Навряд чи, річ дійде до виходу на український ринок американської франшизи по обслуговуванні трупів, проте все інше - доставка білетів, туризм, бронювання готелів, здача приміщень в оренду, організація відпочинку - піде у франчайзинг.
Другий елемент: послуги для бізнесу. Це доставка витратних матеріалів, виконання частини робіт по аутсорсингу, навчання лінійного персоналу базовим знанням. Для чого компанії, що володіє п'ятьмя-шістьма ресторанами утримувати працівника, який буде навчати офіціантів розставляти воду в холодильнику "Кока-кола". Аутсорсинг - дуже важливий момент: компанія віддає франчайзинговій мережі частину своїх завдань, які вона вирішує на території всієї України. Послуги по копіюванню, поліграфії, послуги по впорядкуванню, зберіганню та архівації документів, обслуговування техніки, заправка картриджів. В Греції існує франшиза по обслуговуванні мобільних телефонів: в компанії не буде головної болі відносно поповнення рахунку.
До чого ще буде проявлений інтерес - це доставка, особливо доставка в рамках існуючих мереж супермаркетів, піцерій, магазинів. Всі ці напрямки - послуги по своїй природі.
Частина концепцій позичається з-за кордону, особливо в сфері послуг для населення (прибирання будинків, дахів, догляд за домашніми тваринами, постачання, тренінги, та інше обслуговування). А в галузі послуг для бізнесу наші підприємці адаптують свої послуги під місцевий менталітет, використовуючи світовий досвід та напрацювання.
У зв’язку з проведенням в Україні футбольного чемпіонату Євро-2012, великим попитом користується готельний напрямок. Відкривати такі точки необхідно в найближчі рік-два. Тоді до 2012 року готель стане ефективно працювати, та за час чемпіонату окупиться.
Розвиток ринку та розвиток законодавчої бази будуть також сприяти розширенню франчайзингового бізнесу в цілому. Це все приведе до того, що скоро кожен бажаючий зможе обрати собі бізнес по душі і по своїм можливостям.
Розвиток франчайзингового ринку також призвів до появи професійних франчайзі - це люди, які купляють все нові та нові франшизи. В них є приміщення і вони цим вміло користуються.
Якщо в людини є приміщення в центрі, то, зайнявши його одним магазином, він обслужить лише одну цільову аудиторію. Після цього він купляє франшизу на іншу діяльність, і його цільова категорія виростає мінімум в два рази. І так далі, поки вистарчає приміщень і нема перенасиченості.
Мета професійних франчайзі - заробіток. В них є приміщення, напрацьовані технологічні процеси, функціонуюча бухгалтерія - він готовий купувати все, що буде приносити прибуток і підійде його аудиторії. Тобто ми відходимо від принципів самозайнятості, в яких були впевнені з початку.
Професійні франчайзі також цікаві для розгляду з точки зору оптимізації витрат. Мало того, що вони економлять на кожній точці за рахунок мережі, вони ще й економлять на централізації витрат: один бухгалтер на декілька ресторанів, один логіст на декілька різних точок. За рахунок цього збільшується рентабельність.
Деякі з таких франчайзі вміло поєднують національні та закордонні франшизи, досягаючи максимального розширення та задоволення цільової аудиторії.
Асоціація франчайзингу Україничитати статті
Постараємось зробити аналіз того, як вплинула економічна криза та політичні події на франчайзинговий ринок країни
В 2011 році в країні працювало 42,5 тис. франчайзингових точок та 746 компаній-франчайзерів
Ідеї для відкриття навчальних центрів для дітей
Які формати зараз найбільш популярні та прибуткові
Ідеї для бізнесу у сфері товарів та послуг, орієнтованих на дітей
найчайтіше читане
Як заробити на станції техобслуговування автомобіля
В Україні по франчайзингу пропонуватиметься концепція традиційного європейського хлібобулочного виробу
Хоча в середньому рентабельність клінінгового бізнесу становить 10%, це не відлякує підприємців. Адже попит на послуги щорічно збільшується
Візитна картка створює враження про компанію. Ось чому надзвичайно важливо, як саме вона виглядає та що на ній написано
Шаблон листа, який допоможе попросити про знижку чи припинення оплати оренди
популярне на форумі
Де купити ноубук
Всім привіт! Хочу купити собі ноутбук для роботи, та не можу визначитись. Підкажіть мені, який...
Как открыть кроличью ферму. Бизнес-план.
URGENT LOAN IS AVAILABLE NOW TODAY I GOT MY DESIRED LOAN AMOUNT $760K FROM A RELIABLE,TRUSTED AND REGISTERED PRIVATE LOAN COMPANY LAST...
первый бизнес
Шановний Сергій! Франшиза клінінгової компанії СуперКлін.Старт бізнесу всього 21...
Франчайзинг СуперКлин
Франшиза клінінгової компанії СуперКлін - це готовий бізнес за 21 день Формат Light та Формат...
What area unit the characteristics of a decent paragraph?
A paragraph may be a assortment of sentences that all relate to 1 main plan or topic. Effective paragraphs have four main characteristics: a subject sentence, unity, coherence,...
Як знайти бізнес-ідею для себе
Текст ні про що! Якби ціллю автора було не налити води (потрібної кількості символів), то було б...
Как открыть кроличью ферму. Бизнес-план.
Имя кредитора: г-н Пол Уильям. Lender E-mail: paul_william_loanhouse@hotmail.com Мы предлагаем частные, коммерческие...
METRO: франчайзинг в Україні
Ребята! кто-то получил разъяснения или инфу по metro